Geçen Haftanın Beğenilenleri

davut heykeli

buluştuğumuzda bazen yazardı ne yapıyorsun derdim yaaa git derdi*
bi gün yakın baktım dünya sözlüğe yazıyor
vefatından sonra dünya sözlükteyim ara ara girip sizlerin onun için yazdıklarınızı ağlayarak okuyorum
ben ali doğan şenel yani davut heykelinin nişanlısıyım
hepinize teşekkür ediyor ve onun için dualarınızı bekliyorum.
bizler içinde dua ediniz...
|

ömer halisdemir

son görüntüleri servis edilmiş yiğit. komutanından emri aldıktan sonraki kararlılığı yüzüne yansımış. mekanın cennet olsun be komutanım.

dünya sözlük yazarlarının objektifinden

2017 - hindistan

sabah 6 dolayları, bir kazan dolusu çorba ve yanında ekmek pişiyor. neredeyse bir düzineden fazla ev içinde, bir tutam sıcak aşa hasret bedenler. gözlerim şiş uyandım işte o sabah, gerçekten yedi saatlik yolculuk sonrası bi'tâp bir bedene döndü durumum. ama şu aşkla o insanlara şunları her gün hazırlayanlar ve huşu içinde bekleyenler oldukça bir yerlerde umut var diyor insan. umut var ...

rebelin korubenisi ile sözlük röportajı

merhabalar sevgili sözlük ve onun değerli sakinleri. ben zaman zaman sözlüğe "sen bir ana sen bir baba her şey oldun artık bizee" diye serenat yapıyorum. o nedenle kendisiyle konuştuğum çoktur. ama bazen buraya yazmam gerektiğinde okuma yazmayı unutuyorum. şu an olduğu gibi...

uzaktan uzağa yazarlarla yapılan röportajları okurken günün birinde sıranın bana geleceğini hiç düşünmemiştim sözlük. ancak bir şekilde mümkün oldu ve işte burada, bu başlıkta sizinleyiz.* sıradaki röportaj bendenizle yapılacak. bendeniz rebelin korubenisi dünyayla*, insanla ve insan olmakla kavgalı bir kelebek taklidi. tabii ne kadar büyük olabilirse bir kelebeğin kavgası ve hissedilirse etkisi; o kadar yer tutuyorum buralarda. soracağınız güzel soruları bekliyorum. sevgiyle!*

en ufak sıkıntıda sözlükten gitmek

kimseyi hedef göstererek bu başlığı açmadım bu yüzden kimse özel olarak üstüne alınmasın kalp kırmak yahut rencide etme değil niyetim. sadece yapılan iş nezdimde ciddi saçmalık sebebi şudur ki;

burada herkesin güzel güzel işleri meslekleri okulları uğraşları var ve her gün evden çıkıp topluma karışıyor her gün yeni yeni tip tip insan görüyor. arada çıkan kımıl zararlıları yüzünden diyor muyuz böyle toplumun Allah belasını versin ben bir daha insan içine çıkmayacağım.

sözlükte komün bir oluşum bir topluluk çeşit çeşit tip tip adam var, genel olarak hoş vakit geçiyor neden ben bir kaç kılçık durum için sözlüğü bırakayım ki. bu durum her şey olabilir derviche bile sebep olabilir.
hasılı bu iki de bir ben küstüm oynamıyorum hallerini artık bir kenara bırakalım ergenlikte alınganlığın tavan yaptığı bir zaman olsa anlarım da bir çoğu bebe belik sahibi olan ve olacak yaşta insanlarsınız. dışardan bir göz olarak bana tuhaf geliyor bu durum. olgun karizmatik alfa tecrübe sahibi birey güler geçer hele ki böyle sanal ortamda olan rahatsız edici durumlara.

mesele sadece gitmek değil ahirete gidiyormuş da son dileğini söylüyormuş gibi destan yazıp iki gün sonra geri dönmek.madem döneceksin bunca şova ne gerek var? madem şov yapıyorsun niye geliyorsun? giden sessiz sedasız çeksin gitsin.

bu yüzden az biraz hazımkar olun alfa olun keyfinize bakın.
|

sözlüklerin en çekilmez yanı

henüz bir baltaya sap olamamış, hayatta somut bir başarısı olmayan, çevresine doğru dürüst bir faydası dokunmamış, kendi çevresinden başka bir çevre veya fikir görmemiş, sap gibi ortada kalıp çaresizlik nedir yaşamamış, yaşamadığı şeylerle ilgili bir sürü yorum yapıp yanılma ihtimali diye bir şeyin varlığından haberi dahi olmayıp körü körüne kıçından uydurduğunu savunan ergenlerle aynı platformu paylaşmak.
|

ömer halisdemir

az sonra öleceğini bildiği halde göğsünü gere gere ölüme yürüyen bir kahraman. evlatlarımıza anlatacağımız bir yiğit. ne zaman adını duysam ağlamaklı oluyorum. ancak bu millet içinde nice ömer'leri saklı tutuyor. buna eminim. geleceğe yönelik en büyük umudum içimizdeki ömer'lerdir. rabbim mekanını cennet etsin.

kanal 7

yayın akışı;

hint dizisi
başka hint dizisi
bir başka hint dizisi daha
hint dizisi (tekrar)
başka hint dizisi (tekrar)
bir başka hint dizisi daha (tekrar)
hz yusuf
ana haber bülteni
hz yusuf (tekrar)
hint dizisi (ikinci tekrar)
başka hint dizisi (ikinci tekrar)
bir başka hint dizisi daha (ikinci tekrar)
hz yusuf (ikinci tekrar)

yazarların bulunduğu en marjinal ortam

amerika'da arkadaş edinmeye çalışan bi öğrenciyken, bir arkadaşımın davetiyle gittiğim ev partisi. aslen brezilya'lı olan bu arkadaş "nimbus, bu akşam çılgın bi parti var, çoğu da müslüman zaten, tanışmış olursun" dediğinde cemaatle namaz kılmayı beklemediysem de, salonun ortasında dans eden bi dansöz bulmayı ummuyordum ki bu dansöz hanımın performansı gecenin en naif kısmıydı.

nargile dumanından göz gözü görmezken, bi fırt çekersem o kadar rahatsız etmez düşüncesiyle marpuca uzandığımda arkadan endişeli bi ses "kardeş bu esrarlı haberin olsun" dedi. etrafımda büyüyen gözbebeklerini o an anlamlandırabildim. salonun ortasında tüttürülen dört nargilenin 3'ü esrarlıymış ve dumandan içen içmeyen herkes uçmuştu. ben hariç. bi süre sonra, insanlar ayıklığımdan şüphelenip eski bir bağımlı olduğuma dair iddialara girmeye başladılar. yüksek toleransımı annemin çamaşırsuyu kullanma alışkanlığı ile açıklamaya çalışsam da, pek ikna olan olmadı. derken, bi anda şişe çevirmece oynanmaya başladı. içimi kaplayan sonsuz huzursuzluk hatırıma gelen yaşar alptekin'li iğrenç sanat filmlerinin etkisiyle iyice büyümüştü ki,altın vuruş doğruluk yerine cesareti seçen dominikli bi arkadaşa verilen görevle geldi. beni dudağımdan öpecekti! beni beni! bihteri!!

bundan da manyak başka bi ortamda bulunmuşluğum yok çok şükür.
|