Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

bizi de askere gönderin diyen suriyeliler

silahsız olarak en önde gönderilmeleri gereken kitledir. düşmana mermi harcatarak kutsal bir görev ifa edeceklerdir.

yallah arap yallah, kış kış arap kışkış.
|

tasavvufun saçmalığı

peygamber'in vefatından çok sonra ortaya çıkmış ve kurumsallaşmıştır. kurumsallaşmadan önce insanlar samimi olarak yaparken kurumsallaştıktan sonra ticarete dönmüş. ayrıca ayarı da kaçırmışlardır. mevlana'dır , ibni arabi vs bunun gibiler. vahdeti vucüd diye bir şey uydurmuşlar gidiyorlar budist bir insanın nirvana'ya ulaşmasından bir farkı yoktur.
tasavvuf dediğin akım şiilerden geçer türkiye'ye şiilerin din anlayışlarını beğenmeyiz müslüman bile demeyiz ama onlardan gelen akımı din miş gibi kabul ederiz.
yani şuanda tasavvuf denilen şeyin aslında cılkı çıkmıştır.
gassalın önünde meyyit gibi olmaktır gibi bir anlayışları vardır Allah ise düşünün akledin der tamamen kesişirler. önce ki züht yaşantısında bu anlayış yok adamlar ibadetlerini yapıyorlar ve ilmi tartışmalar yapıyorlar Allah'ın varlığını sorguluyorlar alemi sorguluyorlar ama inançlarına birşey olmuyor. fakat şuan ki tasavvuf veya tarikatçılara sor tekfir eder geçerler kendileri düşünmediği gibi şeninde düşünmene izin vermezler.

sonuç olarak tasavvuf dediğin uzak doğudan etkilenmiş islamiyetle harmanlanmış ve bize dini doğru yaşamak diye yutturulmaktadır.

ismailağa cemaati

mensublarında zerre ilim, irfan yoktur. hanefi olduklarını söylerler ama hanefi mezhebine göre tc de cuma namazı kılınmayacağını söyleyince şiddetle karşı çıkıp, kılmayanların ışidçi olduğunu söylerler he canım ebu hanife de ışidçiydi zaten.

özetle taassup, şirk ve bidat ehli.
|

peçe

kadının yüzünü kapatan kumaş parçasıdır. tamamen saçmalıktır. ne yani bu mudur tesettür anlayışınız islamın tesettür anlayışı bu mu. çarşaf yahudilikten geçen bir giyim tarzıdır. islam da böyle bişey yok ama herkesin kendi inancı.
her zaman dediğim gibi herkesin hayatına hiç kimse karışamaz.*

sözlükte pek eksi oy veren olmaması

komik bir durum. yahu arkadaşlar siz buraya, ne yazılırsa yazılsın onaylamaya ve ne yazarsanız yazın onaylanmaya mı geldiniz? bu böyle olmaz, acilen o masal kitabını kapatıp realiteye dönmenizi diliyorum. sevgiler.
|

yavaş dön ümmet yetişemiyor

siyasal islam nedir sorusunun adeta canlı bir cevabı imişcesine ve niccolo machiavelli yi her gün haklı çıkartırcasına bir siyaset tarzı olan recep tayyip erdoğan ın üzerine yapışan ve dahi çok da yakışan slogan.

çooook var 180 derecelik dönüşleri ama, ben en sonuncusunu yazmak istiyorum. şimdi; erdoğan ne diyordu çözüm süreci devam ederken? efendim? analar ağlamasın diyordu değil mi? hatta böyle bilboardlar hazırlanmıştı yurdun dört bir yanında.

peki afrin operasyonu için gelen şehit eleştirileri için ne diyordu geçen gün? "kan dökülecekmiş falan filan. burda şehit de var, gazi de var, kan da var"

bir cumhurbaşkanı düşünün ki, yaşamı değil ölümü yüceltiyor. şehit edebiyatı yaparak insanların duygularını iliklerine kadar sömürüyor. sen de vatan sağ olsun de şehit babası. aaa dur dur. daha önce de "bazı karaktersiz şehit babaları var" diyordu değil mi hehehe.

iyi uykular türkiye.

edit: lan ben reisi eklemeyi unuttum diyordum, meğer bunlar buraya taşımış. ayrıca eksilemek gerçeği değiştirmiyor. çık, bu 180 derecelik dönüşlerin bize mantıklı şekilde açıklamasını yap, biz de eyvallah diyelim.

evli erkeklerden hoşlanan kızlar

aslında tam anlamıyla kan donduran kızlardır.

bana bu durum hikaye gelirdi. yani inanmazdım. ta ki geçen ay içinde, çıkmak istediğim bir kıza teklif edene kadar. bir cafeye çay içmek için davet ettim kendisini. kabul etti. konuşurken lafı çıkma teklifine getirdim. reddetti. nedenine bakın şimdi,

- neden reddettin, bir sebebi olmalı.
+ben evli erkeklerden hoşlanıyorum canım, sen de evli olsan olurdu.
- ne yani evlenip mi teklif edeyim sana ?
+ evet. ( gülüyor bu arada )
- tesettürlü bir kız olarak böyle düşünmen ise beni daha çok şaşırttı. peki neden evli erkekler ?
+ bir erkeğin karısını bırakıp, yatakta beni tercih etmesi hoşuma gider. başka bir nedeni yok.

