Geçen Haftanın Beğenilmeyenleri

kadir mısıroğlu'na yapılan sistematik algı operasyonları

özellikle son zamanlarda ayyuka çıkmış durum. dokunulmaz addedilen putlara tarihi vesikalar eşliğinde eleştiri getirdi diye ulusal basın dahil toplumun bir kesimi tarafından sözleri kasten çarpıtılıyor. yaklaşık 60 sene önce "yunan mezalimi" isimli eserinde yunanlıların anadolu'da yaptıkları zulümleri ilk haykıran olduğu halde siyak ve sibak gözetilmeden sanki yunani destekliyormus algısı yaratıldı.

ama nafile, surda gedik açıldı. habire duvarları aşındıran hakikat dalgalarına dayanacak derman kalmadı. yapılan eleştirilere cevap vermek ve mısıroğlu'nu ilmen ilzam etmek yerine fesli vs diyerek hakaret etmek de ancak bu dermansizligin ve acziyetin bir izharidir.

kadir mısıroğlu'na yapılan sistematik algı operasyonları

1- ayetelkursi meselesinde sadece nakledicidir. olayın sahidinin sözlerini aktarmıştır
2- marx meselesini açması bence de saçma. hususi sohbetinde anlat ama kamera önünde abes. ( orda şerir cinniler yazdırmıştır o eseri diyor ki cinlere iman eden bir kişi olarak ihtimal dışı görmüyorum ama dediğim gibi bunu söylemesi çok gereksiz
3- şekspiri az biraz araştıran kişi görür ki bu konuda çok ihtilaf var. onun bir kasap olduğundan tür bir kişi değil bir gruptuya kadar birçok iddia var. bu iddialardan birisi de eserlerindeki bazı kısımlar sebebiyle müslüman olabilecegi.

ayrıca toplumun çoğu daha 5 seneye kadar fethullah guleni makbul görürken bu adam yaklaşık 25 yıl önce bugünü görmüş ve manaca " hoca Allah davasına ihanet etti Allah da onu sıfıra muncer kılacak. insanla sen hoca değil papaz bile olamazsın diyecek." demiştir.

adamın deli hali buysa akıllı halini düşünemiyorum.

dünya sözlük yazarlarının çağ dışı olması

yazdiklari yazilari gorunce ortaya cikan durum. verilen ornekler bile 20 sene oncesinin gercegi ile anca ortusuyor. tek tek sorsaniz en sevdiginiz film ne diye, yuzde 90'i inek saban filmlerini soyler. guncel, cagi yakalayan bir begenileri dahi yoktur o yuzden yazilari eski guzel bayramlara ozlem tadindadir. bakiniz, yil olmus 2018, sizin adamlariniz da iktidarda, hala neye ozlemdir bu? biraz kendini sanatta ve siyasi vizyonda cagin gerektirdiklerine adapte etmenin sirasi degil midir? burada iki entry'i dogru yazinca sizi yazar yapiyorlar diye, kendinizi hangi hakla bir yazar addediyorsunuz?
caga uyumlu olmak icin, gunumuz sanatini iyice anlamali ve sosyal politikalarda bu gibi dusuncelerin tesiriyle olusturdugunuz fikirleri topluma empoze etmelisiniz. ama bu gozler, google'in kurucusu abdulhamid diyen insanlari bile destekleyen, savunan yazarlar gordu. yuh be size, yuh!

mustafa kemal atatürk

batının değerlerini tamamen benimsemiş biri olarak batı tarafından sevilmesini normal karşıladığım kişi. askeri deha falan diyorlar. atatürk o inkılapları yapmasa, batı tarzı seküler yaşam tarzını benimsemese o zaman görürdüm birden bire nasıl tek adama diktatöre dönüşüyor. bakın liderliğine falan bi sözüm yok ama batının çıkarına uymadığı veya kendisi gibi görmediği halde birini öveceğini zannecek kadar saf olmayın.

14 yıllık baş örtüsü yasağının 10 yılının ak parti döneminde uygulanmış olması

(bkz: ak parti'nin başörtüsü yasağını kaldırması) başlığında yazdığım ancak ayrı bir başlık olarak açarak konuyu detaylandırmak istediğim başlık.

baş örtüsü yasağını ak parti 10 yıl daha devam ettirdi derseniz bardağın boş olduğunu görürsünüz, 28 şubat 1997'den sonra uygulanan yasağın 4 yılı anap, demokratik sol, mhp (evet mhp (bkz:anasol-m hükümeti)) tarafından kalan 10 yılı ak parti tarafından uygulanmıştır.

1997 yılında üniversitede baş örtülü hocalar vardı ve sadece istanbul üniversitesinde uygulanan bir yasak vardı. anasol m hükümetinin iş başına gelmesiyle ve fetullah şeytanının baş örtüsü füruattır demesiyle birlikte fetöye ruhunu satmış nurcu kızlar önce açıldı ve açılmayan kızları taciz etmeye başladılar. hocanın fetvası var neden açmıyorsunuz diyerek baş örtülü olmayı günah açmayı sevap mertebesine getirdiler. bu şeref yoksunları gidip baş örtülü öğrencileri derse alan, onların sınavlarını iptal etmeyen hocaları da idareye gammazlamaya başladırlar. falan hoca baş örtülü öğrencileri sınava alıyor o halde biz niye açtık diye gidip şikayet ediyorlardı.

bu anasol m hükümeti anap ve demokratik sol parti iktidarının azınlık hükümeti ile ona dışarıdan destek veren mhp hükümetiydi. bu hükümet kuran kurslarını vs kapatınca ve aponun idamını kaldırınca ilk seçimde tepetaklak oldu ve ardından ak parti iktidara geldi. ancak ak parti baş örtüsü yasağını 10 yıl boyunca sürdürdü.

kendi koltukları söz konusu olunca referanduma gidenler (abdullah gülün cumhurbaşkanlığı için örneğin) bu meseleyi hiç halka sormadılar. 10 yıl boyunca fetö ile birlikte devletin tüm kurumları ele geçirilirken aman kimse sezmesin, itler ürkmesin denerek baş örtüsü hep sümen altı edildi.

ensar vakfı

çoluğun çocuğun istismar edildiği vakıftır.

şimdilerde sesi pek çıkmıyor, eh, siyasal islamcıların da canına minnet zaten.
|

nureddin yıldız

evlilik cihattır gibi saçma söylemleri olan hoca. yatak odasında cihad. baya kreatif. ilim sahibi insanların laflarına iki defa dikkat etmesi lazım.

edit: beni bir tanımla cahil bırakan hoca jljllk. biz de sizin vasatlığınızdan, varoşluğunuzdan yıldık. nurettin hoca eğrisiyle doğrusuyla hocamızdır. hakkımda aksini iddia eden de yallah afedersiniz.

murat bardakçı kim lan

yarı zamanlı tarihçi, tamburi, şovmen, her yazısında kendine ait bi fikir ortaya koymadan kitaplarla laf salatası yapan, biliyomuş gibi görünüp ölece sallayan bi adam desek ne olurdu aceba dediğim soru. hadi bağalım.

son 10 yıl muhafazakar ağızlar sözlüğü

türkiye'nin çok büyük oranının kullandığı kelimelerdir.

son 10 yılda en çok kullanılan kelimeler, kavramlar.

Allah , kitap, peygamber, kuran, vatan, türklük, islam, müslüman, cemaat, parti, din, diyanet, sünnet, hadis, osmanlı, halifelik, lider, eski türkiye, yeni türkiye, ahlaksızlık, *, mevlana, dindarlık, yol yaptı... *

cumhuriyet döneminin en süper zamanını yaşıyoruz... bu zamana kadar böylesi gelmedi..

son 10 yılda artan diğer şeyler

''veriler 2011 ile 2017 arasını içeriyor. tümü resmi kurumlardan alınmış. yani rakamlar tartışmaya açık değil.

2011 ile 2017 arasında yani 6 yılda boşanmalar yüzde 37, fuhuş yüzde 790, adam öldürme yüzde 261, çocukların cinsel istismarı yüzde 434, uyuşturucu bağımlılığı yüzde 678, cinsel taciz yüzde 449, kadına şiddet yüzde 1400 arttı.''

hepsi içİn buradan

iyi muhafazakarlaşmalar...

dininiz imanınız yalan demiştim değil mi?