fethullah gülen

sümüklü, amerikancı şahıs. bilindiği üzere savunduğu tek görüş olan dinlerarası diyalog, tamamen vatikan projesidir. nitekim papa ıı j. paul şöyle demiştir : "dinlerarası diyalog hrıstiyan misyonerliğine hizmettir." ayrıca şöyle bir durum vardır ki, lideri olduğu cemaati üyeleri ona eleştiriyi kabul etmezler. hatta ona fethullah gülen, fethullah şeklinde hitab edilmesine dahi sinirlenirler. åžimdi soruyoruz bu tapınmak değil de nedir?
geri dönse bile bir müddet toplumun haberi olmayacaktır.
|
necmeddin erbakan hocamızdan hiç hazzetmez.haklıdır kendisi,erbakan hocamız işbirlikçi değildir çünkü.
|
bir takım insanlar sayesinde para kazanan kişi. hakkını yemeyelim gerçekten zeki birisi. ben yıllardan beridir oturduğum yerden para kazanmanın yolunu aradım durdum. bu işi yapmak aklımın ucuna bile gelmemişti.
|
türkiye'de islamcılar, ne vakit rejimle karşı karşıya gelse, rejimin tarafını tutmuş kişidir. taraftarları bugün doğan medyası'na çıktığı için erbakan ve yandaşlarını eleştiriyorlar ancak kendisi bizzat müşahede ettiğim bir tv röportajında tuncay özkan'a refah partisi'nin oylarının nasıl düşürüleceği yönünde taktikler vermiştir. taktiğin özü, kapatmaksızın, oylarını azaltmak için daha ılımlı alternatifler çıkarmaktı. nitekim öyle de oldu. iran devriminin müslümanlara zarar verdiğini öne sürmesiyle de ayrıca bir ilginç yönü olduğu söylenebilir.
|
neden a.b.d'de yasamaktadir hic bir fikrim yok. neden butun ortadoguya zulum yapan, herhalde en cok muslumani olduren ulke cok merak ediyorum. neden finlandiyada, ısvicrede filan degil de amerikada tedavi goruyor. simdi sunu merak ediyorum gecmiste 12 eylul oncesinde komunizm mucadele dernegi baskanligi(erzurumda) yapmis midir yapmamis midir? komunizmle mucadele derneklerini hangi ulke finanse etmisitir. su cok meshur ergenekon davasinda ortya cikan orgut(gladyo bozuntusu) hangi uluslararasi orgutun devamidir. bir bilen var mi!!!!
hakkındaki iddalardan aklanamamış, sadece verilen süre içinde tekrar etmemiş olduğu için davası kapanan insan, gelip de huzur bozmasa bari..
|
kendisinden nefret eden çok sayıda müslüman olmasının en büyük sebebi, kendisine biat eden güruhun, ismini çok fazla peygamber efendimiz (sav.) ile karşılaştırma ve benzetmelerde anmasıdır.
bunun dışında hz. muhammed'in sünnetini bırakıp da (sakalı uzatıp, bıyığı kısaltmak) bu beyfendinin sünnetini (ince kaytan bıyık, her gün kazınmış sakal) uygulamaları da daha karşıdan görünce ''bakın müslümanlar geliyor'' değil de ''bakın fethullahçılar geliyor'' denmesine sebep olmaktadır.
|
"talebelere türkçe'yi değil islamı öğretecektik be hocam" demek istediğim zat...
kitaplarının ne kadarını gerçekten kendisinin yazdığını merak ettiğim şahıstır. tümce biçimleri, kullanılan sözcükler, ifade yöntemleri... kitaptan kitaba ilgisiz sayılabilecek kadar farklılık gösteriyor lakin.
önce türk milliyetçisi sonra müslüman olduğunu düşündüğüm insan.o yüzden mesafeliyim o yüzden uzağım kendisine.benden uzak olsun.
|
amerika'nın güdümünde faaliyet gösteren din alimi.
|
amerikada yaşayan türk okulu diye açtığı üniversitelerde amerikan dilinde ve ingiliz dilinde ders veren kurduğu cemaat evlerinde 10 kişiden 250 şer lira toplayıp 300 liralık masrafla büyük gelirler elde eden amerikada ve avrupada beyinlerini yıkadığı gençleri ilerde amerika adına ve laik demokratik sosyal hukuk devleti olan türkiye cumhuriyetinin rejimini şeriata islam devletine çevirmek için çalışan amerikan adamı.
|
birgün çıkıp, "ben peygamberim dostlarım ühühühü" dese ona inanıcak binlerce kişi toplayabilecek kadar insanları kendine sevdirmiş ve bağlatmış yada beyınlerını yıkamış, imam.
|
kitaplarini okuyanlarin nutuk okuyup okumadigini merak ettigim kisi
|
kuran'ın babası ölmüştür diyerek müslümanlık-hristiyanlık sentezi yapan kişi.bilinçaltımıdır yoksa dil sürçmesi mi bilinmez.
abd'nin yeni müslüman modeli. huşu(!) içinde namaz kılacak ama ırak'ta abd milyonlarca müslüman öldürürken kılını kıpırdatmayacak. medeniyetler ittifakı diye abuk subuk ideallerin peşinden koşup, ehli kitapta cennete gidecek diye sapkın fikirlere varabilecek kişiler üretmek.
amerikanın kucağından vaaz veren kişi...ait olduğu yerde kalmasını umarız...
ne zaman adını duysam ibrahim tatlısesin ağlama parçası gelir aklıma ağlamaeeeyyy ağlameeeyyy sus ağlameeeyy sil gözün ağlama yeter ben ağlarım yareeeyyy gibi.
|
'f' tipi olarak adlandırılan örgütlenmenin başı.aynı zamanda sosyolojik incelemelere tabi tutulsa cilt cilt ansiklopedinin çıkacagı örgütlenmenin başı.
kemalistler, ateistler, vatanseverler ve beyinlerini azda olsa mantığa dayalı işletenler kendisinden hiç hazzetmez.
bunun yanı sıra amerikalılar ve israilliler kendisine bayılır.
işte sırf bu yüzden, başka hiç bir nedene gerek olmadan nefret edilendir.
|
vaaz verdiği yerlerin arkasında hep bir elden soğan kesenlerin olup olmadığını merak ettiğim ve devamlı sulugöz sakız yiyen insan. bi insan bu kadar çok ağlar mı ya ?
|
dogrudur hakkinda bir cok kitap vardir ama dunya capinda cok umursanmaz. simdi bilen ve bilmeyen icin anlatayim: google scholar'da bir insanin hakkindaki ve o insanin yazdigi yayinlar hakkinda bilgi bulunur. ancak, google scholarda her linkin altinda "cited by" yazar. bunu da bir sayi takip eder. "cited by" kisminda yazan rakam o konunun, makalenin ne kadar onemli oldugunu ve dunya uzerinde ne kadar cok etki yaptigini gosterir. tabiki bu rakam ne kadar yuksek ise o kadar iyi, simdi
1) gulen movemen arandigi zaman --> en yuksesk cited bylar:33,23, 18, 17 filan
2) fethullah gulen arandigi zaman --> 23, 18 ,15,11
3) satanist arandigi zaman -->en yuksesk cited bylar:96,53, 36, 21 filanby
4) k marx arandigi zaman --> en yuksek cited bylar: 2434, 1836,1233, 1024 filan
5) charles darwin arandigi zaman --> en yuksek cited bylar: 4935, 4801, 4482, 2733, 2790

bakin guzel fetullah gulenci arkadaslar, ben bu adamin ne dini ne de siyasi dusunceleri kabul etmiyorum ama biliyorum ki ben bir insanim ve yanilabilirim. ancak, bilim(su taaa cinde bile olsa ulasilmasi gereken), akil ve mantik cizgisinde hareket ederim. siz derseniz, f. gulen soyle iyi din bilginidir, valla dogrudur. fakat yok efendim alimmis(bilim adami), dunya capinda entellektuelmis, zartmus zurtmus. bak, her gun kullandigin google'in sonuclarina boyunun olcusunu al kardesim. arsin burada. sabahtan aksama sovdugunuz k marx veya charles darwin ile kiyaslanmaz bile. satanist kelimesine bak. uydurmayin be kardesim, yok surda enstitutu acildi, yok su kadar kitap yazdi. 4 islem biliyorsan bile o kadar kitabi kendinin yazamayacagini hesaplarsin. dusun bakalim bir entry yazmak ne kadar suruyor. sonra basitce bir sayfada kac satir oldugunu say, bir kitapta kac sayfa var. bu sahsin kac kitabi var. hesapla bakalim. daha bir de "sevdiklerine" vaaz veriyor, gazetecilere, internet sayfalarina mülakat veriyor. her ölümlü gibi yemek yiyor, tuvalete gidiyor, uyuyor. topla bakalim o kadar kitabi yazmak icin kac yasinda olmasi gerekiyor. üsenmede bir hesap yap.sonra konusalim.
kendisine herkül diye bir lakap vermiş kişidir. http://www.herkul.org elbette bu isim herkül olarak alınamazdı. çünkü internette türkçe desteği yok. bu çok ilginç birşey. çünkü herkül zeus'un gayrimeşru oğludur. ayrıca herkül bir küfür objesidir. bir dindar adam kendine neden küfrü temsil eden bir isim verir. şakirtler bunun herkul olduğunu söylüyorlar ama radyolarında hep herkül olarak telaffuz ediliyor. çok ilginç bir durum. veya bu kadar yanlış anlamaya müsait bir ismi bile bile insan niye alır veya madem aldı niye değiştirmez. ayrıca kendisi yunan mitolojisine meraklıdır. yani bu konuları biliyor.
islam dini nerde mazlum var, nerde kuran sünnet öğrenilmiyor orda velilerin olduğu yerdir.
mucizeleri vardır velilerin,hikmetleri vardır.çilelidir yolları, Allah yoluna herşeyden vazgeçerler.
varsa yoksa kuran'dır,varsa yoksa sünnet.

bize böyle öğrettiler ya öğrendiklerimiz yanlış,ya da artık öğrendiklerimizin hükmü yok.

ben mezarı olmadığı için ,mustafa kemal paşa'ya yanlış yoldasın diye diklenmediği ama dik durduğu için sevdim sait nursiyi.
inönü zamanın da kuran okumak çok zormuş(şimdikine bir de zulm diyorlar)toros dağlarının buz gibi mağralarında, kuran talebeleri yetiştirdiği için sevdim süleyman hilmi hoca'yı.
hz. ömeri sevdim,bir yolculukta hizmetkarıyla devesinde oturmayı paylaştığı için.
iskipli hocayı sevdim prensipleri uğruna idamı göze aldığı için.örnekler çok.
mustafa kemal paşayı sevdim hep burda olduğu,davası için didiştiğinden.

ama fetullah hoca.
özür dilerim ama bana uymuyor,öğretilenlere uymuyor.bir lokma bir hırkaya uymuyor.hep bir tat eksik kalıyor.
inandıkları uğruna kalıp savaşmak yerine,amerikalardan müdahale etmesi olmuyor.
abd nin kullandığı onca insandan biri. rusya uyanmış gerekli ayarı vermiştir.
ben bir zamanlar şakirtken abilerden birisi yeşilçamdan bi aktörün hocafendi için 'müthiş aktör' yorumu yaptıını sölemişti de nice sonra anlamıştım aslında ne demek istediini... hey gidi günler...
"yok bide peygamber yapın" demek istediğim kişidir. öyle birşey söz konusu bile olamaz. ama diyorum ya.. neyse bişey demiyorum.
|
o kadar hoşgörülü bir hocadır ki,hoşgörüsünden sürekli ağlar,papa'larla el ele kol kola gezer,tüm dinlerle diyalog yapar,1 milyon ıraklıyı öldüren abd bile bu hoşgörüye karşı koyamaz ve ona kucak açar.ama bir kısım müslümanları kendi görüşlerine uygun olmadığı için sevmez.
ne diyelim ne demiş şair:ağlaya ağlaya senden vazgeçiyorum. yasaklandın hep saklandığın bu kalpten kovuldun sen.
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar