ethem sarısülük

ankara gezi olaylarında hayatını kaybeden senden benden bizden bir yurttaş. ölümünün üzerinden bir hafta geçmeden melih gökçek provakatörlüğüne ikinci kez kurban gidiyor yazık!
cenazesi bu gündür, gerilimler sürüyor,

cenaze aracı çevik kuvvet ekiplerince çevrilmiş durumda, toma aracı hazır bekliyor.
|
--- alıntı ---
ankara’daki gezi parkı direnişi sırasında ethem sarısülük’ün başından vurarak hayatını kaybetmesine neden olan polis memuru a.ş., ‘meşru müdafa’ sınırları içerisinde kaldığı gerekçesiyle serbest bırakıldı.

görüntülerde ethem’i vurduğu görülen polis memuru a.ş olaydan 24 gün sonra nihayet ankara adliyesi’ne getirildi. soruşturma savcısı veli dalgalı tarafından sorgulanan a.ş. tutuklanması istemiyle mahkeme’ye sevk edildi.

nöbetçi ankara 13. sulh ceza mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan a.ş. sorgusunun ardından olayın meşru müdafa sınırları işerisinde kaldığı gerekçesiyle serbest bırakıldı.

şüpheli a.ş.nin mahkemedeki sorgu tutanaklarının sarısülük ailesinin avukatlarına verilmemesi dikkat çekti.

--- alıntı ---

içimde kalırdı editi: şu alıntıyı bile eksiliyen zihniyeti ben layığı olan türk adaletine havale ediyorum...
ne olursa olsun katili asla serbest bırakılmamalı idi.serbest bırakıp bir de üstüne tv ye çıkan bülent arınç' ın bir katili savunması cidden iğrençti.

yahu kardeşim "polis suçludur ve gereken ceza ne ise alacaktır" desen dibin mi düşer? ya da bu durumda bütün polis teşkilatı psikolojik bunalıma girip kendini mi lağveder?

şimdi bütün polislere " yeterki havaya sıkar gibi yap kardeş yırtarsın her türlü" mesajını vermediniz mi açıkça? yazıklar olsun size be..yok polisin eline taş çarpmışmış ondan kurşun başına isabet olabilirmişmiş" çocuk kandırmayı bırakında o polisi derhal tutuklu yargılayın..

israil devleti ne tevratttan ayetler okuyup " asla öldürmeyeceksin" falan diye üfürmeyeceksin o zaman teyo emmi...

eğer ortada görüntüler varsa, bu görüntüler ışığında meşru müdafaa durumundan bahsediliyorsa, o görüntülerde polisin uğradığı bir saldırı da olmalı.

bir polis memurunun etrafı çevrilip linç edilmeye çalışıldıysa kendisini savunması normaldir. öldürmesi normal ve kabul edilebilir değildir elbette. can gidiyor neticede, kolay değil.

suç işlediyse ve yetkisini aştıysa cezasını alsın polis memuru. ama şu görüntüler, sadece bu ölüm olayıyla ilgili değil, bütün protestolardaki kimin ne yaptığıyla ilgili görüntüler ortaya çıksın da bir görelim kim ne yapmış. şu aşamaya kadar hep "gaddar ve cani polis masum çiçek çocuklara saldırdı" propagandasının ışığında konuşuldu.
sürü halinde taşa tutmuşlar bir polisi, o da elini havaya kaldırmış, havaya ateş edecek, sonra taş mı geliyor ne oluyor, ve kaçıyor can havliyle, nedir katil. sonra affet bizi ethem katilin serbest, ayıptır be.

sizin attığınız taşlardan işte pis katiller.
|
türkiyede insan hayatına verilen değerin tartışılmasında sembol olması gereken isimlerden biridir. devlet terörle mücadele politikası olarak bir dönem yargısız infazlarda bulunmuş olabilir diye bugünlerde aynı devlet kendini eleştirip gizli mezarlarda öldürülenlerin kalıntılarını arıyor. o gün pkk lı diye insanları sokak aralarında kurşunlamak hukuksuzluksa bugün de durum farklı olmamalı. türkiyede idam kaldırılmışken, a.öcalanı bile devlet ölüm cezasıyla cezalandırmıyorken, acaba hangi suç bir insanı öldürücü güç kullanarak durdurmayı kaçınılmaz bir şekilde gerektiriyor. bana taş atıldı dengem bozuldu silahın namlusu dönmüş olabilir açıklaması gerçeği yansıtıyor bile olsa esas tartışma sen polis olarak kaçabiliyorken kaçmayıp ateş ediyorsan burada senin hizmet kusurun olmalı.
|
toma nın önünde dikilen siyahlı kadın ingiliz çıktı,

gezi de taş atması için gençleri yönlendiren kadın yabancı uyruklu çıktı,

bikinili protestocu alman çıktı,

duran adam sırbistan devlet tiyatrosundan çıktı,

müftü karısıyım diyen bar karısı çıktı..

olan nedense bizim gariban türk e, türklüğünü boşver müslümana oldu!!

insanlar piyon oldu....
insanlar kukla oldu....
yazık oldu yazık...
bir polisin kurşunuyla ölen türk vatandaşıdır. katil polis meşru müdafa gerekçesiyle serbest bırakılmıştır.
gebermiştir.polis taraftarı değilimdir amma küfür yolunu tutmuş birine de ağıt yakacak kadar mal olmamak gerekir .
hint fakiri imajıyla, manisa tarzanı gibi ortalıkta gezen, çöpten topladığı hurdalarla geçimini sağlayan, yıllardır yıkanmayan, ayakkabı giymeyen, insanlarla konuşurken göz teması kuramayan, yakını öldüğünde takla atarak ibadet eden, sersefil bir biçimde rastali saç ve sakalıyla vıran bir barakada yaşayan muzaffer sarısülük 'ün oğlu.

http://www.cogitosozluk.net...
|
gerçek katilleri, chp, pkk, aşırı sol örgütler vs gibi gezi parkı direnişinden nemalanmak isteyen ak parti düşmanlığında birleşmiş fitnedir. eğer suçlu aranacaksa sırf siyasi çıkar için gençleri galyana getirip sokaklara salan ve insanlaraa acımayan solcu gecinen zalimlere bakılmalıdır. onlar her daim bu topraklarda kan dökerek kaos çıkarmak istediler.
|
polis tarafından kazayla ya da korkunun vermiş olduğu telaşla öldürülen kişi. tabii polis sadist ya o yüzden öldürdü. hiç taş yağmuruna maruz kalmadı, bunlar hep amerikanın oyunları zaten. mallar!
bir çapulcudan nasıl bir kahraman yaratılır? sorusuna kemalist medyanın verdiği cevapları hayranlıkla izliyoruz.
pisi pisine giden onlarcasından bir tanesi.
ötede soracaklar buna ne iş üzere canından oldun diye; sokaklarda polis taşlarken diyecek eli-kolu...
fitneye odun taşırken yani..
devletin kurşununu israf eden genç. o kurşun benim vergimle alındı!!
|
unutulmaması gereken bir insan.
ders çıkarılırsa bu gençler nasıl sokağa dökülüyor manasında iyi olur.
yıllardır kuluçkada duran yumurtalardan çıkan yurdum insanı. sorgulaması at gözlüklerinden dolayı tek düzleme sahip olan, yıllardır kendilerini kuluçkada tutanlara neden şimdi diyemeden rahmetli olmuş kişi.
devletin polisi tarafından öldürülen, devlet tarafından çapulcu,anarşist v.b. sıfatlarla tanımlanan akp yandaşları tarafından "geberdi" "iyiki öldü" "polise taş atıyordu ne olacaktı" denerek müslüman inancına sığmayan şekilde arkasından konuşulan 24 yaşında ailesinden kopartılmış genç bir türk vatandaşı. kendiini öldüren polis halen nefes alabilmekte ve sevgilisiyle/karısıyla gezip dolaşabilmektedir.
bazı muhalif partilerin iktidarı karalamak için kullandığı zavallı bir insandı...
|
annesinin kendisini sevmediğini sanıyorum.

sevseydi oğlu sokaklarda orayı burayı yakıp yıkarken ; "aman oğlum , dikkatli ol , böyle şeylerde işin olmasın , başına iş gelir" derdi.

ana ve baba uyarıcı olmalıdır.
birilerinin ettiği gibi ölümüne akp'lilerin değil, tam aksine ulusalcı/kemalist cenahın sevindiği bir zavallı. "bir kaç ölüm olsa daha iyi olur" diyen ulusal kanal muhabirinin istediği olmuştur maalesef ölümüyle.
terörist değildir. memleketi için doğru oldugunu düşündüğü şekilde hareket etmişhttp://tir.ne yazık ki toy bir polis memuru tarafından vurulmuştur.
bence teröristtir.polis de kendini savunurken mesru mudafa ıle oldurmustur o teröristi.lakin cogu kımse bunu boyle kabul etmez...
çirkef biri imiş ve çirkef bir aileye sahip. yurdumuzda yaşayan çoğu alevi gibi. güya türk olacaklar türkiyeye en çok zararı onlar veriyolar.
öncelikle birini sevmediği için insanlara "adam değilsin" diyen şuursuzlardan olmadığım için şükürler olsun. bu arkadaş ve diğerleri benim oylarımı hiçe sayacak, bunun "direnişçi yoldaşları" benim kuzenime, babama, arkadaşlarıma saldırıda bulunacak, mısır'daki katliamlarla ve rabia meydanı'nın sembolü ile dalga geçecek, esad'ı destekleyecek ve ben ölümüne üzüleceğim mi? yo yo dostum yo.
saldırganlığın aileden geldiğini gösteren merhum. maktül değil müntehirdir.
bize bu ülkede insanlığın, adaletin, vicdanın ve insafın artık bitmiş olduğunu göstermiş çocuk.
ethem'in tırnağı bile olamayacak, kendine müslüman diyen zavallılar tarafından adı kirletilen, korkak bir polis tarafından katledilen eylemci. onu öldüren katil polis tam bir korkaktır.
polise saldırırken ölen terörist gruba üyeliği kanıtlarla gösterilmiş kişidir.
su yolunda kırılmış testidir.
öz babasına hayrı bile dokunmayan, onu yabanıl ellere bırakan bir adam. her şey ana babada başlar. bak mesela anası da gençler korkmayın siz de ölün minvalinden şeyler söyleyip ölümü yüceltiyor. ee böyle anaya böyle evlat.

alternatif tanım: polislere taş atan güruh içinde yer alıp da bir polisin açtığı ateş sonucu ölen insan.
polise tas atanlarin kahramani...
|

barbaros şansalın en son geziperestlerin yaptığı forumdaki konuşmasıyla,
gezinin tüm unsurlarının faşist bir ayaklanma olduğu, öne çıkarılan
palalı saldırgan,imamın karısı,eli sopalı teröristler,ciçek cocukları.....gibi pek çok görünen unsurların
strateji oyunu kurgularçasına planlanıp oynandığını gözler önüne serdi.
bu kalkışmada ölenleri kutsamaya çalışan unsurlarda bu planın bir parçasıydı.
ölümler elbetdeki hoş değhttp://il.ne kadar sarısülük gibi
tahrik,provokasyon,bayrak yakma eyleminin aktif figüranı kişide olsa.
yazık oldu ama olan oldu.
kıssadan hisse,dibini görmediğin suya girme
vallahi ne kadar cahil varsa, bu sözlüğe toplanmış bize bunu gösteren müteveffadır. yok meşru müdafaa imiş. aç bir kitap oku da gör meşru müdafaa ne imiş
hangi hallerde uygulanırmış. aç bir bak olası kast neymiş, bilinçli taksir neymiş. Allahın cahilleri sizi. sonra islam ülkeleri neden geri?
kendisine polise taş attı diye "törörüst" diyenler, suriyede kafa kesen vahşilere "direnişçi" ve "özgürlük savaşçısı" demektedir.. hadi ordan..
müslüman mı ? değil . öldü mü öldü . hak yola mı öldü ? hayır . bitti . tanım : kabir azabında pek bir terleyecek kişi .
kendisine "törörüst" denen eylemci. polise taş attı diye "iyi ki öldü pis törörüst" diyenler suriyede kafa kesen vahşilere "direnişçi" ve "özgürlük savaşçısı" demektedir.. hadi ordan..
kimsenin ölümünden memnunluk duyacak değiliz...

lakin kişinin nerede, ne yaparken öldüğü önemlidir mesele şu; bugün bu arkadaş için göz yaşı dökenler misal annesi o günü geri getirme imkanımız olsaydı gene evladını oraya yollar mıydı veya o komünlerin yöneticileri o genç arkadaşı oraya gene olacakları bile bile yollar mıydı bu arkadaşın ölümünden prim deviren gazeteciler, hükümet karşıtları falan gene yollar mıydı ?...

eğer yollarlarsa kimin yaşama saygısı var görürdük...

yeni ethemler çıkmasın diyoruz sadece...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar