Dünün Favorilenenleri

davut heykeli

buluştuğumuzda bazen yazardı ne yapıyorsun derdim yaaa git derdi*
bi gün yakın baktım dünya sözlüğe yazıyor
vefatından sonra dünya sözlükteyim ara ara girip sizlerin onun için yazdıklarınızı ağlayarak okuyorum
ben ali doğan şenel yani davut heykelinin nişanlısıyım
hepinize teşekkür ediyor ve onun için dualarınızı bekliyorum.
bizler içinde dua ediniz...
|

hayat nasıl gidiyor sorusu

büyük büyük bir soru. bu bana ne zaman sorulsa her seferinde duraksıyorum. sonrasında "gitmiyor!" demek istiyorum. kişisine göre de diyorum. ancak çoğunlukla "aynı, iyi" gibi cevapları oluyor bu sorunun. peki esasında hayat nasıl gidiyor? ölü. tek kelimeyle ölü. planladığım gibi olmadı hiçbir şey. planladığım gibi olmazsa nasıl olur diye düşünmekten kaçtığım şekilde oldu her şey. boşluk. hissizlik. amaçsızlık. isteksizlik. güçsüzlük. nasıl gidecek böyle bu hayat bilmiyorum, nereye kadar gidecek? vallahi hüzünlü değilim yalnızca düşünüyorum, nasıl? yaşama tahammül etmemizi sağlayan nedenler peşinde koşuyoruz ya sürünmeye de razıyım. bir ihtimal tutsun elimden. boşluğu kucaklamayayım artık.

çember

içinde benden çok şey barındıran yeni türkü şarkısı.

"ya dışındasındır çemberin,
ya da içinde yer alacaksın..
kendin içindeyken,kafan dışındaysa,
çaresi yok kardeşim,
her akşam böyle içip kederlenip,
mutsuz olacaksın..
meyhane masalarında kahrolacaksın.."

cartoonpiyer

reis'in manevra kabiliyetinden bir şeyler kapmış olan yazardır.

|

kanal 7

yayın akışı;

hint dizisi
başka hint dizisi
bir başka hint dizisi daha
hint dizisi (tekrar)
başka hint dizisi (tekrar)
bir başka hint dizisi daha (tekrar)
hz yusuf
ana haber bülteni
hz yusuf (tekrar)
hint dizisi (ikinci tekrar)
başka hint dizisi (ikinci tekrar)
bir başka hint dizisi daha (ikinci tekrar)
hz yusuf (ikinci tekrar)

ensar vakfı

kemalistler bikbikbik...
şahısların suçu bikbikbik..
araya kaynayan kötü zihniyet bikbiğide ilave anasını satayım.


lan zihni körler! burada 3 mevzu var;

1-suçun şahsiliği
2-şahsi bir suçu ört pas etmeye çalışan bir parti.
3- şahsi bir suçu ört pas etmeye çalışan adli şahsiyetler.

bonus olarak mal mal konuşan bir iki tane bakan var.


suç şahsi işlenmiştir her yerde her işletmede, her okulda veya kurumda içinden herhangi bir sapkınlığı barındıran birisinin çıkması anormal değil. insanlar işe alınırlarken iç dünyalarını öğrenme lüksümüz yok. evet buraya kadar hiç bir sorun yok.


ortaya suç çıkıyor, suçun işlendiği yer siyasi bağlantıları olan bir kurum, bu suç kapatılmaya çalışıyor. bu olayı kapatmaya çalışanları gondiklerler inşaallah, sonrasında ise; hastane raporları, adli raporları vs hepsi fiyasko.

sonrasında ne olacak ya edasında ortaya atlayan ak partililer var siyasi bağları var bir şekilde kapanması lazım aga...


suçun şahsiliği; halkı aptal yerine koymaya çalışan gondiklenesi zihniyetlerce aralarında pay edilip şahsi olmaktan çıkıyor bu noktada. şahsi olmaktan çıktı diye sorun çözülmüyor? dieğr tarafta partilerine bu şahsi suçu paylaşmalarını kabullenemeyenlerde hala şahsilik mevzusunda.

lan senin siyasilerin
senin partinin bakanı

mal mal konuştu insanlar aptal yerine konmaya çalışıldı. bu suçu şahsilikten çıkartan ört pas etmeye çalışan her kim vardıysa o zaman için hepside tacavüzcüdür.

fetönün zamanında sınav sorularını çalmasının ardından ak partililerce saklanmaya kapatılmaya çalışılması her ne ise bu taciz ve tecavüz davaları bu sıanv sorularının çalınmasından daha ağırdır net.

burada hala vakfı savunmaya çalışanlarda birer tecavüzcüdür gözümde, çünkü; bu haltı yiyen adamın durumu saklansın diye her türlü taklayı attı vakıf üst kurulu. ortaya erkek gibi çıkarak, evet aramızda böyle bir sapkını farkında olmadan bulundurmuşuz diyemediler. diyemiyorlarsa hepsi aynıdır. hele hele bakanından siyasetçilerine. olayı kapatmaya çalışan savcılarından hakimine, yamuk rapor veren doktoruna kadar.

evet Allah hepinizi bildiği gibi yapsın tecavüzcü seviciler.

aşk acısı çekenlere verilebilecek tavsiyeler

o acıyı çekeceksin arkadaş. kurtulma yolu yok. bunalıma da gireceksin, sabaha kadar da ağlayacaksın, acılı aşk şarkılarını dinleyeceksin, abuk subuk hareketler de yapacaksın. bunları kabullen kendine eziyet etme. paşa paşa acını çek. sonrasında herşey çok daha güzel olacak. sabret, kurbağa teorisi. dibi gör ki sıçrayışın kuvvetli olsun.

pop tip

kent'e ait şeker. başlığının açılmamış olmasına çok şaşırdım, yılların vazgeçilmeyen eskimeyen şekeridir. ilkokuldan beri bağımlısıyım. siz bonibonla intihar ederken biz pop tiple ederdik... farklıydık işte başkaydık. eskiden portakal nane ve yeşil naneli seçenekleri vardı. şimdi çeşitlerine ahududuyu da eklemişler. önemli bilgi bunlar, bilgilenelim.

se7en

ilk cinayet sahnesi filmle ilgili en unutmadığım kısım. olay mahallinde brad pitt in boş boş konuşması ve kafası tabak dolusu çürümüş yemek ve kusmuğa girmiş adamın görüntüsü filmin havasını harika tamamlıyordu.
|

rebelin korubenisi ile sözlük röportajı

gözlüklü limonata sordu:

selamün aleyküm rebelin!

öncelikle yazdığın entryleri hassasiyetle oluşturduğun daha ilk kelimelerden belli oluyor ve her seferinde memnuniyetle entrylerini takip ediyorum. kalemine kuvvet!

*yanlış hatırlamıyorsam helene ile lise arkadaşı olduğunuzu yazmıştın bir tanımında. lisedeyken yapmaktan vazgeçip pişman olduğunuz bir şey oldu mu? siz de okuldan kaçıp şehri arşınladınız mı?

*sadri alışık'ın gam yüklü suratıyla dertli dertli duruşu mu, ayhan ışık'ın yan yan karizmatik sırıtışıyla birlikte yer yer hasıl olan hüznü mü seni şiire teşvik eder?

*sence evdeyken ördüğün örgüler seni nihilizme doğru sürüklemiş midir?

*"beni gönlümden vurdu." dediğin bir parça var mı? varsa nedir?

*dini bağlamda sormak istediğim bir iki soru vardı ama o üstteki tanımda sorulmuş.*

iyi akşamlar dilerim. ben de sevgiyle bitirmek isterim sorularımı, sevgiyle rebel!*


teşekkür ederim.*

*helene'yle lise arkadaşı olduğumuz doğru. yapmayı bırakıp pişman olduğum bir şey yok ama o zamanlar keşke yapmasaydım diyerek pişmanlık duyduğum şeyler mevcut. keşke o kadarcık da ders çalışmasaydım mesela. gereksiz yere gözümü korkutmuştum. biz okuldan kaçıp kütüphaneye giderdik, şehri değil dünyayı ve öteleri arşınlardık, daha güzel olurdu.*

*elbette sadri alışık! bakın o hali gözümün önüne geldi de bir hüzünlendim, gidip biraz şiir okuyayım.* kendisi sevinci de hüznü de sahici oyunculardandı. iyi ki gelip geçmiş bu dünyadan.

*aman nietzsche duymasın ama sürükledi bir miktar. ör ör nereye kadar bitmiyor, hiç!

*beni gönlümden vuran pek çok parça var. gönlüm vurulmaya yer arıyor ama bu soruyu okuyunca aklıma ilk şu şarkı düştü. kalbimden ismin geçti, ah... kimseler duymadı...*

güzel sorularınız için tekrar teşekkür ederim, iyi geceler, elbette sevgiyle!*

hastası olunan basketbolcular

vurmayın bana ama patrick ewing. knicks hayranlığı o dönemde başladı. majestelerinin yanında pippen, rodman, kukoc, kerr beşlisi de akıllardan çıkmaz.

kobe'nin 81 attığı geceyi de unutmak mümkün değildir.

jason kidd'in serbest atış öncesi öpücük yollaması, memo'nun serbest atış öncesi elini üflemesi de akıllarda. pota altı wallace'lar ben-sheed ikilisi de duvar örerdi oraya.

naumoski'nin el üstü üçlükleriyle gelen şampiyonluğu, koraç tarihine ismimizi altın harflerle yazdırmamızı kim unutabilir?

kerem tunçeri'nin sırbistan'a attığı son saniye turnikesini de yabana atmamak gerek. murat murathanoğlu'nun arka arkaya kerem tunçeri diye bağırması hala kulaklarımızda.