tayyip erdoğan sözü. yani 300 bin tl'lik araba sonuçta. herkes binebiiir. neden mehmet görmez'e mercedes alınması bu kadar dert oluyor anlamadım gitti.
çok doğru bir yaklaşım. bir asgari ücret 300 ay para biriktirirse ki bu 25 yıl yapıyor gayet orta sınıf bir mercedes'e binebilir. tabi ki bu 25 yıl boyunca hava ile beslenmesi gerekiyor.

yani bir insan agac gibi yaşayıp hayvan gibi çalışırsa bu arabaya binebilir. ama 25 sene sonra model biraz demode olabilir. bu da işin doğasında var. bu işin doğasında bu var genjler.
açın halinden tokun anlamadığının resmi olan söz.

yahu fakir, akşam eve ekmek bile zar zor götürürken saraylarda oturanların bunu söylemesi milletin halinden ne kadar anladığının göstergesidir.

bu arada o mercedes mitingde söylenen yalan gibi 300bin değil 1 milyonmuş.
evet 1992 model 200e modellerine bile klasikligi ve çekiciliğinden dolayı 40 lira isteyen insanlar var. 26 yaşındaki mercedes’i 40 liraya alıyoruz biniyoruz sagolsun.

on numara tespit kasmış cb sözü.
emrinde 33 tane birden olunca herkeste var sanıyor.

--- alıntı ---
http://www.mynet.com/haber/...
erdoğan'ın kaç tane aracı olduğu ortaya çıktı
güncel haberleri | 11.10.2017 09:25 |
cumhurbaşkanlığı giderleri için “itibardan tasarruf olmaz” açıklaması yapan cumhurbaşkanı tayyip erdoğan’ın emrinde 268 tane araç olduğu ortaya çıktı.
araçların sigorta işlemleri için açılan hizmet alımı resmi ihale dosyalarına göre, cumhurbaşkanlığı’nın envanterinde 2’si limuzin olmak üzere 14 tane zırhlı araç, 28 tane 4x4 jip, 6 tane ambulans, iki tane itfaiye, 30 tane motosiklet var. makam aracı olarak da kullanılan mercedes s600 zırhlı araçların bir taresinin piyasa değeri 1 buçuk milyon. araçların 83 tanesi volkswagen, 33 tanesi mercedes, 10 tanesi audi marka.


--- alıntı ---
yahu riyakar olmayın adam doğru söylemiş. sonuç itibariyle mercedes metrobüslere herkes binmiyor mu? şimdi söylediği sözün neresi yanlış anlamadım.
aşırı alman veya amerikan hayranlığını belirtmek amacıyla subliminal bir mesaj vererek ironi yapmış ta olabilir.
anlamadan yorum yapıyorsunuz. ne biçimseniz artık. reis burada alman vatandaşlarını kast etmiş. yine büyük resmi gördüm, gösterdim. ben buyum.
adam herkesin var dememiş, herkes binebiliyor demiş!

nasıl binebiliyoruz orası muamma gerçi.
babam mercedesini nerede saklıyor acaba... diye düşündürten söz...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar