Geçen Haftanın Beğenilmeyenleri

stêrk tv

genelde gerillalarla ilgili röportaj ve haberlerin yer aldığı kanal. türkiye gündemi falan da değerlendiriliyor. stêrk, kürtçe'de yıldız demek bu arada.

üniversite mezunu bir kızla evlenmek

ahlaken yozlaşmış bir kızla evlenmek demektir. bir insan kendini ne kadar muhafaza ederse etsin, etrafın tesirinde kalır. zira hal saridir. aynı şey erkekler için de geçerli tabii. bu vesileyle, kaderdir, bilemiyorum ama ben tercih etmem.

her kadın bir teröristtir

sisteme bas kaldirma babinda.
nesil yetistirma babinda.
cevresini sekillendirme babinda.

edit: hahayt. boyle sacmalanacagini bilsem daha evvel acardim basligi. sevgi kelebekleri sizi. guldurdunuz halinize.
|

erkek biriktirmek

bizim arkadaşlardan bir kız vardı..
erkek delisi değildi ama
ilgi delisi hatta ilgi manyağı idi..

etrafında erkekler fırdöndü olsun
öyle veya böyle beyenilsin isterdi..

sonra anladım ki
aslında babası annesinden boşandığı için
erkekleri cezalandırmak istiyordu sadece..

bir başka zaman
bunun narsist versiyonu da vardı
ama ona da aklı başında olmayan
erkekler yakışırdı..

güzelliğin güsü yoktu ama
bir tuhaf cinsi latifti işte!!

bir ara buna ağır bir söz söyledim..
sonradan öğrendim ki
tası tarağı toplayıp
eve kapatmış kendisini!!

hayatımdan tüm erkekleri çıkarıyorum
inzivaya çekilecem diye haber göndermişti!!

atatürk'e hakaret eden üniversite öğrencisi

ölen bir insanın arkasından yaptığı inanılmaz ayıp bence. yaptıklarını begenmiyor olabilirsin, sevmiyor olabilirsin ama nasıl arkasından nasıl gidiyor ebedi azap, cehennem kutugu falan diyebilirsin. sen kimsin de adamin öldükten sonra cehenneme gidicegine kesin karar kiliyosun?

sözlük yazarlarının karalama defteri

ya olamaz böyle bir şey. karşısındaki insanın iyiliği için tek bir şey düşünmeyen, söylemeyen, evlenecek bir çift, bir aile olarak konuyu ele almayan, sadece kendisinin geleceğini, mutluluğunu düşünen bu aşağılık profilden nefret ediyorum. Allah'ım sana çok şükür baştan bana gösterdiğin için.

sözde dindar, kapalı. bizimkiler cemaat-tarikat antipatimi bildiklerinden * öyle birilerini bulmamaya gayret ediyorlar artık. sadece bir kursa mı gidiyor, kurs mu ne veriyor demişlerdi. meğer o da tasavvuf sohbetleriymiş. ya gelip beni buluyor neyden kaçıyorsam ? dinleri imanları yalan. dinleri imanları menfaat için.

mustafa sabri efendi

yaptığı hainliği islam alimliği ile bağdaştıranlar alimlerin adından korkuyor falan demiş. bunlar hangi düşman cemiyet, cemaat üyeleri bilmiyorum ama şunu kafalarına sokmaları şart. haine hak ettiği muamele çekilir. sizin gibilerin ağzına baksak fethullah a da hoca diyeceğiz, israil ile savaşmak caiz değildir diye fetva veren herife de.

işte bu yüzden adının o tableladan sökülmesi bir adımdır. ikinci adım o tabelanın takılmasında cürmü olanların meslekten uzaklaştırılıp yerine vatanperver isimlerin atanmasıdır.

reis islam yok desin bunların hepsi 1400 yıldır kandırılmışız der

bence bu olay sıkmaya başladı. öyle bir algı yaratılıyor ki sanki tüm akp'liler atatürk düşmanıymış gibi lanse ediliyor. akp'ye oy veren insanların skalası öyle düşünüldüğü kadar dar değil. bunların içinde atatürk devrimlerini benimseyenler de var, benimsemeyenler de var. diğer yandan tüm türbanlıları da akp'li göstermek ya da atatürk düşmanı göstermek hem ön yargılı, hem de doğru olmayan bir hareket.