işte böyle. zannedersem geçen ay dı işte dediğim gibi. yalan yok, reddi yiyince kızdan, 1 hafta kendime gelemedim. şimdilerde evli bir adamla çıkıyor. adama şöyle bir baktım. kafa göz girsem ne fayda.
|

recep tayyip erdoğan

devletimizin lideri, emiridir. bir hatası varsa hesabını hepimiz gibi o da Allahu teala indinde verecek. su-i zan ile kendisine atfedilen birçok meseleden kendisinin dahi haberinin olmadığını düşünüyorum. bu sebeple nefret edilecek kişi kendisi değil, kendisinden nemalanıp omurgasızlaşarak ayaklarının altında gezen rantiyeciler olduğunu tekraren belirtiyorum. rabbim kendisine mücadelesinde başarılar versin, yalnızlığa gark etmesin. biz acizane inanıyoruz ki kendisi vatan millet için mücadele ediyor. dediğim gibi. bizi yanıltıyorsa, bir hatası ve günahı varsa hesabını Allaha verecek. o yüzden gereksiz bir muhalifliğe soyunmanın alemi yok. yanlışını gören, yanlışını dile getirsin, fakat bunu nefret söylemleri ile değil sağduyu ile yapsın temennisindeyim. zira kendiside bunun bilincinde bir insan kendisi de "bizlerde zamanında kahvehanelerde devlet büyüklerimizin hatalarına hararetlendik" bu haseble milletimizin evlatlarının bu tarz söylemlerinde bir beis görmüyorum şeklinde ifade ediyor, bu tarz karşı görüşlü insanların düşüncelerine de saygı duyuyor. yeter ki yapılan muhalefet elle tutulur bir çözümle ifade edilsin.

sevgiliyle birlikte yaşamak

artık normalleştirilmesi gereken eylem. 2018 yılı itibariyle modern dünya türkiye'de evliliği bitirmiştir. dünyada biteli çok oldu. ama biz de gelişeceğiz biraz daha.
neden mi?

1. kadınlar artık çalışıyor kendilerine bakabiliyor bir erkeğe muhtaç değil. şahsen kendimi paramı kazanmadan değil evlenmek sevgili bile istemiyorum.

2. evlilik sözleşmeleri arttı. insanlar artık çatır çatır evlilik sözleşmesi yapıyor. kimse birbirine bir şey kaptırmak istemiyor.

3. kadınların çalışması ile gelen özgürlük ile birlikte boşanmalar arttı tahammül sınırı düştü çünkü param var kimseyi çekmek zorunda değilim düşüncesi hakim.

4. çocuk evli ol ya da olma babanın nüfusuna kaydedilebiliyor artık piçlik sadece bize kötülük yapan erkekler için geçerli bir sıfat.

5. kadınların çalışması ile birlikte nafaka artık dünyanın en saçma şeyi haline gelmeye başladı. çocuğun masrafları için para vermek zaten ailenin boynunun borcu ama nafaka ve kaldırılması çok tartışılan bir konu.

peki biz niye birlikte yaşamayı normalleştiremedik hala? yani kadınlar çalışıyor, kadınlar para kazanıyor, kadınlar çatır çatır boşanıyor, insanlar evlilik sözleşmeleri imzalıyor, çocuğun masraflarını karşılamak zaten eşek olmayan herkesin gocunmayacağı bir şey eeee niye hala imza da imza diye tutturuyoruz? niye toplumumuz birlikte yaşamayı normal görme aşamasına gelemedi? örneklemi bilmiyorum ama ülkede neden hala %90 birlikte yaşamaya hayır diyor? yani zaten kolayca koca boşayabiliyor kadınlar. birlikte yaşamak ne gibi bir ahlaksızlık olabilir? evlenmeden çocuk yapmak nasıl ahlaksızlık olabilir?

aile olmak için evlenme gerekliliği gibi bir şey de yok. marx'ın aileler kadınların cinsel hayatını kontrol altına almak için çıkarılmıştır düşüncesi gerçekten doğru dedirtmeye başlıyor. çünkü 2018 itibariyle artık kimse kimseye muhtaç değil kimse kimseye tahammül etmiyor kimse kimseyle uğraşmak zorunda değil ama biz hala evlenmeden birlikte yaşayan insanlara ahlaksız gözüyle bakıyoruz. ulan şunu ülkeye yerleştirelim artık ya nolur yerleştirelim.

kadın

çalışmaz, okumaz, makyaj yapmaz, evinden dışarı da çıkmaz.

açık ve net.
|

swinger

insanların yüzde sekseninin yapmak isteyip kafalarına kazınan uyduruk ahlak kuralları nedeniyle korktuğu olay. özgür beyinlerin gerçekleştirebildiği gelecekteki insanların yaşam biçimi.
|

recep tayyip erdoğan

büyük adamdır. özellikle konuşmalarında ezbere koca koca şiirler okumasını hayranlıkla izliyorum ve taktir ediyorum. bir de arada aşır okuması yok mu, budur diyorum. enerjisini sonuna kadar davası uğruna kullanmaktadır. karnesi artılarla doludur. benim karnemde yalnız iki eksisi var:
birincisi rizeli olması. malum rize insanı her şeyi abartma konusunda çok mahirdir. bir de çok boş konuşurlar. tayyip erdoğan bu konuda ortalama rizelilere göre yine gayet iyi durumda. konuşmalarında kendini tekrar etse de oldukça iyi bir hatip.
ikincisi de balık burcu olması. balık burcu bildiğim kadarıyla lider bir burç değildir. romantik adamdır. balık burcundan böyle bir liderin çıkmış olması balıklar için gurur kaynağı olmalı. balık burcu bir rizeli. bunları değiştiremeyeceğine göre ne yapsın, yani daha ne yapsın. sınırlarını zorlamış ve kendi kapasitesini aşmış bir lider kesinlikle.