fatma betül sayan kaya

65. hükümet'in tek kadın bakanı.

aile ve sosyal politikalar bakanı olmuştur. hayırlı olsun.
devamını gör...
umarım börek çörek sarma dolma ve bir kereden birsey olmaz gibi bos islerle uğraşmaz. gerçi artık soz konusu akp ise herşey beklenir mottosu oluştu kı iki soyadını kullanan biri olarak da feminist tayfadan gibi. kocanı mı begenmedim la yoksa?
devamını gör...
|
liseyi birincilikle bitirip, elektrik elektronik mühendisi olması, new york'ta burslu doktora yapması ve sonra 2009'da türkiye'ye dönüp bu sefer cerrahpaşa'da tıp eğitimine başlaması ve doktor olması, ardından uzun yıllar ak parti bünyesinde farklı kademelerde görev almasıyla maşaallah'ımızı almış, bir çocuk annesi yeni bakanımız.
hem mühendis hem doktor olması sebebiyle, annelerin dilinden düşmeyen o "komşunun çocuğu" bence fatma betül hanımdır. çıtayı ağrı dağı'na çıkarmıştır. hayırlı olsun.
devamını gör...
2 isimli olanların evlenmeden önceki soyisimlerini kullanmalarına bir örnektir.
evleniyorum ama benim sözüm geçer demenin başka yolu.
(bkz: dominant teyze)
devamını gör...
|
yeni aile bakanı. lakin çift soyisim ve çift isimli olması sıkıntı. ismini yazana kadar binali yıldırım'da görevden alınır.
devamını gör...
mühendis ve tıp kökenli olması hasebiyle aile ve sosyal politikalar bakanlığına getirilmesine pek de anlam veremediğim yeni bakan. bu bakanlığa sosyal bilimler kökeni olan insanlar gelse daha isabetli olur sanki.

lakin güzel işlere imza atmasını bekliyor ve başarılar diliyoruz. Allah yolunu açık etsin.
devamını gör...
cv'ye bakılırsa yanlış yere bakan yapılmış gibi duruyor.

anlaşıldığı üzere çok zeki, çok çalışkan bi kardeşimiz fakat bu onun aile ve sosyal politikalar konusunda iyi bir bakan olacağı anlamına gelmiyor.

onun yerine bilim sanayi ve teknoloji bakanı olması gerekirdi.
devamını gör...
bilkent burslu elektrik elektoniği dereceyle bitirip üzerine cerrahpaşa tıp bitiren 35 yaşındaki en genç bakan. sen ne yaptın abla öyle ya...
aile sosyal politikalar bakanı sırf kadın olsun diye süper cv li bir bilim sanayi bakanını yediniz.
devamını gör...
hakkında ekşi sözlükte yazılanlara biraz bakayım dedim. malum "yan tarafa taşındık ->>>>" yazısını asmadan önce oraya bir bakardık, ne yazmışlar, ha demek ki tam tersi doğru, diye. öyle yorumlar var ki, maaşallah betül hanıma. daha onu hiç tanımadan bir sürü şey zırvalamışlar.

biz dünyalar zekisi erbakanı yemiş bir ülkeyiz. temennim, devletin, milletin böyle zengin kafaları kazanmayı bilmesi.
devamını gör...
bir zamanlar dr.nikon mahlaslı kardeşimiz bir arkadaşı hakkında şöyle bir tanım yapmıştı: #339850

tanımı okuduktan sonra anlattığı bayanın kariyerine hayran kalmamak elde değil tabii. o zamanlar bu başarılı hanımefendinin, azmi ile aklımda uzun bir süre yer ettiğini hatırlıyorum.

az önce ekşi sözlükte fatma sayan kaya ile ilgili tanımadan gömenlerin tanımlarını okurken birkaç tanım altta hakkında geçmişinden dolayı mecburen olumlu şeyler yazmak zorunda olduklarından bilkent elektrik-elektronik ve cerrahpaşa tıp mezunu olduğunu öğrenince, yıllar önce hakkında bir şeyler okumuş olabileceğim geldi hatırıma. işsizliğim sağ olsun bakıp hemen buluverdim ilgili tanımı. belki tanımıyordum ama böylece tasdik etmek bana kendisi hakkında büyük bir güven hissi verdi.

bakıyorum da şimdi aradan dört yıl geçmiş, benim hiç tanımadığım halde hayranlık duyduğum bu insan şu dört yıl içerisinde hayallerini gerçekleştirmeyi başarmış. ve daha göreve başlamadan linç girişimlerine maruz kalmış bile:

http://haber.sol.org.tr/top...

bu hanım ne ekşisözlük yazarlarının ne de sol gazetesinin yazdıkları yersiz aşağılayıcı ifadeleri hak ediyor. şimdi sadece kariyerine bakarak konuşacak olsak bile bu kadının sıktığı taşın suyunu çıkardığı besbelli. umarım aile ve sosyal politikalar bakanlığı kendisi için isabet olmuştur. hayırlı olsun, ileride daha iyi taşıyabileceği bir emaneti alması dileğiyle. bakalım kariyerini icraatlerinde etkin kullanabilecek mi? takipteyiz.
devamını gör...
|
cv sine, calikanligina bakılarak ne yazık ki geldiği makama layık bir insan olduğu çok ciddi tartışma konusudur. o süper olabilir ki eminim öyledir normal hayatında ama devleti yani içindeki 80 milyon civarında insanı ilgilendirecek bir makamı kabul etmemek özverisi beklerdim şahsen. sosyal politika bakanlığı diğer her bakanlık gibi işin ehillerine teslim edilmeli hele hele eğitim sosyal politika ve sağlık için alan dışı kesinlikle bakan olmamalı.

ne yazık gelenler cv leri ne kadar sağlam.bile olsalar işin detayını bilmedikleri için sorun çıkıyor. o hanım için aha iyi bir bakanlık yok mudur elbette vardır ama işi ehline vermeyenler utansın,yerin dibine gitsin.

bu yıl dünyanın olayı oldu bu bakanlık doğru duruş tek bir çalışma yapmadı, tek bir eylem planı ortaya koyması tek bir kriz mudahale yapmadı. gelen alanın dışından olunca iplerin kimin elinde kaldığı belli. bir takım kişilere kul köle kpss ile atanmış uzman ve uzman yardımcıları. yazıklar olsun.

şahsım adına eğer o hanım biraz etik biliyorsa o pozisyondan istifa etmeli diye dusunuyorum. sırf koltuk davası için....neyse.
devamını gör...
|
bugün tarkovski'nin bir röportajını okudum...

erkeği için kendini feda etmeyen, erkeğinde erimeyen kadınlara veriyor veriştiriyor adamım...

haklıda bir gün gelecek erkek olmadığı halde erkek gibi yaşamanın manasızlığını anlayacak kadın diyor...

evlendiği halde kızlık soyadını kullanmakta ısar eden tüm kadınlar biraz ürkütüyor beni...

kadınlıklarının farkına varamamış buluyorum kendilerini...

bir eksiklik var gibi...

tanımam bu kadını tanımakta istemem erkek olma gayretindeki kadınları...

devamını gör...
soyadını kullanmaya devam ediyor diye erkek olma gayretinde olduğu iddia edilen kadın gibi kadın . yahu hatun sayılı sayıda türk vatandaşının sahip olduğu eğitime erişmiş. kendini ispat etmiş, eş olmuş anne olmuş bir beyimiz kalmış. kadınlığını ispat için eşinin soyadının altına girmesi gerekirmiş. yahu ben daha bir şey demiyorum. bu kadın aile ve sosyal politikalar bakanlığına fazla. hatta bu testosteron kokulu zihniyete de fazla.

bu karagül dizisinde "şanverdiyim ben anaaaaa şanverdiyim. benim soyadım başka değil, şanverdi oliciiiiiik" diye ağlayan kendal vardı. ne kötü parodi demiştim. hakikaten bu kendini ispat edemediği için soyadına sıkı sıkı sarılan varlık sebebi gören tipler varmış. vay anasını sayın seyirciler. neediciik anaa, neeediciiik.
devamını gör...
|
embesil beyinli insanların hazımsızlık ve haset içerisindeki hakaretvari yorumlarını ve tavırlarını görünce saygımın daha da arttığı kişidir.

hayatı boyunca taş üstüne taş koyamamış solungaçlarından soluyan insanların yaptığı yakışıksız yorumlara katiyen kulak asmayıp iş hayatında bildiği yoldan gitmeye devam etmelidir.zira bu ülkenin belli bir kısmı siyaseti,eğitimi,sağlık konularını,futbolu bizzat kahvehanelerde uzman olarak ele alır ve bilmediği ,konuşamayacağı her hangi bir alan yoktur.

bu ülkeden bir cacık olmaz tezi kendisi gibi azimli ve çalışkan hanımefendilerin de katkılarıyla yıkılacaktır inşallah.
devamını gör...
--- alıntı ---

aile ve sosyal politikalar bakanı fatma betül sayan kaya'nın aracı hollanda girişinde durduruldu.

--- alıntı ---
devamını gör...
bu gece ki vakur ve dik duruşu ile gönüllerde yer eden bakan. işte gerçek türk kadını, elif anaların, nene hatunların kızı.
devamını gör...
kadın istihdam oranı %28 olarak hesaplandığı için başarılı politikalar yürttüklerini anlatmaya çalışan aile ve sosyal politikalar bakanı. keşke cümleye başlamadan önce 1990larda oranın %30'larda seyrettiğini, 2005 yılında bu oranın %20'ye kadar gerilediğinden falan da belirtseydi.
devamını gör...
|
gerçekten ihtiyacı olmayan kadınları da çalıştırarak evine ekmek götüremeyen işsiz babaların vebalini almıştır!
devamını gör...
eşinin telefonunda bylock uygulaması çıktığı için boşandığı bilgisi yayılan bakan.

http://www.cumhuriyet.com.t...

edit: iddiaları yalanlamış.
devamını gör...
|
muhtemelen fake bir haber. bekleyelim bakalım, haberin aslı astarı nedir diye.

devamını gör...
evet, tahmin edileceği üzere iddiaları yalanlamış.

"bazı basın organlarında eşim ve şahsım hakkında yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır.iftiralara karşı gerekli hukuki işlemi başlatıyorum"
https://twitter.com/drbetul...
devamını gör...
kocasında bylock çıktığı için boşandığı iddia edilen bakan. gerçi imam nikahı gibi bir stepne olduğu için benim için çok da şey farkettirmiyor. ayrıca aileden sorumlu bir bakanın aileden sorumlu olup ailesinden haberdar olmaması ayrı bir durum. tam bir akp ironisi.
demek ki aynı yastığa baş koyduğu kişi fetöcü çıksa bile akp'li olunca tutuklama, araştırma olmuyor bu da fetönün siyasi ayağının hala bulunamamasını çok iyi bir şekilde açıklıyor.

devletin muhtelif yerlerinde yer alan fatma betül sayan kaya'nın akrabaları, kardeşleri acaba fetöcü müdür? bunu araştıracak bir yargı olabilir mi? türkiye cumhuriyeti devleti'nin bir bakanının yatağına kadar giren fetö; çaycıları, temizlik görevlilerini tutuklayıp görevden uzaklaştırınca bitmiş olabilir mi?
devamını gör...
|
ablası ayşe hilal sayan koytak dışişleri bürokrasisi dışından kuveyt’e büyükelçi olarak atanmış. ailecek devlet bürokrasisini sevdiklerini anladığım bakan.

buradan
devamını gör...
türk laikliği vs türk islamı diye başlık açan arkaaşa hediye ettiğim hede. oku açılırsın, oku anlarsın. hadi bağalım.
devamını gör...
|
en antipatik bakanlar sıralamasında ilk üçü zorlayan bakandır.
devamını gör...
ismi can sıkıcı olan bakan.
ismini telaffuz ederken yoruluyorum.
devamını gör...
ensest üzerine çalışma yaptıklarına söyleyen bakan. bu anlamda bir irade söz konusuymuş. o irade kimin iradesiymiş aceba? hımmm. o çalışma nasıl sonlanacak takip edecem. hadi bağalım.
devamını gör...
|
biraz evvel bir video izledim, koltuk kapma kavgasıyla ilgili, tek kelime ile rezillik. bu ne yahu.

eğer video gerçek ise ak parti nin kapısına kilit vurulup kapatılsın, boşuna elektrik yakmasın!!
devamını gör...
referandumda mağduriyet oluşturma adına, başka ülkenin hakimiyet alanına izinsiz girmek için gönderilmiş ve paketlenip türkiye'ye gönderilmiştir.
devamını gör...
ak parti grup toplantısında koltuk kapma mücadelesi olayında gördük ki öyle pek naif bir insan değilmiş. o el hareketi neydi gız. ızbandut gibi adamı silkeledi attı.

galiba tek hatası olayın kayda alındığın bilmemesi. yoksa yine naif ve bir bakana yakışık bir şekilde davranırdı.
devamını gör...
|
bakan olduğuna bakmayın, kasaba siyasetçisinden başka bir şey olamazdı.

kaderin bir cilvesi olarak doğru zaman ve doğru partide koltuk kapmış kadın.
devamını gör...
bu naif, zarif görünümlü hanım, ejderya gibi adamı elinin tek hareketiyle yerinden hoplattı ya, artık insanların koltuk sevdalarını daha iyi anlıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar