Dünün Beğenilmeyenleri

mustafa kemal atatürk

batının değerlerini tamamen benimsemiş biri olarak batı tarafından sevilmesini normal karşıladığım kişi. askeri deha falan diyorlar. atatürk o inkılapları yapmasa, batı tarzı seküler yaşam tarzını benimsemese o zaman görürdüm birden bire nasıl tek adama diktatöre dönüşüyor. bakın liderliğine falan bi sözüm yok ama batının çıkarına uymadığı veya kendisi gibi görmediği halde birini öveceğini zannecek kadar saf olmayın.

ensar vakfı

çoluğun çocuğun istismar edildiği vakıftır.

şimdilerde sesi pek çıkmıyor, eh, siyasal islamcıların da canına minnet zaten.
|

türkan saylan'ın 17 yıl önce fetö gerçeğini anlatması

19 haziran 1999 tarihinde, siyaset meydanı'nda, o zamanın gülen cemaati'nin gençlerin beynini nasıl yıkadığını, gençlerin çocukluktan bu yana devlet kadrolarına, eğitime, askeri kadrolara sızdığını ve kimliklerini nasıl gizlediklerini ve ayrıca o günlerde özbekistan'da olan darbe girişimini destekleyenlerin de fetö olduğunu anlatmasıdır.

video buradan

konuşması 5:10 itibariyle başlıyor.

fesli deliyi ama 25 sene önce bugünü, fetö gerçeğini görmüş diye savunanlar ve fetö kafasındakiler bunu görmez hatta gelir söver.

her düşüncesine katılmasam da bu konuşmasında çok haklı ve kendisine burada tamamen katılıyorum.
|

başörtüsü yasağı

ben unutmadım unutmam asla. ama bu duygulardan, dini hassasiyetlerden nemalanıp koltuğa oturup iki yüzlülük yapıp kul hakkını yiyenleri de unutmayacağım.


açlık sınırında yaşıyorsunuz hala beni eksiliyorsunuz tanrılaştırdınız adamı lan.

mustafa kemal atatürk

türkiye cumhuriyeti şimdiki rahatlığını kısmen borçlu olsa da(sonuçta komşusu farklı dini "versiyonlara" inanıyor diye komşusunun kafasıyla top oynayan bir mağara adamı topluluğu olmamamızı mustafa kemal'e "borçluyuz" diyebiliriz) rahatsızlıklarının bir çoğunu da malesef ki mustafa kemal'in dar görüşlülüğüne "borçludur". ne diyoruz, objektif değerlendirelim diyoruz, millet halen daha gelip ya tanrılaştırıyor ya da şeytanlaştırıyor.

dipnot: ha keza osmanlı'yı da aynı şekilde değerlendirebiliriz.

dipdip not: ha bak ben mesela başıma bir iş gelecek diye açık açık, objektif bir şekilde dahi değerlendiremiyorum paşayı. bu bile sıkıntılı bir nokta. o yüzden göklere de çıkarmayalım, yerin yedi kat altına da sokmayalım, rasyonel bir zeminde değerlendirelim. olma mı?

mustafa kemal atatürk

tüm dünyada kabul görmüş siyasi ve askeri dehası bizim ülkemiz günlük nesli tarafından eleştiriliyor.
eleştiri olsa saygı duyar, susarım ancak iş saygısızlık noktasına gelince deliriyorum.
şu da var; her ne kadar kudursalar da bu ülke o'nun eseri ve öyle olmaya da devam edecek.
silemeyecek, yok edemeyeceksiniz gölgesini. *

ayşen gruda

türk sinema tarihinin en başarılı kadın oyuncularından.

kendisiyle yapılan bir röportajda hülya koçyiğit'in "asla baskı yok bilakis fazla özgürüz" sözleri için "daha napsınlar kamçıyla mı dövsünler" şeklinde verdiği cevap enfestir.

Allah, sanatçının onurlusuyla haşır neşir etsin bizi. amin!

fransa'da her sekiz kadından birinin tecavüze uğraması

fransa'da tecavüzün yetkili birimlere bildirildiğini gösterir.
siz sanıyo musunuz ki ortadoğu'da ya da afrika'da taciz tecavüz gibi suçlar polise bildiriliyor ?

ayrıca tecavüzün tanımı da ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. mesela isveç'de kadının izni olmadan kocasının cinsel ilişkiye girmesi bile tecavüz sayılıyor. biz de ise bu durum bile hala tartışılıyor.

rica ediyorum pedofileri korumaya çalışan insanların devlet yönettiği ülkelerin vatandaşları başka ülkelere b*k atmasın.

küçüğün rızası

bi kereden birşey olmaz

şortlu çocuk tahrik eder

kız çocuklarının evlendirilmesi caizdir

tecavüzcüyle evlenince cezanın ertelenmesi

13 yaşında çocuk evlenebilir

140journos

140journos yanlı haber yapan ve gençlerle millet ve idarenin arasını açmayı hedefleyen y... bir kanaldır.

dikkatli izleyin.

sefer görev emri olanlar hazır olsun

hazırız, kimle savaşa gidiyoruz, israille mi, yunanistanla mı. yoksa kırmızı halılarla karşılayıp sınırımızdan lahmacun ısmarlayarak geçirdikten sonra bunların burada ne işi var dediğiniz it sürüsüyle mi?

''bana bir görev verildi. büyük ortadoğu projesi eş başkanlığı!''

ayşen gruda

yeşilçam'ın kapıcının karısı rolüne layık gördüğü gençliğinin keşfedilemeyiş intikamını alma çabasında gördüm son gündemle kendisini. sonuçta : sanat için her şey mübah!

ganem

sözlüğün reisidir.
reis sözlüğe geri dönmüştür.
biz burda yokken temsilciliğimizi yürüten kibirli kardeşimize teşekkür ederim. bundan sonra biatları kendim kabul edeceğim.
|