Bu Ayın Beğenilmeyenleri

başörtüsünün altından bone takmak

türbanlı başörtülü şallı bacılarımızın yaptıkları şey. eskiden böyle bir şey yoktu, n'oluyordu, önden iki tel saçı mı gözüküyordu ?

ne yaparlarsa yapsınlar da, o bone gözükmek zorunda mı ? gözükmese olmaz mı ? bir de ten rengi olmasın lütfen. çorabı almış kafasına dolamış zannettim. o ne iğrenç bir görüntü öyle.

edit: iğrenç olan ten rengi bone. taksınlar takmasınlar beni ilgilendiren bir şey değil. ayrıca bazılarında öyle kabak gibi ortada durmuyor. ne bileyim, bazılarında bir tuhaflık var sanki.

aktroll sayısındaki artış

biz ülkenin insanları daha bilinçlenir diyoruz adamlar makarna yiyip kömürle ısınıp zevke geliyorlar.

ınsanın anlama kapasitesinin belirli bir düzeyi kapsaması acı verici olsa gerek. seri üzgün.

edit: aktroller ağlamaklı...

stêrk tv

genelde gerillalarla ilgili röportaj ve haberlerin yer aldığı kanal. türkiye gündemi falan da değerlendiriliyor. stêrk, kürtçe'de yıldız demek bu arada.

10 kasım

ata'nın ölüm tarihi olmakla beraber gördüğümüz üzere bazı köpeklerin de havlama tarihi.
|

kız imam hatip lisesinin 10 kasım koreografisi

okula gidip eğitim alıyor olmayı borçlu oldukları kişiye gönderilen saygı mesajı. zira cemaatlerin, tarikatların kızların hayatlarına ait planları bir tane. doğsun, regl olsun evlensin doğum yapsın evden çıkmasın....

imam hatipler ile ilgili sorunun kaynağı atatürk devrimleri değil. imam hatipler benim arka bahçemdir diyerek hedef gösteren, devletin yıkılıp kafasına göre devlet kurulmasını isteyen kişilerdir. velevki baş örtüsü siyasi bir simge olsun diye savunulan örtünme şeklinin de 200 metre öteden o fethullahçı cemaate ait olduğunu birbirlerini bu yolla tanıdıklarını biliyoruz. bakın yarın endüstri meslek lisesi arka bahçemdir diyen devletin organlarına düşmanlık eden biri çıksa endüstri meslek liseleri kapatılsın da denir. bunları dikkatli analiz edin.

üniversite mezunu bir kızla evlenmek

ahlaken yozlaşmış bir kızla evlenmek demektir. bir insan kendini ne kadar muhafaza ederse etsin, etrafın tesirinde kalır. zira hal saridir. aynı şey erkekler için de geçerli tabii. bu vesileyle, kaderdir, bilemiyorum ama ben tercih etmem.

erdoğan için söylenenler atatürk için söylenince kudurmak

istisnasız hergün! erdoğan'ın gün içindeki demeçlerini buraya taşıyıp hakaretlere varan aşağılama ve alaylarla, kendisini sevenleri nasıl kışkırtıyor, nasıl rahatsız ediyormuşsunuz anladınız mı? ki yemin olsun erdoğan'a söylenenler yanında iltifat gibi kalıyor, kabul edin bunu.

bu iki liderin kıyasını siyasal anlamda veya ülkeye kattıkları anlamında değerlendirmiyorum. sosyal anlamda toplumdaki kesimlerin saygısını ve sevgisini kazanmış insanlardan bahsediyorum.

sadece beş dakika okuyarak gördüklerim; ideolojik tezek, köpek gibi havlamak, it gibi saygı duymak zorunda olmak.

seviye böyle zamanda ortaya çıkıyor demek ki... hergün saygıdan, fikir özgürlüğünden gem vurup ilk fırsatta hakarete varan ithamları görmek, toplumumuzdaki iki yüzlü insan sayısını açıkça ortaya koyuyor.

atatürk bu ülkenin lideriydi, doğruları ve yanlışlarıyla. erdoğan'da aynı şekilde. keşke ikisine de sahip çıkılsa...

diriliş ertuğrul

az önce youtube tanıtımında 5 saniyesine maruz kaldım. izleyenlerin zeka seviyesinden şüphem zaten yok fakat hazırlayanların da ciddi manada bu seviyeyi düşürmede tesiri var. ertuğrul diye koydukları tip kral arthur'un yuvarlak masa şövalyelerine benziyor. ertuğrul denen adam asyatik bir karakterdir. kısa veya orta boylu, çekik gözlü, kırçıl sakallı biri olmalıdır. üstelik bunlar bütün gün at sırtında gezen tipler, o ne biçim kıyafetler öyle üzerinde bir damla toz yok.

başörtüsünün altından bone takmak

bazılarının çok zoruna gitmiş. sanıyorum şu iğrenç bir şekilde bone takanlar bunlar. yoksa neden bu kadar alınsınlar ?

hayır sanki direkt kendisine yazmışım gibi, ''sana mı sorucaz at kafası.'' atın kafası ile falan fazla haşır neşir olmayın. sağlığınıza zararlı olur.

işte bu tipler. tipik türbanlı kezban. Allah'ın ayıları.

bunu da al

fetö kapsamında khk ile ihraç edilen ve midilli adasına iltica ederken boğulan beş kişilik aile

şimdi olaya bakıyorum, bu tipler fettoşun soyduğu mandalina kabuklarını yerden toplayıp sevabına yiyen, fettoşun ayakkabılarından kopan deri parçalarını suda kaynatabilecek ruhiyette tipler. bunların yetiştirdiği çoluk çocuktan ne hayır gelirdi memlekete diyip içimdeki "yazık olmuş" diyen tarafı da böyle bastırıyorum. kusura bakmayın ama ekstrem durumlar sadece vicdansızlıkla(ya da vicdanı askıya alarak diyelim) çözülebiliyor ancak. yanlış anlamayın, "iyi olmuş" falan demiyorum ama sadece istatistik olarak bakıyorum bunlara, daha fazlası elimden gelmiyor çünkü "zarara kendi razı olana acınmaz" bu bir, ikincisi ise eğer tahakküm onların elinde olsaydı, onlar da ben ve benim gibilere sadece birer istatistik gözüyle bakacaklardı.

her kadın bir teröristtir

sisteme bas kaldirma babinda.
nesil yetistirma babinda.
cevresini sekillendirme babinda.

edit: hahayt. boyle sacmalanacagini bilsem daha evvel acardim basligi. sevgi kelebekleri sizi. guldurdunuz halinize.
|

saat dokuzu beş geçe arabadan inmek

hayır bunu komik bulanlar bilim, sanat, teknoloji, insan hakları, evrensel hukuk, edebiyat vb. alanlarda kendilerini geliştiren insanlar olsa neyse diyeceğim.

adamlar deve sidiği içilir mi tartışması yapan, dünya düzdür hepsi amerigan oyunu diyen tipler. bu ülkenin kurucu önderinin vefat ettiği bir tarihte insanların 1 dakikalık saygı duruşunda bulunması zor olmasa gerek.

ev işi iş midir

değildir. ev işi uğraşı*dır. çünkü;

*karşılığında maddi bir kazanç elde edilmez,
*statü sağlamaz,
*birbirini tekrarlar,
*saygınlığı yoktur.
|