Geçen Haftanın Beğenilenleri

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

daha 2 gün önceye kadar erken seçimin gündemde olmadığını, seçimlerin zamanında yapılacağını beyan edenlerin devlet bahçeli ile kurdukları oyun sonucu açıkladıkları seçim.

dün ne demiştim... tayyip erdoğan'ın haberi olmadan bahçeli erken seçim istemez, isteyemez...

hani erken seçim olmayacaktı? bunların her lafı yalan dolan... hala inanan varsa Allah affetsin..
devamını gör...

dünyaitiraf.com

dün bi arkadaşı bekliyorum gelen geçen tüm kadınlar bana bakıyor istisnasız hiç biri sekmeden. bende güzel tribe girmişim sonra arkamı bi döndüm meğer %60 indirim olan kadın ayakkabıcısının önünde duruyormuşum.
devamını gör...

2 yaş sendromu

özerklik dönemine giren çocuğun içine düştüğü psikolojik vaka. bu dönemde çocuklar huysuz ve dayaklık olurlar. işlerine karışılmasından hazzetmeyip her şeyi kendileri yapmak isterler. mesela üstüne dökmesin diye kaşığı elinden alamazsınız, evi başınıza yıkar. yolda yürürken elini tutamazsınız, özgür olmak ister. sürekli huysuzluk yapar, ağlar, zırlar. ancak geçicidir, sabredin.
devamını gör...

gimsa

ankara etimesgut gimsa'sına bugün 19:30'da sırt çantalı olduğum gerekçesiyle alınmadım. çantanın benim el çantam olduğunu, içinde özel eşyalarım olduğunu, isterlerse açıp gösterebileceğimi söyledim ancak yine de beni içeri almayacaklarını söylediler. bu sırada girişin biraz önünde kitap reyonunun önünde kızıl kısa saçlı bir bayan benimle aynı model sırt çantasıyla birlikte duruyordu. güvenliğe bunu söylediğimde ''o beni bağlamaz ama sen geçemezsin'' cevabını aldım. bu sırada pek çok kadın kocaman çantalar, bebek arabalarına asılı sırt çantaları ile rahatlıkla geçiyordu. o sırada güvenliklerden birisi yanındaki güvenliğe ''küçücük boyuyla ne uğraştırdı'' dedi. bu sırada arkamdan çocuklu bir bayan alışveriş sepetiyle bana çarptı ve onda da sırt çantası vardı. o bayanı gösterdiğimde ise bu seferde ''onun çantası küçük ve kendisi çocuklu'' cevabını aldım. hanımefendiden çantalarımızı ölçmeyi rica ettim, sağ olsun kırmadı ve ölçtük. çantalarımız 28 cm genişliğinde boyu 35 cm boyunda ölçü olarak aynı, marka olarak farklı iki çantaydı. yine de beni içeri almadılar, hanımefendi rahatlıkla girdi. yaptıklarının haksızlık olduğunu, yıllardır onlardan alışveriş yapmama rağmen daha önce hiç böyle bir şey yaşamadığımı söyledim. bu seferde ''beğenmiyorsan alışveriş yapmazsın'' diyerek beni dışarı çıkarttılar.

ben genç bir kadınım. benim çocuğum olmuyor olabilir, çeşitli nedenlerden dolayı boyum uzamamış olabilir... bu şekilde böyle bir şeyin yüzüme vurulması son derece gaddar ve saygısızca bir tavır. gerek kısa olan boyum gerekse olmayan çocuğum yüzünden psikolojik şiddet, çifte standart ve ayrımcılığa maruz kaldım.
devamını gör...
|

dünya sözlük ofisi

her sabah 08:00'da bizzat açarım. küçük tüpe çayı koyarım ta ki modlar gelene kadar. 9 gibi gelir hepsi. hemen peşine de derviş. muhakkak simit, poğaça getirir. hep beraber sıcacık çay ile kahvaltımızı yaparız. kapının önünü sularım sonra, toz kalkmasın deyu. sonra gün boyu uğraşır dururuz işte. akşamları daha bir şen şakrak olur bizim ofis. espriler havada uçuşur. sonra modlar teker teker giderler. 11 gibi de derviş gider. anektarları da bana bırakır. 12 gibi de kepenkleri kapatır giderim. eğer sabah başka bir mod tükanı açacaksa anektarları tükanın yanındaki saksının altına bırakırım. sabah yine yoğun bir gün karşılar bizi. böyle böyle hizmet ederiz. Allah'tan aldığımız para iyi de ona buna muhtaç olmuyoruz.
devamını gör...