çöp tanımlar

1533. (Tematik)
evvela aklı başında ve hocasının sözünü dinleyen hiçbir "cemaatçi", hocaefendi'ye bile körü körüne kefil olmaz. mesela karşısına "kefen"le çıkacak adam yoktur herhalde, varsa da muhtemelen muhatabı tarafından yerin dibine sokulur.
ikinci bir evvela, ekrem yalvak -ki bu adamın adını söz konusu haberde geçene kadar duymamıştım- böyle bir şey yapmış olabilir, ama yapmamış da olabilir.

"cömaaat hep boyledii, olu taklidi yapoolar, görsoolü olmasa da inanuudum" diye debelenmeye gerek yok. böyle olduğunuzu zaten biliyoruz. ama size bir tavsiye, haberden emin olana kadar hüküm vermeyin. haber doğruysa benim kaybedeceğim bir şey yok, yalansa sizin kaybedeceğiniz çok şey var. cemaat komple kötü olsa, ama bu adam bahse mevzu haltı yememişse siz yine zarardasınız.

şimdi bu haberi yapan paçavranın ve benzerlerinin son 2 yılda yedikleri tekzipleri, yaptıkları yalan haberleri bir düşünün. mesela ekrem dumanlı gazeteci dövdü haberi. mesela ekrem dumanlı yurtdışına kaçtı haberi. fethullah gülen ve mason belgesi haberi. bunların hepsinde yalanlar sözde belgelerle desteklenmişti. peki şu son haber nelerle desteklenmiş? video ve otel kayıt belgeleriyle. memlekette tek ekrem yalvak bu adam değildir herhalde. ki tek ekrem yalvak bu adam olsa bile, otelde konakladığına dayanak olarak gösterilen resim yine yeterli değil, benzeri rahatlıkla hazırlanabilir, daha önce bu yola yine başvurmuşlardı da. videoda da yalvak'a benzer bir adam var, belki de o bilmiyoruz, ama açık seçik değil. himmet paraları, kumar, yalvak, kıbrıs falan, bunlar için yeterli delil değil.

evet, star gazetesi'nin habercilik başarısına sığınarak aklınızdan geçenleri döşemeye devam edebilirsiniz. doğru çıkarsa benim cemaate bakış açım değişmez, adamın biri halt yemiş der geçerim. kaybettiğim bir şey de olmaz. ama yalan çıkarsa, bundan önce yalan çıkan haberlerde de gördüğümüz gibi, harala gürele saldıranlardan tükürdüklerini yalayacak bir yiğitlik beklemiyoruz yine.

edit: konuyla ilgili hem samanyolu hem de ilgili şahıs açıklama yaptı. kurum çalışanın para çekme dahil finansal hiçbir işlemde yetkisinin olmadığını belirtirken şahıs da harcadığı paraların şahsına ait olduğunu, aşiret ağası olduğunu, "himmet paralarını kumarda yedi" haberinin iftira olduğunu söylemiş. kumar oynamadım demiyor, yediği paranın hizmet ya da himmetle bir ilgisinin bulunmadığını söylüyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.