her cümle enine boyuna tartılır. defalarca silinir, yazılır, düzeltilir. ve büyük an, mesaj gönderilir.

gelen yanıt; plüton'un gezegenlikten atılması neticesi hissettiği hüznü yaşatır insana.
taslak: hayat çok engebeli be nergis.
birinci düzenleme: hayatın engebeli arazilerinde birlikte koşturma...
ikinci düzenleme: çay içsek bahçesinde ailenin, aşsak engebeleri...
üçüncü düzenleme: hayatın engebesi varsa rondo' nın kreması...
...
gönderilen: seninle, benim için engebeli arazi olan bu hayatta, aile çay bahçesi açıp işletmek istiyorum nergis.

cevap: ayy cnm yaa çk ttlsn

emeğe saygı sözcüğünün farklı tasarımıyla cevabını vermi$tir. helal olsun. böyle incecik dü$ünen insana niye çemkirilir ki?
zaten karşısındaki insan "cnm çk ttlsn" dediği için kendisine 1 hafta mesaj tasarlanıyor. "aaa evet olur ben de seni çok seviyorum ne zaman istemeye geliyorsunuz beni" diye cevap atacak kız hiç için kimse 1 hafta mesaj tasarlamayacaktır.
bir haftada tasarlanan mesajin icerigine gore yorumlanmasi degisiklik gosterecek durumdur. mesajin bir haftada tasarlanip atilmasi icerik olarak nasil bir mesaj olduguna dair somut bir gosterge degil. zaten bir mesaj bir haftalik bir surede yazilabiliyorsa yazacak bi sey de yok demektir. yani atiyorum 1 hafta tasarlayip canim cok guzelsin diye de mesaj atilmis olabilir. bunun mukabilinde cnm ck ttlsn mesaji abes kacmaz. ya da belki de cnm ck ttlsn seklinde atilan mesaj da 1 haftadir tasarlaniliyordur.
acık ve net olarak yazacağım cevap; kurtarsa dükkan senin olur. zaten yazdığım mesajın bana gelişi otuz kırk karakterken, karşıdaki 10 karakter karşılık veriyor. olacak iş değil.
|
cevap atan kişinin sizden daha zeki olduğunu gösterir.
polyannacılık oynayacak olursak hiç yoktan iyidir. ancak o bir hafta boyunca tasarlanan, mesajın metni değil, mesajı atıp atmama kararıdır. asıl yıkım bu sebepten gelir. yoksa manifesto yaz istersen onun önemi yok.
hiç yanıt gelmemesinden iyidir..
|
bir, yüzüne metiyeler düzülen, sana aşığım aşkından geberiyorum konulu açıklamalar yapılan, karşı taraftan alınan "teşekkür ederim, çok tatlısın" diye cevabından sonra kestirilip atılmak kadar koyucu değildir. gitti özgüven, öptü yerleri.
bir hafta mesaj tasarlayıp sonunda çocukluk fotoğrafınızı yollarsanız, yollarsınız, cevabı alırsınız.
|
şükür sebebi olmalı.
'ew çok kalabalık müsait bir zamanda konuşalım' diye de bir cevap gelebilir hemde pazar günü bir erkekten.artık komşularla gün yapıyorlarsa müsait değil demek ki.
|
hayatı çözememiş toy arkadaş. ne bekliyordu ki
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar