millet kıraathaneleri

herşeye karşı çıkan muhalefetin karşı çıktığı kıraathane. gerçekten kitap okunup çay içilecek bir yer olacaksa ki oyun falan oynamayacağı söyleniyor niye karşı çıkılır ki?

eğer bir partinin propoganda merkezi haline gelirse ben de karşı çıkarım ama bir kütüphane ortamında her görüşten kitapların bulunduğu bir ortam olursa ülke için faydalı bir hizmet olur. karşı çıkmadan önce uygulamayı görmek lazım.
devamını gör...
kütüphaneden farkını anlayamadığım hede... kıraathanenin başına "millet," kelimesi gelince ülkedeki okuma oranı aratmayacak ya da millet okey oynamaktan vazgeçmeyecek!!
devamını gör...
gömmeli ihale, eşli ihale ve 3-5-7 hepsini akp'liler alır net!
devamını gör...
''iskambil okey mokey oynama yeri değil ha!'' dedi reisicumhurumuz.
buralarda çayını kahveni içip kekini yemek suretiyle kitabını dahi okuyabileceksin. bence güzel proje.
devamını gör...
harcanacak parayla genç işsizlere iş imkanı sağlamak yerine propaganda amacıyla kullanılacak proje.

ankara büyükşehir belediyesinin açtığı gençlik merkezleri ne işe yarıyorsa bu proje de o iş içindir... sabahtan akşama kadar tayyip erdoğan ve akp propagandası yapılacaktır.
devamını gör...
cok isime yarayacak proje. bazen gun icinde 2 3 saat boslugum oluyor, uyuyacak yer ariyorum. gider 2 3 saat uyurum vallahi harika. bunun yataklisi yapilmali. evden okula diye cikip gider uyurum.*
devamını gör...
alttan alta millet ittifakına gönderme yapılan kıraathanelerdir. bakın sizi unutmadık. bizimkiler kaaveden çıkmaz, siz bize oy verin de size de beleş çay verelim.
devamını gör...
bunlar cumhur değil miydi la? millet diğerleri, sonra bir karışıklık olmasın?
devamını gör...
anlatıldığı gibiyse her gün takılabileceğim mekandır.

normalde ancak tatillerde kütüphanelere gidebiliyorum. bu haliyle bedava kitap imkanı olacak. artık evde kitaplık doldurmamıza da gerek kalmaz.
devamını gör...
akıllı bir seçim vaadi. şimdi verimli tarım üretimi dese, nitelikli eğitim dese, eşit gelir dağılımı dese, adil vergi/hukuk sistemi dese kimsenin umurunda olmayacak. onlar da milletin anlayacağı dilden konuşuyorlar. kıraathane diyor, bedava diyor, kek diyor, yiyeceksiniz diyor cukkalıyor oyları... valla iyi strateji!
devamını gör...
şimdiye kadar verilen seçim vaatlerinin içinden en hoş olanı. kıraathane ismine takılıp eleştirmek doğru bir şey değil. yıllarca ülkede okuma oranları az diye hayıflanmadık mı? ülkede kitap okuma oranlarını bir nebze de olsa artırsa faydadır. kahvede akşama kadar okey oynayıp sigara içmekten bıyıkları sararmış dayılar, gitsin kitap okusunlar. amaca hizmet eder mi, zamanla amacından sapar mı, yeterli talebi görür mü bilmem. gerçi istenilen talebin olacağını pek düşünmüyorum ama yine de bir adım atmak gerekiyor.

tayyip erdoğan bu projeyi sunmasını pek beceremedi. bedava çay ve kek gibi gereksiz ekstralara gerek yoktu bence. sırf çay içip kek yemeye gidecek insanlar var çünkü bunu biliyoruz. tabi eleştirmek için hiçbir fırsatı kaçırmayan insanlar da bu fırsatı kaçırmayınca ortaya garip ve yersiz bir eğlence çıktı. bunlara gerek yok. kitap okutmak ve okumaya davet etmek kutsaldır. unutmayın ki ilk ayet de bunu emreder.
devamını gör...
düzenli olarak kitap ve dergi bağışlamayı düşündüğüm mekan. inşallah sessiz ve usturuplu şekilde yönetilir ve idare edilir. kitaba ve ders çalışma ortamına hasret nice kişi bu güzel hizmetten yararlanacaktır. sokakta yere tüküren adamlara söylenip, "eğitim şart" dedikten sonra böyle projelere kılıf ve eksik bulmaya çalışınca insanlar, hakkaniyetin kilosunun baya pahalı olduğunu anlıyor insan..
devamını gör...
adına kıraathane dendi ya kesin oralarda kitap okunacaktır . hiç sohbet muhabbet olmaz sigara içilmez internete girilmez ne de olsa biz alman disiplini olan bir milletiz her yeri amacına uygun kullanmakta üzerimize yok biliyorsunuz .
devamını gör...
işin esprisi bir yana bence güzel bir uygulama. lağnet getirsin bir kafeye gidiyorsun çaya 3 lira verince insanın zoruna gidiyor. ne güzel bedava çay takılırsın. la olm modernizmin buluşma noktası olan kafeye alternatif yer işte daha ne? tek problem bunun seçim vaadi olarak lanse edilmesi. böyle bir şeyi seçime malzeme etmek fiyasko.
devamını gör...
adı her ne kadar millet kıraathaneleri olsa da, parti propagandası yapacak bir lokal olmaktan öteye geçmeyecektir.

bakın bursa yıldırım'da sanırım böyle bir yer hazırlıyorlar veya hazırlamışlar. buraya ağzı laf yapan, konuştuğunda kendisini dinletebilen ve burada dönüşümlü olarak takılabilecek 3-4 kişi tespit etmeye çalışıyorlar. belediye adına kültür merkezinde sorumlu olan kişi benim bir arkadaşımın kardeşi. arkadaşlar bunun için bana teklif getirmeyi düşünmüşler (demelerine göre akla gelen ilk isim benmişim) ancak muhalif oluşumun rahatsızlık vereceğinden ve benim de bunu kabul etmeyeceğimi düşündüklerinden vazgeçmişler. derken benim de tanıdığım başka bir arkadaşa teklifi götürmüşler, arkadaş muhalif de değil ve kabul etmiş. lakin bu arkadaşın da ablası dhkpc'den cezaevi yatıyormuş, dolayısıyla bunu da elemeye karar vermişler vs. yani anlaşılacağı üzere parti propagandasının yapılacağı müesseseler oluşturulmaya çalışılıyor. hani şu meşhur köy enstitüleri var ya, heh işte tam da ondan.
devamını gör...
teorik olarak güzel düşünülmüş. elbette sonucu hep beraber göreceğiz. hele bulunduğumuz yerlerde faaliyetleri bir görelim..

iddia edildiği gibi bir partinin, -grubun, cemaatin, tarikatın, ideolojinin vs- bir aracı, zemini ve mekanı olacak ise bize düşen uzak durmak olacaktır.

yok eğer gerçekten milletin bir mekanı olacak ise spordan muhalif takılmanın da bir anlamı yok bana göre. gir içeri kitabını oku kekini de ye afiyetle. herhalde çaylar da şirketten olur! *
devamını gör...
üretim toplumu olmamız gerek hala hazır yiyicilik projeleriyle uğraşıyoruz. bedava kek, çay ile olmaz bu işler. üretim lazım, fabrika lazım, ihracat lazım. boş işlerle vakit öldürecek durumu yok bu ülkenin.
içi boş bir proje bence...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar