Dünün Beğenilmeyenleri

tasavvufçuların ve sapıkların vahabilerden hoşlanmaması

nerede itikadı bozuk, dini kendi dilediğine yontan, bidatçı, hurafeci, liberal, demokrat, eşcinsel, hadis ve sünnet inkarcısı bir tip varsa hepsinin ağız birliği yapıp kinini selefiler ve vahabiler üzerine kusmasıdır. bir islamoğlu'cuyla bir menzilcinin aynı konuda birleşebildiği belki de tek şey budur.
devamını gör...

reis başkan olmazsa 15 temmuz gerçek olur

Allah'ı şahit tutarak yemin ediyorum, vallahi de billahi de doğrudur. bu kadar da buyuk yemin ettim. müslümanlar neyle karşı karşıya olduklarını ne yazık ki bilmiyor. 24 haziranın islam ümmeti için ne buyuk bir imtihan olduğunu kimse bilmiyor. hele hele turkiye için. kaybedilirse bu imtihan, ümmetin bedelini de biz ödeyeceğiz. bu seçim sıradan bir hadise değil. bir "siyasi" tercih meselesi değil. iman küfür meselesi, mücadelesi, savaşı. cihadsa bundan buyuk cihad yok!
devamını gör...

başörtülü olmanın karşı konulmaz hafifliği

muhafazakar şehirlerde başörtüsünün çok kapı açmasından ötürü bir rahatlıktır o. şöyle ki: kişi artık başörtüsüyle ise erkek arkadaşlarıyla buluşabilir nargileye gidebilir. gezebilir tozabilir. çünkü en nihayetinde başörtüsü vardır. ama başörtüsü olmayana toplum tarafından şüpheyle bakılır. başörtüsü olanla aynı şekilde davransa, direk o malum sıfatla anılabilir. çünkü sebebi başörtüsü eksikliğidir. başörtüsü olduktan sonra aynı şekilde davranabilir. bu tamamen küçük muhafazakar anadolu şehirlerinde olandır.
devamını gör...

sözlükteki iktidar yanlısı yazarların bazı olaylardaki suskunluğu

(bkz: akp'li vekil adayının suruç itirafı) gibi olaylarda susan ya da bu tarz kendi içlerinden adamlardan kanıt bile sunsan savunma yapabilen yazarların ikiyüzlülüğüdür.

genelde bu tarz olaylarda eksi vererek reislerinin haklılığını kanıtlarlar. keşke bir kere de olsa doğruya doğru diyebilseler.

not: moderasyon başlığı değiştirmeden önce başlığın orijinali dünya sözlükteki iktidar yandaşlarının ikiyüzlülüğü idi.
devamını gör...

akp'li vekil adayının suruç itirafı

bişeyler yazsınlar bişeyler yazsınlar deyip duranların olduğu başlık.
olay şu: sosyal medyada bir yazı dolaşıyor. birileri çıkıp diyor ki "bu yazıyı hüseyin şeyhanlıoğlu yazdı."
hüseyin şeyhanlıoğlu da çıkıp diyor ki "ben böyle birşey yazmadım, itibar etmeyin"
aradan bir müddet geçiyor ve şeyhanlıoğlu'nun twitter hesabında "ben watsaptan arkadaşlarıma beş maddelik bişey yolladım, basına herhangi bir şey vermedim" gibi bir tweet atılıyor.
kafa ütüleyip duranlar hemen "aha itiraf etti" diye atlıyor. soru sorup duran kızıltrollere soruyorum, burada net olarak sizin dediğiniz gibi olduğuna dair ne var ki buna ne yorum yapılsın?

bakın kızıltrol arkadaşlarım. biz sizler gibi tuttuğumuz tarafın yüz tane yalanı, dalaveresi patlasa bile bu yalanları savunan insanlar değiliz. burada millete doğruluk dersi verecek en son kişilersiniz siz. fatih portakal'ın dümenden haberi patladı, kamera görüntülerine baka baka portakal'ı savunmaya devam ettiniz. muharrem'in her konuşmasında en az iki yalan ortaya çıkıyor, adam canlı yayında söylediği sözü ertesi gün yalanladı, siz hala o adamın peşindesiniz ama. hani çok dürüstsünüz ya. suriyelilere 1500 lira maaş diye bişey uyduruyor sizin troller, hemen üstüne atlıyorsunuz, sağda solda konuşup yazıyorsunuz. halbu ki kuyruklu yalan. bile bile yalanı propaganda aracı yapan sizler hangi yüzle millete dürüstlük dersi vereceksiniz be. bugün arkadaş çevremde sizden birileri dedi ki. "bütün suriyelileri cahil okumuş demeden üniversitenin istediği bölümüne alıyor hükümet." yanında açtım internetten bunun tamamen yalan olduğunu gösterdim. sözcü gazetesi yunan adasındaki yunanların resmini yayınlayıp "hükümet adamızı yunanlara sattı" diye haber yaptı. siz sözcüyü eleştirdiniz mi arkadaşım? yalan haberde dünya birincisi gazetelerinizi, gazetecilerinizi, sosyal medyada fantazinin sınırlarını zorlayan kızıltrollerinizi eleştirdiniz mi hiç?
bu olay eğer bu ortada dolaşan yazıdaki gibi olmuşsa, yani birilerine tamamen nefsani olarak kin güdülüp sonra işin rengi farklı aksettirilmişse hiç bir istisnası olmadan bu zulmün karşısında olurum ve oluruz. kınamaysa kınama, neyse o. ama sizin her dediğinize inanıp tavır belirleyecek değiliz ki... siz daha kendi yazdığınız şeyi temele oturtmaktan acizsiniz. ikinci tweetinde olayı doğruladı diyorsunuz. hadi şu tweetleri buraya kopyala yapıştır yapın da biz de görelim. öyle ben dedim olduyla yürümez bu işler. biz sizin gibi değiliz. işimize gelen birşey duyunca hemen anlayıp dinlemeden yapışmayız. gerçek neyse onun peşindeyiz.
oldu mu?
devamını gör...

18 haziran 2018 türk askerinin menbiç'e girmesi

15 temmuz darbe girişiminin destekçisi, f.gülen'in hamisi abd ile yapılan anlaşma sonucu uygulanan plan.

edit: anlaşma karşılığında abd'ye ne verdi akp hükumeti? bu gavurlar bedelsiz bir şey vermezler. tabi siz tayyip beyden korkup anlaştıklarını düşünmekte serbestsiniz.
devamını gör...

ebubekir sifil

türkiye ve dünya müslümanları için son derece kritik bir seçim ile alakalı müslümanca bir tavır ortaya koymuştur.
ya ne yapacaktı, bir din alimi gidip seküler çizgideki adayları mı destekleyecekti?
devamını gör...