Bu Haftanın Favorilenenleri

popeyes'ta 2.5 liraya satılan sade soda

popeyes'ın, fırsatını bulduğunda affetme, yerleştir mantığı ile hareket ettiğini gösterir.

bir kaç arkadaşla popeyes'ten 6 menü aldık. ekstra olarak 6 tane de sade soda söyledik. menülerin parasını toplu olarak sorduğum için aldıklarımı tek tek sorma ihtiyacı hissetmedim. söylenilen parayı karttan çektirip geçtim.
menülerle beraber fiş gelince sade sodalar için 15 tl alındığını farkettim. sodalar da açılmış bulunduğu için iade de edemedik.
markette 6'lı kolisine 3 tl verdiğimiz kıytırık kınık sodasına tam 15 tl para verdik.
aynı şekilde ayranda da üçkağıtçılık yapıyorlar. küçük ayranı 3.75 tl'ye, onun iki kat büyüğünü ise 4.75 tl'ye satıyorlar.
menüleri lezzetli olduğu için popeyes'ı tercih ediyordum ama sanırım bu yaptıkları çok koydu. bir daha gider miyim?
benim için popeyes bitmiştir. bir daha da gitmem!
devamını gör...

fethullah gülen

çok değil 2-3 sene evvelki veritabanının yedeğini kurcalasak (malum şu an çoğu silinmiştir) ve baağğğzzıı yazarların önceki mahlaslarını öğrensek, ortaya şenlik tadında veriler dökülecek başlığa sahip herifçioğlu. lan bak o zaman ne eğlenirdik. *
devamını gör...

jay-jay

öncelikle gösterdiğiniz samimiyet ve sunduğunuz iyi temennilerden dolayı alayınıza teşekkür ederim. sözlük sahibi derviche moderne beyfendi hazretlerinin hayli zaman önce şahsıma verdiği sözü kendisine yakışır şekilde tutmasıyla bugün akşam saatlerinde sarardık. amaç; bir şamata, bir hareket ve çıkacak olası malzemelerle yüzlerde bir bukle de olsa gülümseme oluşturabilmekti. başarabildiysek ne ala, başaramadıysak başka maceralara... renkler, ideolojiler, taraflar, renkler... hiçbiri sizden ve bizden daha önemli değil. onun için bu platformu daha çok güzel vakit geçirmeye kullanın, kullanalım. inanın böylesi daha keyifli ve sağlıklı olacaktır. hepimiz için...

sözlerimin sonuna gelirken sizin gibi sıradan yazarların arasına dönecek olmanın verdiği derin hüzünle görevimde son dakikalarımı yaşıyorum. dervişe "bi saat daha la" diye yalvarmayacağım tabii. zaten "mesajlarını oku" butonu da düzgün çalışmıyor. hoşuma gittiği söylenemez. bir daha ki sefere monark yapmazsa şu an öğrendiğim tüm gizli bilgileri ifşa ederim. başka sözüm yok.

hepinize teşekkürler vesselam!
devamını gör...

osmanlı'nın zulmüne karşı yörük çadırlarında mücadele verildi

yaygın bilinen zırvalardan biride osmanlının türklükle olan ilintisidir. "türk" kelimesi bile osmanlıda, kaba,saba,alt tabaka insan anlamında kullanılırdı. türkmen yörük aşiretlerininde osmanlı ile arası hiç iyi değildi. osmanlı "konar göçerliği" sevmezdi,çünkü sabit iş gücüne ve tarım getirisine ihtiyacı vardı, yerleşik tarım yapmayan bu konar göçer türkmenleri zorunlu iskan fermanları ile yola getirmeye çalıştı. yörüklerde, biraz inat ve bolca isyan vardır,yerleşik hayat diretmesine karşı bir çok isyan çıkartmıştır. osmanlının zulmünün bir diğer sebebi ise yörük türkmen aşiretlerinin çoğunun aleviliğin türevleri olan,kızılbaşlık,tahtacılık gibi inanışlara mensup olmasıdır. kk bu söylemi bilerek isteyerek tamda yerinde (silifke türkmen ve yörük çalıştayı) söylemiştir. ama ondan çok daha önce dadaloğlu söylemiştir.

kalktı göç eyledi avşar elleri
ağır ağır giden eller bizimdir
arap atlar yakın eyler yırağı
yüce dağdan aşan yollar bizimdir
belimizde kılıcımız
kirmani taşı deler mızrağımız temreni hakkımızda devlet etmiş fermanı
ferman padişahın dağlar bizimdir
dadaloğlu'm yarın kavga kurulur
öter tüfek davlumbazlar vurulur
nice koç yiğitler yere serilir
ölen ölür kalan sağlar bizimdir.
devamını gör...

abdullah gül

"biz gül'ü çok hafife aldık, onlarsa çok ciddiye..." şeklinde bir twite konu olmuş, bir dönem cumhurbaşkanlığı yapmış silik siyasi.
devamını gör...
|

kaybedeceğini bile bile savaşmak

küçücük bir umut oluyor ya bazen, ama kaybedeceğini de biliyorsun yine de savaşıyorsun. o küçücük umudun peşinden gidiyorsun, hani olur ya belki kazanırım diyorsun ama yine de kaybedeceğini biliyorsun işte.

kül olacağını bile bile ateşe sevdalanmak gibi birşey bu.
devamını gör...