bulaşık yıkarken olgunlaşan düşünceler

bulaşık yıkadığım zaman zihnimde bir olgunluk bir yetişmişlik oluyor. biz erkeklerin genelinde oluyo sanırım bu. buyüzden bulaşık yıkamaktan kaçınıyoruz deyip yüzyılın yalanını ortaya atıyorum şuan. bak makinaya dizergen aynı his olmuyor.
|
bir dinginlik çöker üzerinize. önce pozitif düşünceler akın eder sonra altan alan kişiliğe bürünürsünüz.
düşünürken ince belli bardaklara dikkat edin çabuk kırılıp elinize batıyorlar.
hayatta kalma çabasıdır. köpükler içinde.
benim de paylaştığım düşünce. bulaşık yıkarken düşüncelerimle başbaşa kalıp onlara yoğunlaşabiliyorum. bu yoğunlaşma neticesinde aldığım kararlar da olmuştur.

yalnız daha önemli olayları duş alırken planlıyorum sanırım. insan kendine ayırmadı gereken zamanı ayırmadığı için dünyadan soyutlanmadan kendiyle kalamıyor.
|
düşünceler olgunlaşmaktan ziyade komik anılar doluşuyor zihnime, kendi kendime gülüyorum sonra kendi kendime güldüğüm için gülüyorum. bulaşık yıkarken baya eğleniyormuşum ben ya.
|
bulaşık yıkarken bir de teksen aklına düşünceler doluşur. hatta bulaşık yıkadığının farkına dahi varamazsın. değişik bir hal esasen.
sürekli yapılan işlerin refleks haline gelmesinden mütevellit, zihnin dalmasından kaynaklanır.
bulaşık yıkamayı kadınlara ait kamusal bir alan sanırdım. meğer erkekler de hem de düşüne düşüne yıkıyormuş.
iki kişiysek yapılacak espriler, enseden su akıtma planları iken tek kişi yıkanırsa günün tahlili. en güzeli makina yıkarken kahvemi yudumlayarak keyfime bakmak.
|
bulaşık makinasında yıkanmayan yemek tabaklarını kırıp atma isteği. sirtaki miydi neydi o, işte onun gibi böyle çata pata, dizlerin üstüne çökerek, hırçınca!

sonra amaan şimdi yeni yemek takımı kaç lira düşünceleri.

elleri kremleme ve kapanış.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar