kredi kartı numarasını ezbere bilen insan

internetten sıkça alışveriş yapan insandır. bir müddet sonra aklında yer etmiştir. bir de yok mu başka ezberlemem gereken gereksiz şey, gönderin gelsin diyen insandır. aklımda ne zamandır bir roman ezberlemek var ama neyse, yapmayayım öyle bir şey. gerekli şeylere yer kalsın.
nevi şahsım. banka, kredi kartı, personel kimlik no dahil hepsini bilirim. kredi kartını cüzdandan çıkar tak zahmetine girmektense beyinde depolamak iyidir.
|
bir zamanlar bendim bu insan. uzak bir anadolu şehrinde yaşayınca kafayı internet alışverişiyle bozmuştum. hergün alışveriş yapınca da ezberliyor insan. baktım kredi kartı batağına düşeceğim kartın borcunu ödeyip kapattırdım. dört beş yıldır numarasını ezberleyeceğim bir kartım da yok şükürler olsun.
benimdir bu insan. ayrıca son tarihini ve cv kodunu da biliyorum. hıh.
|
imrendiğim insan olacaktır. henüz denk gelmedim öyle birine.
o kişi ben değilim. kredi kartımı da ben almadım banka verdi. uğraşmamak için aldım gönülsüzce cüzdanımda yatıyor.

ben eski model bir insanım. fiziki olarak görüp dokunmadan alış veriş sevmiyorum. kredi kartı gerekmiyor. banka kartı da hemen hemen aynı işe yarıyor zaten.

kimlik numaramı biliyorum ama .
|
kartı atm'de unuttuğu zamanlarda bile internet üzerinden alışveriş keyfinden mahrum kalmayacağını düşünen insandır. ta ki kartını zilyonuncu kez atm'de unutup kartına el konana dek.

(bkz: çok dertliyim be sözlük)
ben değilimdir bu insan. tc kimlik numaramı zar, zor ezberledim. 1 yıldır kullandığım telefon numaramı yeni ezberledim. numaradan hâlâ emin olamıyorum eşime teyit ettiriyorum benim numaram böyleydi değil mi diye.
|
bir de iban numarasını ezbere bilen insanlar vardır. her an lazım olabileceği hayaliyle yanıp tutuşur. iban'ı mı verim mi?
ya ezberi kuvvetli, ya fazla takıntılı ya da internet alışverişinin dibine vurmuş insandır.
sayfalarca ekstre filan geliyordur bir de buna, bari maille istese de kağıtları tüketmese.
görüyor ve artırıyorum anne ve babasının kart numaralarını ezbere bilen insan. ahh ah şu 3d security midir nedir mahvetti bizi.

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar