ekşi sözlük

an itibari ile, 100 başlıktan fazla başlıkla ihlsözlük ün fark attığı sözlük.

ekşi sözlük = 1284 başlık
ihl sözlük = 1391
|
herkesin düşüncelerini özgürce ifade edebildigi begendigin iletiye pozitif begenmedigine negatif oy verip sildirebildigin alternatifsiz sükela sözlük
kimse ekşi sözlükte yazılan herşeyi kabul etmek zorunda değil. ama yazanların tümünede Allahsız, kitapsız demekte doğru değil. madem islami bir platform burası ona buna iftira atmamak gerektiğininde bilincinde olunmalı.
her ne kadar sözlük furyasını başlatan bir oluşum olsa da, kutsal bilgi kaynağı tanımından uzakşalan ve şu sıralar tek gayeleri islama ve sevgli peygamberimize saldırmak olan yazar ordusunu barındıran mekan.
|
gençliği yoldan çıkarıp her türlü sapıklığa davetiye çıkarmak isteyen ateist ordusun, ki ben caaanım türkiye'de bu kadar Allahsız kitapsız olduğunu bu mekan sayesinde anladım, senkronize şekilde cirit attığı mekan.
|
durmadan islam dinine ve cemaatlere hakaret eden yazarlara sahip oluşum. her açtığınızda güzel dinimizi, hz.muhammed(s.a.v)'i aşağılayan, dalga geçen yazılar görebilirsiniz.

kendilerini öncü sanan ama pek yakında ihl sözlük taklitçiliği yapmaya başlayacak sözlüktür...
google niyetine de kullanılan sözlük.
|
"türk" ve "islam" kelimeleri bu sözlüğün tabularıdır.siz siz olun eğer yazar olursanız, yazarlığınızın devam etmesi için bu kavramları öven,yücelten,koruyan her türlü kelimelerden,fikirlerden ve düşüncelerden uzak durun.


düzeltme : "türk" ve "islam" kelimelerine alerjisi olan sözlüktür.
islam hakkında ne kadar kötü şey yazarsanız karmanız o kadar artar, böyle de kolay bir mekandır.
her ne kadar bazı şeyleri tasvip etmesem yeni şeyler öğrendiğim, okuduğum, güldüğüm sitedir. tamam görüş olarak ağırlıklı bir kesim var olabilir bu olduğu için tu kaka etmek de yanlıştır. sonuçta herkesin okurken bir süzgeci var. filtren yoksa benim yapacak bir şeyim yok.
eski bir ekşi yazarı olarak ihl sözlüğün açıldığını haber aldığım sitedir. *

(bkz: kutuplaşmanın dayanılmaz keyfi)
hiç şüphesiz ki tüm sözlük klonlarına ilham veren, ne yazıktır ki zaman içerisinde kendisine ilham veren sözlük klonlarının trendinin üstüne ulaşamayan kelimeler imparatorluğudur. efendi gibi entrylerini döşeyip barınmak çok zordur. gözyaşına bile bakmadan küçük bir hatandan dolayı bile sourlines tarafından postalanırsın. tribüne oynarsan, salak geyikler peşinde koşturur " ben süper seks canavarıyım" havalarında bir kaç entry döşersen tamamsın. bünyesince nice provakatörler, vatan hainleri, din düşmanları barınır. tabi ki iyi elemanları, yazıları takip edilesi yazarlar vardır; ammavelakin onlarda son yaprak dökümüyle beraber tası tarağı toplayıp gittiler, kalanlarda sabırtaşlarıyla başbaşa debeleniyor.

bilmiyorum bu fetret döneminden ssg'nin usta bir manevrasıyla tekrar yükselişe geçerler mi ama; ben umudumun maviliğini yitirmiş bulunuyorum. nerede o doksanların sonu ikibinlerin başındaki sözlük ?

ha sorsalar nasıl bilirdiniz diye, iyi bilirdik diyeceğimiz bir çerçeve. geçmiş ola.
kutsal bilgi kaynağı,
edit: motto'su budur kardeşim ben demiyorum yani, yeter kötülediğiniz
özgürce entry girebilme mekanı. gerekli gereksiz bilgi kaynağı.
başvurdum, sağcı bir yazar olacağıma yemin ettim 1 aydır bekliyorum üyeliğimi kabul ederlermi diye.

not: solcu yada ateist olduğuma yemin etseymişim bana kolaylık sağlarlarmış. ben söyleyenlerin yalancısıyım
|
türk ve islam'ı tabu olarak görmemektedirler. bu konuda yeterince kafa patlattıktan ve birşey okuyup tartıştıktan sonra bu noktaya gelen insanlar daha kaliteli şeyler koyabildikleri için ekşisözlükte yazma olasılıkları daha yüksektir. ha içeride birçok kötü yazar da vardır elbette.

ayrıca unutumadan ekleyeyim:
bir yerde din eleştiriliyorsa, ırkçılık saçma bulunuyorsa bu orası için bir tabudur demek sonradan öğrenilmiş özgürlüğün bir yansımasıdır.
bir şeyleri kavramadan sadece kelimelerin ahengi ve havalı tartışma ögeleri kullanmak için bol kavramlı cümleler sarfetek saçmadır. henüz tabu kelimesini tanımlayamayan biri çamur atınca komik durmaktadır.

asıl sabit (ve bir o kadar da boş) fikir, savunamadığı şeyler eleştirilince bunu antidemokratik ve baskı unsuru olarak görmektir. düşünce ve inancı temellendiremeyenler bunların altına çok güzel sığınmaktadır.

yıllar yılı özgürlük ve demokrasi karşıtı bir hayat süren insanlar bu kavramları kavrayamadan sadece kelimelerin altına saklandıklarında böyle şeyler açığa çıkıyor işte.
ihl sözlüğün en çok reklamını yapan ve ihl sözlüğü keşfetmeme yaran internet sitesi. bence çok karalamayn sözlük ahalisi her şerde bi hayır vardır.
ihl sözlük ortaya çıkana kadar alternatifi olmadığından sık sık okuduğum, sayesinde ihl sözlüğü keşfettiğim,
ama anlatılanlardan daha da fazla zıvanadan çıkmaya başlamış eski bir oluşum. bulmuşuz 4x4 lük sözlüğü.
ne işim olur artık doğan slx'le.
bugün sabahtan beri kur'an-ı kerim yakmaktan bahseden oluşum. lut kavmi bile bugün yaşasaydı bu kadar ileri gitmezdi. aklıma başka bir yorum gelmiyor.
|
saçma sapan bir sözlük, ilk olmaları en iyi olmalarını gerektirmiyor. bunu şu yüzden söylüyorum ki, insanlarda ekşi sözlük en mükemmel gibi bir yanılsama var. hayır ekşi sözlük en büyük falan değil, ben bizzat türklüğü öven, islamı öven yazıların silinmesine, yöneticileri bu durumdayken bu site hala nasıl en iyi olarak anılıyor anlayamıyorum.
|
ne kadar ilginçtir ki, ekşi sözlük'e ne kadar sövülse de azdır, ne kadar övülse de.
yazarlarına söylenilecek kelimelerin dikkatle seçilmesi gereken sözlük. dönüp dolaşıp bir yerden sizi bulabilir..
|
ihl sozlugu bulmama vesile olan sozluk.
|
sunu diyen sozluk bunu diyen sozluk seklinde ihl sozlukte elestrilen sozluk. yaw kardesim yeter ama gina geldi. zaten bunlari yapiyolar diye bu sozluk acilmadi mi? acildi. e daha ne diye ordakileri buraya tasiyosun. birak kendi hallerine. hayir bunu yapiyosun ustune birde "vay efendim bizim yazdiklarimizla kendi sozluklerinde dalga geciyor" diye serzeniste bulunuyorsun ya daha da bisi demiyorum.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
|
çok fazla yanlış anlaşılmış sözlüktür . genelde islam karşıtı olarak değerlendiriliyor ama konu islam değilde din olarak ele alınmalı buraya dikkat edilmelidir . ilk başta herkezin görüşünü özgürce yazdığı bir sözlük gibi görünsede (ben ekşiyle 2003 gibi tanıştım gerçekten öyleydi ) zamanla kabul değiştirerek evrimci , solcu , anti akp formuna dönüşmüştür . karşıt görüşteki sivrilen yazarlar sözlükten uçurulmuştur , uçurulan yazarların yazılarıda silindiği için ekşi ye şu an bakan kişiler büyük bir yanılgıya düşebilir ( hakkanden geçmişte marksist ve evrimcilere başörtüsü alerjisi olan yazarlara süper ayarlar verilmiş ama yazarlarla birlikte yazılarda gitmiştir ) ama genede güzel bir oluşumdur siyasi yazılar dışında bir çok entry zevkle okuyabilir zevkli vakitler geçirebilirsiniz . böyle yazılar kalmadı ama önceden okuyucuyu kırıp geçirecek yaratıcı yazılar ve yazarlar vardı , belki onlardan bir tanesinene eksi entry lerde rastlaya bilirsiniz . ciddi bir modrerasyon sorunu olduğu belli , bu sorun bir çok ekşi sözük yazarı tarafındanda dile getiriliyor son zamanlarda bu entry ler en beğenileler arasına girmeye başladı bile .
|
ilk yıllarında güzeldi de 6 nesilden sonra....

