Bu Haftanın Beğenilmeyenleri

kocaya itaat

evlilik eşit bireyler arasında yapılan bir mutabakattır.
erkek itaat arzuluyorsa kendisi de itaat etmelidir.
günümüzde tek taraflı bir kölelik beklentisi sahibine hayal kırıklığı yaşatabilir.
çünkü öyle bir dünya yok. belki gidebilirseniz cennette.*
edit: eksileyin eksileyin... eksi sayısı çift haneye ulaşınca size tam otomatik itaatkar eş ışınlanacakmış. kesin bilgidir, yayalım sözlük-glck.

karısının bikini giymesine izin veren adam

"izin vermek?" üç yaşında çocuktan mı bahsediyoruz? eşlerinizi birey olarak görmek ne kadar zor olabilir? herkesin kendi aklı fikri var, bir kadının ne giyeceğine karar vermek eşinin haddi değil.

kadını izne bağlamak da ona büyük saygısızlık. bunu destekleyen kadınları ise hiç anlamıyorum. evet canım, o eksileri hanımlardan almış olabilirsin!

bakire olmayan biri ile evlenmek

bakire olmamak dinen ve kanunen bir evlenme engeli değildir. bu tarz bir evlilik yapan erkeğe de saygım vardır ve eşi ile mutluluklar dilerim.
ancak kişisel olarak sevgilisi olmuş kızla bile evlenmeyi düşünmem. zira niçin başkasının ısırdığı elmayı yiyeyim?
iffetli, namuslu kızlar candır.
ek; bakire olmayandan kastım dul namuslu hanımlar değildir.

kocaya itaat

evlilik görüşmesinde konuşulması gereken ilk mevzulardan biridir zannımca. buradan bir despotizm devşirmemekle beraber, hanım kişisinin "nerede ne yapacağını, sınırlarını bilmesi" önemlidir. bu devirde, yeni jenerasyonda var mı böyle bir şey? merak ediyorum.

sigara düşmanlarının sigaradan daha itici olması

vallahi hiç kimse kusura bakmasın ama öyle. iticilik sıralaması tam olarak şöyledir;

sigara içen < sigara < sigara düşmanı

sigara içen adam kendi halinde içer. zararı kendinedir. ergenler hariç hemen herkes içtiği sigaranın ne denli pis bir şey olduğunu da bilir. ancak bu sigara düşmanları yok mu? işleri güçleri kafa ütülemek. yanlarında içersin "pasif içici oluyoruz" derler, çok üstlerine vazifeymiş gibi sigara verdiğin paranın hesabını yaparlar, durup durup sosyal mesaj verirler, "kanser olacaksın" deyip felaket tellallığı yaparlar falan filan. en itici olanı hangisidir biliyor musunuz? bak şunu söyleyenler;

"zararlı olduğunu bildiğin halde neden içiyorsun?"

aylaynır

türbanlıların kendilerini başım kapalı ama duruma göre sana açabileceğim çok şey var mesajı vermek için sürdüğü zamazingo..

tayyip yüzünden dinden soğudum insanları

yaşı 30 ve üzeri olanların akparti öncesindeki islami hayatlarına da bakmak gerekir. büyük ihtimalle o zamanda dinden soğutacak birilerini bulmuşlardır.
bu tayfayı dinden soğutacak birileri olmasa çok takva olacaklar ama olmuyor bir türlü. kısacası boş insan topluluğudur.

ilk buluşmaya gömlekle gelen kıro

gomlekle gelip etrafa ciddi ve rahatsizlik duygusu veren kirodur. halbuki gel bir tisortle de ortam senlensin, o garip gerginlik ortadan kalksin. o rahatsiz kiyafeti giyip ne bekleniyor anlamiyorum. oldu olacak ceket de giyseniz tam olacak.
|

kocaya itaat

farzdır. bunun üzerine söz söylemek, en hafif tabirle müşriklik alametidir. neden aklınıza hep köle-efendi geliyor, anlamıyorum. sizi diziler, filmler mi bu hale getirdi yoksa?..

erdoğan ve üstler meclisinin büyük planı

osmanlının kuruluşundan bugüne dek süregelen ve varlığına hep inandığım yüksek istişare / strateji heyetinin türkiye üzerinde etkisi , ülke sınırlarıyla kalmayıp tüm islam coğrafyasını yakından ilgilendiren kısa ve uzun vadeli planları/kararları dönemsel olarak işlevini korumaya devam ediyor.
daha anlaşılabilir olmak için heyete , ister ‘ak saçlılar ‘ ismini takın , ister ‘birileri’ deyin, ister ‘dedeler’ deyin. nerede yaşarlar,kimlerdir bilemem fakat aktif siyasette yer almadıklarından emin olduğum bu heyet mes’eleyi bütün olarak ele alarak milletin evet dediği siyasi liderlere yön vermekte.
bundan 9 sene önce tanımadığım yaşlı bir amca sohbet ederken ' evladım osmanlı bunlara 100 yıl süre verdi. süre doluyor 'ifadelerini kullanmış olması son 60-70 yıl içerisinde ülkemizde yaşanan siyasi olayların neticesinde nelere gebe kalındığını ortaya koyuyor.
osmanlı’nın süre verdikleri elbette ingilizlerden başkası değildi. ingiltere’nin hindistan rüyası osmanlı devletinin sonunu getirse de fatih’den ertuğrul’a , alpaslan’dan rasulallah’a kadar uzanan istişare geleneğinin bozulmamış olması umutlarımızı daha da diri tutmakta.
tarih ;
dîni , kisve edinerek
türkiye cumhuriyeti devleti ve türk islam ülkelerinin kılcal damarlarına kadar sirayet ederek kontrol altına alan, , siyasi ve bürokratik bağımsızlığına / gücüne inanan amerikan menşeili fetö ‘nün içine sızıp, o’nu lav eden r.tayyip erdoğan’ı , büyük oyunun başrol oyuncusu olarak yazacak.
osmanlı subayı m.kemal atatürk’ün ölümünden sonra bağımsızlığımızı kaybettiğimize inandığım ülkemizin sinir uçlarına dokunarak, nokta isimler belirleyen, (ister kabul edelim ister etmeyelim )
tsk , emniyet ,eğitim ,yargı ve bütünüyle bürokraside çok güçlü olan yapı , ak parti dönemi ile ön saflara çekilerek deşifre edildi. onların dünyasında her şey yolunda giderken attıkları her adımın ,atadıkları her adama verilen yolun yem olduğunu anlamaları zor olmadı.
fetö devletin içine mi sızmıştı ?
-hayır !
100 yıldır devleti idare eden zaten onlardı.cıa ajanı olup ülkemizde başbakanlık yapan siyasileri unutmayalım !
siz hangi strateji ile gizliliği esas almış bir yapılanmayı deşifre edebilirsiniz ?
düşünmek gerekir.
hakimler,savcılar,subay/astsubaylar , emniyet müdürleri,komiser,komiser yrd.,polis memurları,öğretmenler,sivil toplum örgütleri, yardım kuruluşları,siyasiler,bürokratlar
tüm bunların örgüt ile bağı olup olmadığını soru cevapla öğrenmeyi düşünmediniz umarım !
çok basit gidelim
bir il’in milli eğitim müdürüsünüz
size bağlı ilçe eğitim müdürleri ve okullarında bu yapılanmanın farkındasınız ancak kimlerin bu yapı içerisinde yer aldığını bulmanız neredeyse imkansız.
bodoslama dalarsanız bakan veya müsteşar tarafından görevden alınma riskiniz var. peki nasıl hareket edersiniz ?
yapılanmadan olduğunu düşündüğünüz bir kişiyi ilçe milli eğitim müdür olarak atarsanız bakın neleri tespit etmiş olursunuz .
1-atadığınız ilçe milli eğitim müdürü’nün atadığı tüm okul müdürleri
2-atanan okul müdürlerinin atadığı tüm müdür yardımcıları
3-atanan müdür yardımcılarının ilgili olduğu öğretmenler
4-müdür yardımcıları tarafından ayrıcalık tanınan öğretmenlerin diyalog kurduğu aileler, evlerine gittiği öğrenciler

devam edelim.

tuskon ! ( türkiye işadamları ve sanayiciler konfederasyonu )
tuskon neydi ? fethullah gulen'e gonul vermiş işadamlarinin kurmuş oldugu dernek.peki dönemin basbakani yurt dışı gezilerine giderken neden tuskon a kayitli işadamlarini da goturuyordu?
çok basit degil mi !
tuskon yakın markaja alınarak , fetö ile bağı olan tüm işadamları tespit ediliyor .
binevi orgutun finansal ayagini gormeye çalisiyordu.şuan tamamına kayyum atanmış durumda.

aktif eğitim -sen ! ( aktif eğitimciler sendikası )
aktif eğitim - sen ,fetoye gonul vermiş ögretmenlerin olusturdugu bir sendika idi. hani soruyoruz ya ' madem sendikaya üye olmak suçtu neden 3 yıl açık tuttunuz ? '
çunki mesele fetonun egitim'deki ayağını aktif tutarak bağı olan öğretmenlerin kendi kendilerini deşifre etmeleriydi.
sonuç olarak aktif-sen ile fetonun ogretmenleri , tuskon ile de işadamları ( finansal ayağı ) günyüzüne çıkmıştı.
aynı taktiği yargı, askeriye ve emniyette düşünün !
ve şimdi yazının başına dönelim ‘’ tsk , emniyet ,eğitim ,yargı ve bütünüyle bürokraside çok güçlü olan yapı , ak parti dönemi ile ön saflara çekilerek deşifre edildi. onların dünyasında her şey yolunda giderken attıkları her adımın ,atadıkları her adama verilen yolun yem olduğunu anlamaları zor olmadı ‘’
ak parti ile fetö güçlendi mi yoksa oyuna getirilerek deşifre mi oldu ?
elbette deşifre oldu ve tasfiye süreci de sadece türkiye sınırlarında kalmayarak diğer türk ülkelerinde eşzamanlı olarak başlandı.
fetö ‘yü türkiye sınırlarından çıkarın !
pkk,dhkp-c,fetö,ışid gibi terör örgütlerini yöneten ve yön veren aynı masanın insanlarıdır.
şuan verilen mücadele sadece fetö’nün tasfiyesi değil ülkemize sirayet etmiş küffarın tasfiyesidir .
tarih ;
kürtleri ve kürtlüğü kisve edinerek
büyük israil’in güvenliği için kurulan ve ülkemizi işgal etmeye çalışan ermeni asıllı pkk terör örgütü’nü , çözüm süreci ile oyalayıp dağdan şehire çekerek imha eden ve kendi silahı ile vuran r.tayyip erdoğan’ı yazacak. (pkk neden şehre cekilmek istendi ? ayrica yazariz)
heyet
erdoğan liderliğine diriliş ismini koydu !
bugün islam coğrafyasının neredeyse tamamı erdoğan’ı lider olarak kabul etmiş ve umutların diri kalması için başkan demekte.
türkiye prangalarından sıyrılıyor ve yeniden doğuyor. türkiye asıl sahibine iade ediliyor.
süleyman soylu ve numan kurtulmuş’un ak parti’ye katılması
devlet bahçelinin kritik yerlerde ak parti lehine kararlar alması
erdoğan ‘ın liderliğinde yeniden büyük türkiye’nin kabulüydü.
çünki osmanlı sahipsiz değildi
ve süre dolmaktaydı…
r.tayyip erdoğan’ın uykuda olan bu millete bıraktığı en büyük miras şüphesiz özgüven ve umuttur,cesarettir,benliktir..
hasılıkelam
tüm uyayanlari uyandırmak için bir uyanık yeter !

kariyer sahibi kadınlarla evlenmeyin

kariyer sahibi kadınlar, evlenmeyin! zaten hayatta en önemli şeyi kariyeri olan bir insansanız evlenmeyin. zira evlenmek bir insanı hayatınızın merkezine oturtmak, çocuk yapmak ise varınızı yoğunuzu ona adamak demek. eğer bunları göze alamayacak ya da kariyerinizle birlikte yürütemeyecekseniz evlenmeyin. sonra hem size, hem eşinize hem de çocuğa yazık olur.

ekleme: sizinle aynı şeyi dolaylı yoldan söylediğim bir entry idi bu. ne yazık, anlamamışsınız. *