Bugünün Beğenilmeyenleri

arya stark

olmasa da olur, vasıfsız yazar.
pek bi seveni varmış, ne hoş. gözlerimi yaşartıyor.
sözlükte nasıl bir yerlere gelinir gibi konularda uzman olmalı. gelir gelmez nickaltımda bik bik öterek bunu göstermiş oldu. bir de dinden islamdan bahseder. canım önce kalp kırmamayı öğren oldu mu?

atatürk'ün istiklal marşına ses çıkarmaması

tam olarak kimin zoruna gitti acaba diye merak ettiğim eylemdir! yorum yazanların da ikisinin ne halt olduğunu zaten bildiğimden çok kızamıyorum ama niye bu kadar dert oldu size bu istiklal marşı yoksa akifin abdulhamitinizi görünce kusmaları mı dokundu da değişmesini istiyorsunuz?

evli olduğu halde sözlükte yazan insan

şahsımı derin düşüncelere gark etmiştir.
tahayyül etmekte zorlanıyorum böyle bir durumu...

ya arkadaşlar evli olsam gider en kötü kavga falan başlatır kocişimle tartışır can sıkıntımı gideririm.
sözlükte ne işim olur benim ya.

evli olduğu halde yazanlar aydınlatırsa sevinirim. evlilikte umduğunuzu bulamadınız mı nedir. *

ikinci abdülhamid`in tarihe gömülememesi

hani birileri için derler ya toprak kabul etmedi ondan üzerine mermer koydular belki de abdulhamiti de tarih kabul etmemiştir o yüzden gömemedik bir türlü. sonuçta bir paranoya sonucu donanmayı çürüten adamı tarihe gömmekten kolay bişey yok da tarih kabul etmiyor herhal.

arya stark

bir sorun nasıl büyütülür sorusunun cevabını arayışa çıkanların takip edebileceği bir yazar.

atatürk'ün istiklal marşına ses çıkarmaması

m. kemal islâm karşıtı biri değildi çünkü diye cevap verilesi tespittir.

islâm'ı tekeline almış, şirk üzerine kurulmuş tarikat ve cemaatlerden temizlemesi, dinin sadece arabın dini olmadığını türkçe kur'an çevirisi ve türkçe ezan ile göstermiştir.
namazı da türkçe kılaydık anlayarak tam olurdu.
bu nur cemaati, çarşamba cemaati, menzilciler, süleymancılar gibi şirk mabetleri üreyemezlerdi.
|

eksi veren yazar

genelde sevdiğim yazar tipidir. adam en azından net, diyor ki olmadı güzel kardeşim ben bunu sevmedim. saygı duyarım.

ama eksi verenlerin içinde bir tip var:
bunu direk örnekle açıklayacam kuru kuru gitmeyen şeyler başlığına alkol ve türevleri mealinde bir şey yazdım. 3 eksi gelmiş. yahu yalan mı söylüyorum alkol kuru kuru gitmiyor işte inanmazsan gel içelim sek rakıyı sek absenti dünyan feleğin şaşar varsa aksi iddian gel kanıtla. buna bir insan niye eksi atar ki alkol haram olduğu için mi ? öyleyse ahiretini kurtardın güzel kardeşim hesaptan muafsın... yarın öbür gün mahkeme-i kübrada hesap verirken söyle bunu " yav evenim şindi bağzı günahlarım olabilir ama ben alkol içen birine egsi bastdım" de sahabelere komşusun kardeşim o eksiyi vererek iki cihanını beraber kurtardın ...

yok alkol haram olduğu için değilse ne için ? büyük alkoliksin de alkolün sek içilmesi yönünde takıntın mı var nedir ? eğer öyleyse de yakışır mı genç cahil kardeşine eksi vermek. icabında yolla bi büyük rakı bi 70lik absent 72derece öğrenelim bizde yani. hatta buyur gel aydın boysan gibi kurul baş köşeye anlat kardeşim neden eksi veriyorsun.

neden ya ... ben belki bütün hayatını bu sözlüğe endekslemiş zayıf karakterli beğenilme ihtiyacını bu sözlükten karşılamaya çalışan ruh hastası biriyim ? o eksi benim intiharıma sebep olacak hiç mi Allahtan korkmuyorsunuz *

utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz.

atatürk'ün istiklal marşına ses çıkarmaması

aklıma ebu cehilin mekkeli müşriklere “müslümanların evlerinin önünden geçerken kulaklarınızı tıkayın.” demesi geldi. çünkü biliyordu ki müşrikler müslümanların okuduğu kur’an’ı bir kez duysalar hemen iman edecekler.

bu böyledir. islâm evvela gönüllerde hâkim olan dindir. belki ondan ses çıkarmamıştır o da...

hanim aga

şahsım hiçbir vakit eleştiri oklarını belli bir şahsa yöneltmemiş, hedef belirtmeden yazmıştır.
lakin bazıları çok bilmişçilik oynayarak veya yazılanları üstüne alınarak nickaltımda artı kasarak tanımadığı insanları kırma gayretine girmiştir. ellerine ne geçiyorsa artık.

artılayalım malum şahısları, sevaptır.

25 kasım 2017 kadınlarımızı çiçekle dövüyoruz eylemi

25 kasım; kadına şiddete karşı dayanışma günü, bizler maddi gücümüzün yettiğinde bir buket yaptırıp kadınlarımızın yanaklarına kafalarına hatta gıdığına vurmak üzere günü kutlayacağız, dayanışma içinde olacağız.
admin ve yönetim geçenlerde yazar toplama eylemi yapmaya çalışıyordu alın size yazar toplama fırsatı. yüzlerin gözükmediği capsler falan.

not: gül alacaklar dikenlerini ayıklasınlar haberlere çıkmayın.
not: çiçekci değilim.
not: benim kadınım yok beno yokluğu çiçek parasına sufle yiyerek gidereceğim öncü oldun diye caps falan istemeyin.

edit notu: linç falan denilmiş çiçekle dayak atan birisini linç ederken üzerine çikolata atarak hatta dökerek linç edebilirsiniz.

evli olduğu halde sözlükte yazan insan

evli olunca hayat ile olan tüm bağlarımızı kesmemiz mi gerekiyor? olm evlilik olayını kafanızda çok büyütmeyin lan! ha nette instagramda piyasa etmişsin, ha twitterda 1 kere beğenilmiş atar yapmışsın, ha facebook'ta yıllardır görmediğin ilkokul arkadaşının çocuğu için "cınım aynı sen yaaa" diye yorumda bulunmuşsun, ha da sözlükte yazmışsın. sözlük saydıklarımdan daha işe yarar bir mecra.

ama aklınız fikriniz başka şeylerde. akıllı olun, alık olmayın.
|

sözlükte kavga eden yazarlar

fikrime karşı anti tez sunamayıp içinde dert gibi büyütüp bir gün gelincede değersiz fikrini kusan bir insanla anlaşmak pek mümkün olmuyor. bu sebeplerle sözlükte kavgalar çıkabilir.

revolver

maşallah sözlükte pek aktif bir yazarımız. hayırlı işler.
bir ara hatırlarsa ben whatsapp'da cevap bekliyorum.

gülmeyin, döverim.

evde bira yapmak

ortamlarda ben biramı kendim yapıyorum demek için girilen zahmet. buna gerçekten gerek var mı, bilmiyorum.
|