yok lan onu demeyeceğim. *
gitgide star wars'taki dark side'a benzemektedir bu sözlük. güç sahibi eden ama karanlığa saplayan bir yer haline dönüşmüştür.
herhangi bir konuda merak ettiğim bir kavramın en kısa en anlaşılır,en esprili cevabını bulduğum akşamları birer ikişer saat takıldığım kafemdir.ancaaaak eğer aradığım bir kişi ise ya da islam dinine ait bir kavramsa yazılanların tam tersinin doğru olduğunu kabul ederim.bu ince ayrıntıya dikkat edersek çok faidelidir ekşi sözlük .ayrıca kendilerine müteşekkirim;ihl sözlükle tanışmamı sağladı.
dogan holding bunyesinde olmasindan dolayi her ne kadar itici olsa da unlu olmak icin avantajli site..
|
kendini, sözlüklerin lideri sanan en kısa zamanda boyunun ölçüsünü alacak olan sözlük.
onca zaman sabırla bekleyip sekizinci nesilde yazarlığımı onaylayan, ardından en ufak bir uyarı dahi yapmadan gayri insani bir tavırla kapı dışarı edildiğim sözlük. 4-5 yıl öncesinde çokça güldüğüm, bir şeyler öğrendiğim; son zamanlarda basireti bağlanmış, faşizm eleştirisi yaparken bile saldırganlığın dik alasını yapan insansılarla dolduğunu görsem de vazgeçemediğim sözlük. "başlığa bak entry sini oku" gibi bir filtreniz varsa daha az canınız sıkılır. neticede ordakilere bir şeyler anlatmak daha anlamlı.
kutsala yapılan bir yığın hakaretten dolayı kutsal olmayan bilgi kaynağıdır.
içlerinde hiç şüphesiz çok iyi ve okunası yazarların olduğu ama bugünlerde iyice cıvıyan,vakti zamanında sanatçı ceza'nın da bir şarkısında çok pis geçirdiği, acayip islamofobia kokan bir yer.
ayrıca bir yazımın da silinmesine vesile olmuştur kendisi
(bkz: herşeyde bir hayır vardır)
(bkz: feyz al)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar