Bu Ayın Beğenilmeyenleri

kadir mısıroğlu'na yapılan sistematik algı operasyonları

özellikle son zamanlarda ayyuka çıkmış durum. dokunulmaz addedilen putlara tarihi vesikalar eşliğinde eleştiri getirdi diye ulusal basın dahil toplumun bir kesimi tarafından sözleri kasten çarpıtılıyor. yaklaşık 60 sene önce "yunan mezalimi" isimli eserinde yunanlıların anadolu'da yaptıkları zulümleri ilk haykıran olduğu halde siyak ve sibak gözetilmeden sanki yunani destekliyormus algısı yaratıldı.

ama nafile, surda gedik açıldı. habire duvarları aşındıran hakikat dalgalarına dayanacak derman kalmadı. yapılan eleştirilere cevap vermek ve mısıroğlu'nu ilmen ilzam etmek yerine fesli vs diyerek hakaret etmek de ancak bu dermansizligin ve acziyetin bir izharidir.

afrin'de vefat eden askerlerin sebebi kimdir sorusu

vatan,millet,sakarya duygularinin bir kenara birakip herkesin kendine sormasi gereken soru.

sorunun cevabi acik ve net hukumettir. zira sinirimizda pkknin ilk tohumlari kobani savasinda atilmistir isid kobaniye saldirdiginda sanliurfada pkkya yardim icin pesmerge gecti buna izin veren akp hukumetiydi, ayni savas devam ederken donemin baskani amerikanci ahmet tagutoglu bizzat kobanide savasan kardeslerime selam yolluyorum diye haykirmistir. haliyle suan devam eden afrin operasyonu yapilan pisligi temizlemeye calismaktir. olen askerlerin ise sorumlusu bizzat hukumettir.
|

mahrem erkekle tokalaşmamak

tokalaşmayı sevişmek sanan sinir bozucu insan davranışı.
yıl olmuş 2017 ve hala bunlar konuşuluyor ve zaman zaman gözlemleniyor ya!
batsın bu dünya!

edi büdü: iffeti, elinde sanan kimi şahsiyetleri okuyunca, uygarlığın ne şahane bir unsur olduğu bir kez daha anlaşılıyor.
buğzetmek nedir hacı?!
sen var türkçe kullanmak, biz çok mutlu olmak!

edi büdü 2: aaaa buğzetmek abla/ abi entryini toplamış gitmiş...

tesettürün kadına eşitlik ve saygınlık kazandırması

vizyon, bakış açısı, uygarlık, akıl izan gibi önemli unsurların alaşağı edilip, üzerine tükürüldüğü en sığ tespittir.

yobaz kültürünün en popüler ve sevilen kemikleşmiş bilgisidir ne yazık ki.
kadınlarını ve kızlarını, beyinleri, iki bacak arasına monteli rezillerden, çulla çaputla koruyacaklarına inanırlar, vizyonları bu kadardır işte!

olum, damacanaya, ördeğe hallenen adam, bacının türbanındaki pembe çiçeğe, pardesüsünün kıvrımlarına, ayaklarına hallenmez mi, fantezilerine kurban etmez mi sanıyorsun?!
sen uyuyorsun!!!

kadına eşitlik ve saygınlık kazandıran unsur, çulu çaputçu değil, erdemleri, duruşu, vizyonu, hayata ne kattığı, insan olma adına ne kadar emek verdiği ve eğitimidir.
gerisi fasaryadır!

yanı uygarlık diyorum, eğitim diyorum, açın pencerelerinizi, oksijen girsin diyorum!

dünya sözlük yazarlarının objektifinden

en sanatsal bu çıkmış. bilyeatar.

hayat gökkuşağından ibaret değil arkadaşlar.

edit: ulan 64 sayfa entry girilmiş en beğenilmeyen fotoğraf benimki. siz sanattan ne anlarsınız.

edit2: özellikle bilyeatar diye belirttim, kurusıkı diyenler olmuş. yazık.

sayın cumhurbaşkanım bizi de afrin'e götürün diyen kişi

ön edit: hoop ağalar ben belirli bir parti seçmenini yazmadım. laflarımı karıştırmayın, kabul etmiyorum.

ön edit 2: "kişi" diye düzeltilmiş.

şov peşindeki çomardır. askerlik şubesine dilekçe vermekle olmuyor bu işler.

geç sınırötesine, zaten türkmenler'den veya öso'lulardan birilerini bulursun orada.

ama olmaz, şov peşinde olmak bunu yapmamayı gerektirir.

edit: zaten "götür" deyince götürülmeyeceklerini bildikleri için yaylana yaylana "büzü afrin'e götür başgomutanumm" diyerek şov yapıyorlar.

aşağılık kompleksine girmeye gerek yok, sorunuz varsa sorun tartışalım.

kamu spotu tadında edit 2: işbu tanımda belirli bir zümre, belirli bir ideoloji veya belirli bir seçmen hedef alınmamıştır. hedef alınan kişilerin tanımı yukarıda tam olarak yapılmıştır.
|

izmirli kızlar

askerliğimi jandarma olarak izimir in bir beldesinde yaptım.
tezkeremi aldığımda izmir den en hızlı çıkış yapan kişi oldum.
ben 28 yaşında kumda oyanayan biriydim.
beni izmir e kim yazdı arkadaşım.
amacınız neydi.
hacıyım hocayım lan ben.

laiklik

şu başlıkta yazılanları okuyunca kanım çekildi. biz nasıl insanların içinde yaşıyoruz? kimlerle yanyana tanım yazıyoruz? buraya yazanların bir çoğu hala aktif yazar. elim ayağım titriyor şu an.

t: yıkamayacağınız son kale. din ile devlet işlerininin birbirinden ayrılması. o dini öğelerinizi yavaş yavaş sokmaya da çalışsanız bir noktada tıkanacağınız gerçeği.

ne kadar rezil yazarlar var. kendimden utandım şu an.

kadir mısıroğlu'na yapılan sistematik algı operasyonları

1- ayetelkursi meselesinde sadece nakledicidir. olayın sahidinin sözlerini aktarmıştır
2- marx meselesini açması bence de saçma. hususi sohbetinde anlat ama kamera önünde abes. ( orda şerir cinniler yazdırmıştır o eseri diyor ki cinlere iman eden bir kişi olarak ihtimal dışı görmüyorum ama dediğim gibi bunu söylemesi çok gereksiz
3- şekspiri az biraz araştıran kişi görür ki bu konuda çok ihtilaf var. onun bir kasap olduğundan tür bir kişi değil bir gruptuya kadar birçok iddia var. bu iddialardan birisi de eserlerindeki bazı kısımlar sebebiyle müslüman olabilecegi.

ayrıca toplumun çoğu daha 5 seneye kadar fethullah guleni makbul görürken bu adam yaklaşık 25 yıl önce bugünü görmüş ve manaca " hoca Allah davasına ihanet etti Allah da onu sıfıra muncer kılacak. insanla sen hoca değil papaz bile olamazsın diyecek." demiştir.

adamın deli hali buysa akıllı halini düşünemiyorum.

asansörde halvet

islamcıların da amma ilginç fantezileri varmış dedirten başlık. kaynanaya hallenmekten sonra bu şaşırtmadı.

edit: benim dışımda herkes şaşırmış..
|

ateist ile evlenmeyin

doğru bir söylem. mesela ateist bir adamla evlenmeyip; dindar bir adamın ortanca hanımı olmalısınız.

edit: ammma da eksi verdiniz ya. tamam 1. hanım olun bari.
|

dünya sözlük yazarlarının çağ dışı olması

yazdiklari yazilari gorunce ortaya cikan durum. verilen ornekler bile 20 sene oncesinin gercegi ile anca ortusuyor. tek tek sorsaniz en sevdiginiz film ne diye, yuzde 90'i inek saban filmlerini soyler. guncel, cagi yakalayan bir begenileri dahi yoktur o yuzden yazilari eski guzel bayramlara ozlem tadindadir. bakiniz, yil olmus 2018, sizin adamlariniz da iktidarda, hala neye ozlemdir bu? biraz kendini sanatta ve siyasi vizyonda cagin gerektirdiklerine adapte etmenin sirasi degil midir? burada iki entry'i dogru yazinca sizi yazar yapiyorlar diye, kendinizi hangi hakla bir yazar addediyorsunuz?
caga uyumlu olmak icin, gunumuz sanatini iyice anlamali ve sosyal politikalarda bu gibi dusuncelerin tesiriyle olusturdugunuz fikirleri topluma empoze etmelisiniz. ama bu gozler, google'in kurucusu abdulhamid diyen insanlari bile destekleyen, savunan yazarlar gordu. yuh be size, yuh!