2018 vergi borcu prim borcu yapılandırma ve imar affı

#haber 

son dakika gelişmesidir.

sayın başbakan'ımız binali yıldırım bir kaç saat önce açıkladı. vergi borcu, sigorta prim borcu olanlara borçlarını yapılandırabilme imkanı tanınacak.

ayrıca imar affı da yolda. hey maaşallah, emeklilere bin tl bayram ikramiyesinden sonra bu haber de gerçekten hoşuna gidecek vatandaşların.

(bkz: binali vuriy vallah)

http://www.karar.com/guncel...
devamını gör...
ya şaka bir yana, hani gülüyoruz eğleniyoruz espriler falan da. hani kim ister ki devlete borcu olsun. hangi esnaf bağ kur primini sallamayı, borçlanmayı ister?

yada vergisini gününde ödemeyip tonla faiz ödemeyi? gerçekten bile isteye bu şekilde davranacak, imkanı olduğu halde "aman ya nasıl olsa af çıkar" diyerek sigorta primin yatırmayacak insanlar var mıdır sizce?

bence yoktur, kimse borçlanmayı istemez, ama şartlar gün geliyor insanı mecbur bırakıyor. ister istemez devlete borçlanabiliyor insan, sanmıyorum kimse bu durumdan memnun olsun.

yani bu affı "namuslu olmak enayiliktir" şeklinde yorumlamak bence düşüncesizlik. hem vergisini vadesinde ödeyen esnafa da indirim yapıyor devlet.
devamını gör...
namusluları aptal yerine koymaktır.

işyerimizin 1 kuruş vergi ve sgk borcu yok. enayi gibi tıkır tıkır ödüyoruz.

işyerimin üyesi olarak ödenen vergi ve sgk priminde hakkım var, payıma düşeni bu yasayı çıkaranlara haram ediyorum...
devamını gör...
nasılsanız öyle yönetilirsiniz sözünün uygulamalı olarak görüldüğü yıllardayız. oy verip getiren seçmen kaçak yapıyla uğraşırsa oyla seçilenlerin kaçak yapılara ceza vermesi anormal olurdu.
devamını gör...
üniversite öğrencilerinin üniversiteye dönüşünü sağlayan hariç her türlü affa karşıyım. bu insanları düpedüz sahtekarlığa itmektedir.
ama mtv borcuna bir güzellik yapılacaksa değilim.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar