Bugünün Beğenilmeyenleri

ebubekir sifil

süzgeci olmayan bir hadisçi.
deve sidigi icmek sünnet he mi ? işte eşari zihniyeti bu. taklit zihniyeti.

edit: woowoi mesajlar çok sert.uslup cok müminame(!). işte bundan bahsediyorum elestiriye kapalı biat kültürü. zor işler azizim.
devamını gör...

30 yaş üzeri kadınların yaşama amacı

ununu elemiş, eleğini asmış bekar kadınların hala hangi amaca hizmet etmesidir. çocuk yok, evlilik yok, bir derde derman olduğu zaten yok, güzelliği gitmiş, kırışıklıklar başlamış, artık yavaş yavaş orta yaşlı kategorisine yol alınmaya başlamış ama hanımımız memnun durumdan. hala hayatının aşkını bulabileceğine, prensesler gibi muamele görebileceğine falan inanıyor.
devamını gör...

kuran'ın sadece mealini okuyan müslüman

akıllı insandır.

yıllarca ne okuduğunu bile anlamadı insanlar sadece okudular kuranı sonuç? gelen kandırdı giden kandırdı.

ortaçağ avrupası da böyleydi. millet incilde ne yazdığını bilmiyor diye gelen giden tokatlıyordu halkı. biz de okuma imkanı var ama insanlar gidip inadına okumuyor türkçesini ne yazdığını anlamıyor da gidip arapça okuyup hiçbir şey anlamıyor.

kelimelerin sizde, beyninizde karşılığı olabilmesi için onu anlamanız gerekir. yoksa kelimeler boş harflerden ibarettir. ne anlamı var ki? mesela rastgele bir kelime dedin ne olduğunu bilmiyorsun ama çok kötü bir söz diyelim bu söz seni etkiler mi? etkilemez tabi ki çünkü sende bir şey uyandırmıyor.

o yüzden arapça bilmeyen birisinin kuranı arapça okuması dünyadaki yapılacak en saçma eylemlerdendir. okumak için arapça öğrenmek en saçma eylemlerden olmasa da top 10 a girer. yine de bir dil öğrenmiş olursunuz tabi bu da olumlu boyutu olur.
devamını gör...

kadınların ben kadınım şımarıklığı

gerek babanızın evinde, gerek sokakta, gerek toplu taşımada, her yerde görebileceğiniz şımarıklık türüdür. trafikte diğer araçlara yol vermemek, yayaları görmemek, asansör ve benzeri yerlerde öncelik beklemek gibi tezahürleri vardır. yalnızca 1 kişinin geçebileceği choke pointlerde bile sizden sonra gelmesine rağmen önünüze geçmeye çalışırlar. yağmur yağarken kullandıkları şemsiyelerini herkesin gözünün içine içine sokmak gibi bir huyları vardır. aynı kaldırımı kullanan yayalara verdikleri rahatsızlığı hesaba katmazlar, kadın sürücülerin erkek sürücülerden az olduğu ülkemde ukala sürücülerin hep kadınlardan çıkması tesadüf değil. bunların hepsi ayrı ayrı değerlendirildiğinde gündelik, sıradan olaylarmış gibi duruyor ancak otobüste ihtiyarlara bile yer vermemeleri, hamile kadınları hiçe saymaları ve benzerlerini de hesaba katınca ortaya kadın şımarıklığı diye bir şey çıkıyor. işte bunlar hep yetişme tarzı.
devamını gör...

hz muaviye'yi sevmeyen müslüman

bağırın ulan "hz muaviye bin ebu süfyan radiyallahu anh" diye. 'emevi dini' 'emevi dini' diye ortalıkta geziyor, sanırsın raşidî halifelik kurdu. bugün hz. muaviye'ye uzanan dil, yarın onu şam valisi yapan hz. ömer'e uzanır.
devamını gör...

aziz nesin

kendisinden zerre haz etmem lakin; şu sözü gerçekten takdire değer.

--! spoiler !--

bir insan hem atatürk'çü hem müslüman olamaz, eğer öyle ise ya cahildir ya sahtekardır?

--! spoiler !--

ışıklar içinde yasdfghjkl.
devamını gör...

fenerbahçe

beşiktaş taraftarı değilim onu belirteyim.
yöneticisinden oyuncusuna hepsi karaktersiz. türkiyenin yüz karası kulüp. çıkmış aziz, şekip, rıdvan takımı aklamak için her şeyi yapıyor. maç hükmen bizim diyorlar. ben bu kadar omurgasızlık görmedim. Allah ıslah etsin.
devamını gör...
|