bir dikili ağacım olsun

#sosyal 

merhabalar değerli dünya sözlük yazarları.

kuyu nickli yazar kardeşimizin isteği ile uygulamaya karar verdiğimiz bir kampanya ile karşınızdayız. hem sözlüğümüz adına bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirelim hem sizlerin toprak ile buluşmasına vesile olalım hem de "kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz" diyen peygamber efendimize kulak verelim istedik. diyoruz ki dileyen yazarlarımız bir fidan diksin yahut bir tohumu toprağa bıraksın, kendi eliyle can suyunu versin ve çektiği bir fotoğrafı da bizimle paylaşsın.

daha önce birçok sosyal sorumluluk projesini uygulamaya koydu sözlüğümüz. bu kampanya ise belki de bunlarda en kolayı. hem de son derece keyifli. açıkçası biz bu kampanya için heves ettik, umarız ki sizler de bizim kadar hevesli olursunuz.

iki hafta boyunda devam edecek olan kampanya süresince bolca çamurlu eller görmek dileğiyle...
tohum saçalım bitmezse beton utansın.
3 yıldır sakladığım servi tohumunu yarın saksıya ekerek dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirecek küçük bir adım atayim.

ağaç dikimi için faydalı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.agaclar.net/foru...
android kullanıcıları eco browser indirsin her kullanım başına bir ağaç dikiliyormuş. dikilen ağaç sayısı tarayıcı üzerindeki sayaçtan takip edilebiliyor.
ben daha iyi bir fikir vermek istiyorum.
kızılay'a 1 ünite kan vererek 3 kişiye can, doğaya da 1 fidan armağan etmiş oluyorsunuz.
deneyin derim.
fikir 10 numara 5 yildiz. kuyuya herkes bir fidan parasi sey etsin kuyu oralarda halletsin dikim işini. ıstanbulda kesiyorlar.

kısa zaman önce philip k. dick'in vulcan'ın çekici kitabını okudum, orada akılcı dünya düzeni denilen bir sistemden bahsolunuyordu. düzen dahilinde birilerinin senin adına karar vermesi oldukça normaldi. bireylerin sistem için ne kadar gerekli birer meta olduğunu yeniden idrak etmek sıkı bir lokmaydı. dikili ağaç meselesini de bu bağlamda alıyorum. benim kişisel olarak dikeceğim bir ağaç, gün gelecek birileri tarafından köklenecek ve benim fikrim bile alınmadan yerine kimbilir neler yapılacak. hezeyan dolu bir tanımlama yaptığımın farkındayım, üzgün değilim.
son zamanlarda duyduğum en en en manidar kampanyalardan biri. düşünenin bahsedenin eline fidan alıp dikenin herkesin gönlüne sağlık..

yalnız 2 hafta biraz az bi süre o sebepten bu süreyi biraz uzatmak daha iyi olur kanaatindeyim..
ayrıca fotoları da bu başlık altında görmek için sabırsızlanıyorum!. *
çocuklarla beraber ağaçlarımızı dikmeye başladık.

|
bir limon ağacı da benden. henüz toprak altında nazlı bir tohum ancak fide olduğunda buraya fotoğrafını koymak borcum olsun.

ekleme: geçen sene iki leylak dikmiştim bahçeye. onlar da sayılır mı ki?
|
bu da bizim badem fidanımız. bir dikili ağacımız oldu. meyve verdiğinde sözlüğe dağıtırım merak etmeyin. *Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar