arya stark

westeros evreninin kuzeyinin çetin ceviz hanedanı "stark"ların neredeyse tüm özelliklerini taşıyan minik kız; hattâ eddard stark'ın karakterine en çok benzeyen çocuğu da diyebiliriz. ama umarız onun kadar iyi niyetli ve tedbirsiz olmaz da kök söktürür ailesini darmadağın edenlere. ikinci kitap * itibarıyla epey güç koşullarda veriyor hayatta kalma mücadelesini, daha da zor günler geçirecek gibi. tabii bu zorlukların karakterini daha bir sağlamlaştıracağı da âşikâr. destanın ilerleyen kısımlarında türlü değişimler geçirecekmiş ama, biz onu her hâliyle severiz eminim.
devamını gör...
stark klanının erkek fatması, feministi, asi kızı. 2.sezon'daki görüntüsü, imajı hakkında konuşmuş. böylece gerçek hayatta da gayet sevimli, yanakları sıkılası bi insan olduğunu anlamış oldum. http://tinyurl.com/c8kzhr2
devamını gör...
karizmatik ve filozof bir kılıç hocasına sahipti. umuyoruz ki ondan çok şey öğrenmiştir ve iğneyi çuvaldız yapar düşmanlara sallarken.
devamını gör...
ustası syro'dan öğrendiklerini hiç unutmamakta ve fırsatını bulduğunda uygulamaktadır. ilk leşini, abisi jon snow'dan öğrendiği teknikle yere sermişse de, daha sonra nehirova dolaylarında lannisterlar'ın gerçekleştirdiği baskında leşlerini ustasından öğrendiği gibi sermiştir yere. bu baskında pek çok da yaralaması vardır. joffrey baratheon'un kafasını, jon kesmeyecekse, arya kessin isterim.
devamını gör...
--! spoiler !--

serinin kitaplarını okuyan insanlarının gelecekte türk filmi misali kör olduğu vaadinde bulunduğu dizinin en sevilesi karakteridir.tam bir babasının kızıdır.

--! spoiler !--
devamını gör...
benim dizide en sesvimli karakterim diyebilirim...aslında khalesi listede baştaydı ama sağolsun khal drogo öyle şeyler yaptı sevimli sarı saçlı kızımıza pek sevimli bir yanı değil de oldukça acınası bir yanı kaldı
devamını gör...
tüm kardeşlerine taş çıkarıyor maş. diğer 4 kardeşinin zekasını toplasan bir arya etmez.
devamını gör...
hızla kilo alması beni korkutuyor. dikkat et biraz yediklerine yaa... gözünün yaşına bakmaz senaristler, öldürüverirler valla.
devamını gör...
kendisine serinin dördüncü bölümünde
bahtsız stark dememize sebep olmuştur. ölenler kurtulup gittiler. kalan starklardan biri yatalak olmuştu zaten. bir diğeride kör oldu iyimi?
devamını gör...
küçük yaşta anasız babasız kalmış, çok çileler çekmiş bir yavrucağımız. nitekim artık küçük değildir. geleceğin katillerinden.
devamını gör...
--- alıntı ---

arya bu gidişle hanesinin sözünü "siz vurursunuz dikiş atarlar ben vururum üzerine toprak atarlar" olarak değiştirecek

--- alıntı ---
devamını gör...
dizinin ilk bölümünden bu yana hep bir atılım beklenen karakter. lakin o fizikle pek de mümkün görünmüyor.
devamını gör...
o yüz değiştirenlere veda ederken '' başlarım sizin dininize de kurallarınıza da '' demiş postayı koymuştur. para karşılığı suikast düzenliyorlar sonra bir dini bir ibadet vari havalar. arkandayız kardeşim.
devamını gör...
iğnesiyle mi geldi acaba?

bir dünyalı buldum sözlük semalarında. hoşgeldin deyin, buyur edin.
devamını gör...
hoş gelmiş yeni yazar kişisi. buyursun yazsın bol bol.
devamını gör...
şahsımı nefes alan kpss olarak görüyormuş. kırdın beni gad demn it kırdın !
devamını gör...
tony starkın neyi olduğunu/madığını merak ettiğim yazar. stark endustries de bizi işe alabiliyoğuz mu?
devamını gör...
yazarın aile soy ağacı, merak edenler için tişörtde belirtilmiştir.

devamını gör...
#5965076
got'un arya'sının sadece adını değil karakterini de aldığından şüpheye düştüm.
sözlükte bir "assassin" var, aman Allahım..!
devamını gör...
g.o.t daki arya düşmanlarını keskin valeryan çeliği hançerle kesiyor. bizim sözlüğümüzün aryası kör pıçakla adam kesicem diyor. balton değilsin sen özünü unutma sen kuzeyin kralı starksın.
devamını gör...
zorla kapısına dayanmama neden olacak yazar. ne demek çay ısmarlamak, yok efendim güzel pizza yaparım demek, yemekte üstüme yok demek ha? kargoyla hangi yiyecek yollanıyorsa yolla hemen üzülüyorum.
devamını gör...
5982348
sn. arya stark tanımında yemek yapma konusunda sözlük yazarlarına meydan okuduğunu yazmış. bilmiyorum, kapışma olayına girmeli miyim? yok ya arya ben mütevazilik sınırımı koruyup kendimi geri çekeyim en iyisi. şimdi yenik filan ayrılırım, bu durumu kaldıramam belki mutfağa filan küserim.
devamını gör...
valla en son frey hanesinin fertlerini doğrayıp, pasta yapmıştı. yemek, konusunda iddialașacaksanız bir daha düşünün derim ben size. yine de siz bilirsiniz.
t: parmaklı pastası meşhur kişi.
devamını gör...
bir kaç yazara ayar verme girişiminde bulunan yazar. elim çenemde izliyorum.
devamını gör...
beni kışkırtmakta üzerine yok bakıyorum. gaza gelmeyeceğim westeros kuzeyinin seçilmiş insanı, kendi küçük mutfağımda paylaşımlarımla mutluyum. *
devamını gör...
olmasa da olur, vasıfsız yazar.
pek bi seveni varmış, ne hoş. gözlerimi yaşartıyor.
sözlükte nasıl bir yerlere gelinir gibi konularda uzman olmalı. gelir gelmez nickaltımda bik bik öterek bunu göstermiş oldu. bir de dinden islamdan bahseder. canım önce kalp kırmamayı öğren oldu mu?
devamını gör...
sözlük miniklerinden. ara sıra tanımlarına denk geldikçe mutlu oluyorum. bazı değerleri çat çat, klavyesine vura vura yazıyor. bahtı açık olsun.
devamını gör...
bir sorun nasıl büyütülür sorusunun cevabını arayışa çıkanların takip edebileceği bir yazar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar