oruç tutmayanlara saygısı olmayan insan

oruç tutanlara saygısı olmayan insandan daha haysiyetli olandır. ortalık ramazan ayında, sigara içenden, yiyip içenden hatta içki içenden geçilmiyor. bu ne olacak şimdi. hani nerede saygı?
devamını gör...
nerede o eski ramazanlar kimsenin kimseye saygısı kalmamış.

ramazanda benim içtiğim içkinin oruç tutana ne tür bir saygısızlık olduğunu bir türlü anlayamadım.
bana mı tutuyorsun lan orucu.

hazır ramazan da başladı aylar sonra sözlüğe bir uğrayım eski dostlarla karşılaşırım belki dedim.

okuduğum 3-5 tanımdan sonra neden aylarca bu mecraya gelmediğimi hatırladım.

kafalar hiç değişmiyor.

hayırlı ramazanlar.
devamını gör...
eski ramazanlarda sokakta içki içenin akıbeti hakkında tek satır tarih bilgisi olmayan cahilin ramazan ayında sözlüğe uğradığını bize öğreten başlık. ulan ne içerseniz için, size tek kelime eden mi var; ama toplumsal hayatta adab-ı muaşeret diye bir şey var. herkes belli görgü ve saygı kurallarını gözetmek zorunda, gözetmiyorsan saygısızsın.
devamını gör...
yoktur. insanın oruç tutup tutmadığı alnında yazmıyor. kasacağınız duyara güvercinler pislesin. ha demek istediğiniz oruç tutan insanların gözünün içine baka baka, bile isteye yemek yiyen, oruç tutanlara inat, onların damarına basmak için elinde yiyecekle dolaşan tiplerse evet saygım yok.
devamını gör...
oruç tutmayana saygı duysam ne, duymasam ne. karşımda yemek yense ne yenmese ne. bu mevzuda saygı hakkaten saçmalık. orucu Allah rızası için, nefsimi terbiye edebilmek için tutarım. taciz etmek ne ola ki ? bildiğin bonusları toplarken hemde. keyfinize bakın siz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar