Geçen Ayın Beğenilmeyenleri

evliyalığa yükselmek için şeyhe karısını sunmak

kur'an'da geçen hz hızır ile hz musa arasındaki hadiseye benzer bir imtihan. hani masum bir çocuğun kafasını koparmıştı hz hızır da hz musa itiraz etmişti. hadi onu da yalanlayın. kur'an'a aykırı(?!) deyin. siz gidin namazınızı orucunuzu tutun sevgili gençler. boyunuzu aşan sulara girmeyin.

bu tür imtihanlar belli bir seviyedeki mürid içindir. senin benim gibi avama sormazlar böyle şeyler merak etme.

ha bir de tasavvuftaki bu tür uç imtihanların hikmeti kısa sürede açığa çıkar. çıkmazsa fitne olur zaten. fetö gibi.
devamını gör...

fethullah gülen ve erdoğan'ın yan yana olduğu eski görüntüleri ısıtıp ısıtıp sunmak

en iyi ihtimalle "saf" en uç ihtimalle provokatörlerin işi. bunlar milleti salak falan sanıyor herhalde.

yemesi diyorum çünkü bizim böyle ucuz şeylere karnımız tok. bu şahıslar bir de günümüzde kimler fetöyle sevişiyormuş onu da gösterseler ya. hani hizmete(!) övgüler düzenler, grup toplantılarında bana kaset seyrettirdiler diyenler. he kardeş? onları da bir göster hele.

hem de sırf devlet fetöyü düşman ilan etti diye, sırf akpye karşı bir yardımcı olsun diye kimler fetönün yanında durmuş hele onları da söyle.

edit: başlık bana ait değil, değiştirilmiş.
devamını gör...

temel karamollaoğlu'na tepki gösteren şehit eşi

temel'in bilge başkan şişirmesini yerle bir etmiş şehit eşi, şunları yaşamış bir kadın. gelmiş içinde büyüyen isyanı dile getirmek istemiş. karşısında ellerini havaya kaldırmış sus beni dinle diyerek sinir krizi geçiren bir adam var, temel'in eli ayağına dolanıyor. rezilsin karamollaoğlu! batsın sizin siyasi hesabınız batsın ittifakınız. üç beş vekil için bu insanların yaşadığı ızdırabı görmezden geldiniz.edit: kocası darbeciler tarafından şehit edilmiş kadın. karşısında ise bu şehitleri ve gösterilen kahramanlığı değersizleştirmek için elinden geleni yapan hatta 17 temmuz darbesi diye bir darbe uydurup üste çıkmaya çalışan ahlaksızlarla ittifak halinde olan bir siyasi var. neyini dinleyecek ki? her şey ortada değil mi? temel konuşarak neyi düzeltebilecek? senin bugün ittifak yaptığın darbeciler senin hocam dediğin erbakan'a hayatının en zelil anlarını yaşatan kişiler değil mi?
devamını gör...

9 mayıs 2018 recep tayyip erdoğan muharrem ince görüşmesi

servis edilen kareye bakarsak, israfı ve lüks yaşamı eleştirip bilmemne kumaşlı bilmemne oymalı işlemeli koltukta oturan ve bilmem kaç bin koruma ve bilmem kaç yüz araçla gezen bir cumhurbaşkanı ile, kravatsız takım elbisesiyle onun yerine geçip bu israfa son vereceğini vaat eden halk adamı olduğunu vurgulayan cumhurbaşkanı adayını görüyoruz.
devamını gör...

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

artık iş son raddeye geldi. bu seçim kafirler için bir ölüm kalım mücadelesi. tayyip kazanmasın diye dolara abanıyorlar, ekonomiye yükleniyorlar. ekonomi çökerse tayyip gider diye umuyorlar. eğer yine başaramazlarsa çok daha radikal yöntemlere başvurabilirler. bizi çok zor günler bekliyor gibi. Allah yardımcımız olsun.

bu artık sıradan bir seçim değil. basit bir oy verme, siyasi tercih meselesi değil. bu iman ve küfür mücadelesi. ama birçoğunuz bundan bihaber. işte deccaliyet fitnesinin gücü. kitleleri koyun gibi güdüyor.
devamını gör...

15 mayıs 2018 israil büyükelçisi'nin türkiye'den kovulması

israil büyülelçisi'ne "bir süre tel aviv'e dön" denildi.

abi ayağın altıni öpim de demişler mi.

edit: nasıl da zorlarına gitmiş. unuttunuz mu türk büyükelçimizi makamlarına çağırıp alçak koltukta oturtarak siz bu alçak koltuğa layıksınız dedikleri günleri. peki siz ne yaptınız onlarca filistinli canlı yayında katledilirken. "bir süre tel aviv'e dön" diye ricada bulundunuz. sizin kahramanlığınızı biz mavi marmaradan biliriz. yarın çıkıp bana mı sordun dön derken diye dön diyene de çıkışır bunlar.

devamını gör...

küfür saflarının sıklaşması

son bir gayretle birleşiyorlar, safları sıklaştırıyorlar. saflar iyice netleşti. efendimiz buyuruyor ki saflar netleştikten sonra kim neredeyse onlardandır. bunu hicret edemeyip mekkede kalan ve kendilerini gizlemek zorunda kalan müslümanlar için buyuruyor. bedirde deşifre olmamak için müşriklerin saflarında durdular çünkü.

şimdi bakıyorsun bir vakit kendini islamın kalesi, müslümanın hası ilan edenler bilumum kafirle aynı safta. aynı sloganlar, aynı söylemler. hadi mekkedekiler deşifre olmak istemiyorlardı, buna rağmen cehenneme gittiler. ya siz? işte yeriniz cehennemin dibi olacak.
devamını gör...

dünya sözlük kararnameleri

karar: 7 mayıs 2018, 00:01 itibariyle sözlüğümüzde kullanıcılar dünyalı yazar ve anonim yazar olmak üzere iki ayrı gruba dahil olacaktır. şimdilik ''taslak halinde uygulamaya konulan'' bu çalışmada herhangi bir ayrımcılık, kutuplaştırma, etiketleme gayesi güdülmemiştir. yazarların anonim mi dünyalı mı olduklarına dair ikonlar girdikleri tanımların altındaki kullanıcı adlarının yanında ve profil sayfalarında görülmektedir. gidişata göre, tanım altlarındaki ikonların kullanılması opsiyonel hale getirilebilir.

sebepler ve motivasyon: çaylaklık süresinin bazı mücbir nedenlerle kısa tutulmasından dolayı gerçekleşen çoklu hesap istismarını engellemek, yazarlarımızı fake veya troll hesapların art niyetli yaklaşımlarımdan ve çabalarından uzak tutmak, özel mesaj yoluyla sözlük ve sözlük yazarları hakkında asılsız iddia veya ithamlarda bulunanların tespitini kolaylaştırmak, provokatif amaçlı söylem veya hukuken sakıncalı içerik paylaşımlarını daha kolay süzmek, emek-vakit tasarrufu bakımından öne çıkan isimlerin sözlük üzerindeki etkinliğini daha değerli kılmak, moderasyon üyelerinin muhtemel uzlaşmazlık veya kural ihlallerinde kanaat kullanırken esas alacakları parametreleri belirgin kılmak.

uygulama: yazarlarımız sözlükte online olana kadar anonim-dünyalı geçişinin sağlanamadığını, uygulamanın online olunduğu anda aktif hale geldiğini bilmenizi isteriz. yani sözlüğe girdiğinizde ''ben de mi anonimim'', ''beni burada herkes tanır'', ''o kadar yıldır buradayım'', ''sözlükte şu kadar tanımım var halbuki'' bir tavır alınmaması gerektiğini ve duruma uygun değişikliğin yazar farkedildiği anda yapılacağını bilhassa hatırlatmak isteriz. anonim veya dünyalı farketmeksizin tüm yazarlar sözlük kurallarına tabii olmakla birlikte, aralarında imtiyaz veya muhafaza gibi üyeliklerinin vasfı bakımından herhangi bir fark gözetilmeyecektir. anonim bir yazarın dünyalı olarak değiştirilmesi işlem olarak monark'ın görev tanımı dahilinde bulunmakla birlikte, bu işlem doğrudan ilgili yazar veya moderasyon üyeleri veya dünyalı yazarlar aracılığıyla kendilerinin temasta olduğu kişilere dair referansı yetkiliye ulaştırmaları yoluyla gerçekleşecektir. burada bahsi geçen referans ifadesi yalnızca o kişinin reel bir kullanıcı olduğuna dairdir, kayırma veya torpil gibi anlaşılmamalıdır. ayrıca, sözlükte belli bir süreyi aktif ve çoğunlukla ceza almadan geçirmiş olan, belli bir oylama ve tanım sayısına ulaşmış olan kimseler de dünyalı grubuna dahil olacaklardır.

eleştiri: öncelikle ''dünyalı olanlar eski yazarlardır'', ''dünyalı olanlar iyi yazarlardır'', ''dünyalı yazarlar yönetime yakın yazarlardır'', ''dünyalı yazarlar ceza almayacak yazarlardır'' gibi algılar oluşmasın lütfen zira doğru değildir. aynı şekilde ''anonim olanlar fake ihtimali taşıyan yazarlardır'', ''anonim olanlar troll şüphelisi yazarlardır'', ''anonim olanlar mimlenmiş yazarlardır'', ''anonim olanlar acemi yazarlardır'' gibi düşünceler de isabetli değildir.

rica: uygulamanın radikal olduğunun farkındayız lakin birlikte bu sözlüğe şekil ve güç verdiğimiz zaman içinde sözlükte sırf iyi yazarları kaçırmak için yapılan çirkin trollüklerin, fake hesaplarla sözlüğün sinir uçlarını kaşıyıp yaratılan kaosların, özel mesajlar üzerinden örgütlenerek gerçeği yansıtmayan ithamlar ve küfürlerle her fikirden veya inançtan kimseleri hedef alan olayların, diğer sözlüklerden gruplar halinde üye olarak niteliği kasıtlı ve toplu olarak düşürme faaliyetlerinin bizlerde oluşturduğu yıkımı da göz ardı edemeyiz. sizlerden ricam, böylesine önemli bir değişikliği yapmaya kapı aralayan nedenleri anlamak için sözlüğe bir şans vermenizdir. uygulamanın sözlük yazarları üzerinde fonksiyon veya imaj olarak hiçbir menfi sonucu olmadığını görmenizi ve bilmenizi isterim. bu sözlük sizler için kurulan, sizlerin emeğiyle var olan bir platform iken sizlerin aleyhine herhangi bir aksiyonda bulunmayacağıma lütfen inanın.
devamını gör...

sokak ortasında karısını döven adama uçan kafa atan adam

ya kadın kocasını aldatmış ,kocası da bunu farketmişse? ondan dolayı kadını dövüyorsa?

kadın dövmek boynuzlamadan da daha kötü değil mi anasını satayım?

boşanmaların ve kadın dövmelerin altında yatan en büyük neden kadının başka erkeklere yönelmesidir.

ama hiçbir erkek bunu itiraf edemez. utanır, zoruna gider ve söyleyemez. karısı kendini aldattığı için boşanma davası açmış bir erkeğe neden boşandığını sorun!

size gerçeği söyleyemeyecektir.

onun için önce iffet. zaten iffet olmazsa bu cinayetlerin, boşanmaların, kavgaların ardı arkası gelmez.
devamını gör...

barış atay

doğruları (kendince) patır patır eksiksiz bir biçimde dile getiren dava adamı. her ne kadar kendisi için pkk sempatizanı denilse de bana göre öyle birisi değil. sosyalistliği dibine kadar yaşadığı söylenir fakat pkk ile alakalı bir bağı yok. geçenlerde içeriye girip aynı gün salınıvermiş sanırım.
devamını gör...

cumhurbaşkanlığının dört aylık harcamasının 747 milyon olması

ima yoluyla bile değil, açık açık "yendiği" iddia edilen para.
hadi kafiri geç, onun iftira gibi bir derdi yok, geniş işkembesinden sallayabilir. peki ya müslümana ne demeli? elinde ne gibi bir delilin var da yedi diyorsun? nasıl bu kadar eminsin? beraber mi yediniz yoksa?

geçiniz böyle ucuz haberleri. 90 senedir aynı teraneler üç uçak dolusu altınlar, tır yüküyle dolarlar falan. yeter lan yeter. sizin yapacağınız muhalefetin içine tükürsünler.
devamını gör...