Bugünün Beğenilmeyenleri

dünya sözlük yazarlarının çağ dışı olması

yazdiklari yazilari gorunce ortaya cikan durum. verilen ornekler bile 20 sene oncesinin gercegi ile anca ortusuyor. tek tek sorsaniz en sevdiginiz film ne diye, yuzde 90'i inek saban filmlerini soyler. guncel, cagi yakalayan bir begenileri dahi yoktur o yuzden yazilari eski guzel bayramlara ozlem tadindadir. bakiniz, yil olmus 2018, sizin adamlariniz da iktidarda, hala neye ozlemdir bu? biraz kendini sanatta ve siyasi vizyonda cagin gerektirdiklerine adapte etmenin sirasi degil midir? burada iki entry'i dogru yazinca sizi yazar yapiyorlar diye, kendinizi hangi hakla bir yazar addediyorsunuz?
caga uyumlu olmak icin, gunumuz sanatini iyice anlamali ve sosyal politikalarda bu gibi dusuncelerin tesiriyle olusturdugunuz fikirleri topluma empoze etmelisiniz. ama bu gozler, google'in kurucusu abdulhamid diyen insanlari bile destekleyen, savunan yazarlar gordu. yuh be size, yuh!

türk eğitiminin tarikatların kontrolüne geçmesi

onedio'nun haberine göre 1 milyon öğrenci tarikatların kontrolünde eğitim almaktaymış. yapılan araştırma ne kadar doğru bilmiyorum ama bahsedilen rakamlar ürkütücü boyutta.
yüce türk milleti ne zaman akıllanacak anlamak mümkün değil. demek ki sütten yeterince ağzımız yanmamış. denetimsiz her yapı ve bu yapı içerisinde yetişen her birey gelecekte tehdit unsuru olarak karşımıza dikilecek.


--- alıntı ---

dokuz eylül üniversitesi öğretim üyesi prof. dr. esergül balcı, 1 yılı boyunca 'eğitimde tarikatların etkisini' araştırdı. sonuçların vahim olduğunu söyleyen balcı, ailelerin yoksulluk ve sahipsizlik nedeniyle çocuklarını tarikatlara teslim ettiğini belirtiyor ve 1 milyon çocuğun tarikatların elinde olduğunu aktarıyor.

--- alıntı ---

buradan

25 şubat 2018 beşiktaş fenerbahçe maçı

susayım diyorum ama olmuyor.
hakemler bu ülkede bir tek fenerbahçe'nin yanında zaten, ben de buna tutuluyorum.
galatarasay, beşiktaş, trabzonspor ve diğerleri hep bileklerinin hakkıyla kazanıyor; her maçlarında katlediliyorlar hakemler tarafından ama fenerbahçe hiç oynamadan hep hakemler tarafından kayırılıyor.
bu işleri bırakın artık, sonra tinerci falan diye dalga geçince insanlar bozuluyorsunuz.
eşofmanlı dediğiniz adamı da en çok biz eleştiririz ancak ne olursa olsun bu sezon her dediği çıktı adamın ve sene başında bütün taraftarlar dalga geçerken şu anda en büyük korkuları fenerbahçe'nin enselerinde olması.
boşuna demiyoruz siz hepiniz, biz tek diye; her sene de bunu doğruluyorsunuz el ele tutuşarak.!

türkçülük

kişinin türk gibi düşünüp yaşamasıdır. türklerin belirli özellikleri çizgileri vardır. türk her zaman düşünür, aklını kullanır. körü körüne bir şeye bağlanmaz. türk olmayanların ırkçılık olarak gördüğü, sevmediği, korktuğu akımdır. tamam ben araplardan tiksiniyorun ama türkçü olduğum için değil.

dünya sözlük yazarlarının çağ dışı olması

herkes özeleştiri yapsın biraz. Allah böyle insanları sevmiyor da cennet cehennem argümanlarını kullanarak insanları kötülüyorsunuz. ahkam kesmeyi bırakın artık. her eleştiriye dini alet etmeyin cidden anlaşılır bir iş değil artık. kimse kimsenin tanımlarına tapmak zorunda değil zaten sözlüğün formatında beğenme ve eksileme durumu var. birbirinizi daha fazla baltalamayın etik değil.

ak parti'nin başörtüsü yasağını kaldırması

dilerim ki Allah hala başörtüsünü ak parti sığlığına indirenleri dünya da öyle rahat ettirsin öyle rahat ettirsin ve öyle gaflet içinde bıraksın ki hesap günü geldiğinde edecek tek kelimeleri olmasın. midemi bulandırdınız sabah sabah.
|

saadet partisi

--- alıntı ---

bu kadar acımasız olmanın alemi yok. bir gençlik örgütü başka bir gençlik örgütünü ziyaret etmiş.

--- alıntı ---

bu raadlık seviyesiyesindekiler için ilke, prensip, kırmızı çizgi vb. mefhumların bir mana ifade ettiğini sanmıyorum.