Bu Ayın Beğenilenleri

bimer'e şikayet edilen tek bir tanım yüzünden savcılığa ifade vermek

insanı, sahibi olduğu sözlükten soğutan hatta kapatmayı düşündüren berbat bir deneyim. asıl sinir bozucu olan şey ise mevzubahis tanımın yazıldıktan dakikalar sonra yetkili arkadaşlarca görülüp silinmesi ve yazan kişinin sözlükten uzaklaştırılması.
bakınız; şikayet eden her kim ise zerre kadar sabretmiyor, durumu bize aksettirmiyor, bir şey yapılacak mı diye beklemiyor bile! ve bu şikayet eden kişi dakikalar hesabıyla sabretmediği için ben saatlerce yol gidip savcıya bir saatten fazla ifade verdim, dahası konuya dair eklerle birlikte detaylı bir dilekçe yazıp yeniden oraya teslim etmem istendi.
hakikaten yazıklar olsun ya...
devamını gör...

hayırlı bayramlar

şimdiden tüm sözlüğe ilettiğim sözdür. Allah sevdikleriniz ile güzel bayram geçirmeyi nasip etsin. bol bol tatlılar yiyin. bol bol hasret giderin. *
devamını gör...

dua çağrısı

sevgili sözlük ahalisi; haminne tadında bir annem var, birazdan önemli bir tetkiğe girecek ve sonucunda vücudunda kansere dair bir iz olup olmadığı netleşecek. bu ortamda güzel insanların olduğu düşüncesinde olarak; dua bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.
devamını gör...

endoplasmik bir kulum ile sözlük röportajı

amortisman ayrılmaya başlanan yazarlar listesinde adını görmeye başladık dediklerinde üzüldüm sonra aselsan hisselerinde yaşanan kıpırdanma ile biraz kendime geldim. evet belki çay yok lakin adam olana bir klavye yeter dediler..

sıra bizdeymiş soruları alacakmışız. vay arkadaş yüzleşme zamanı yüzüklerin efendisi, rus edebiyati ve tüm ironik başlıkların intikamı elbet alınacaktı..

sorularınız varsa elden geldiğince cevaplayacağız mirler, umarım pi'yi 3 alırsınız!

devamını gör...

dünya sözlük 2. fotoğraf yarışması sonucu

herkese merhaba..
düzenlemiş olduğumuz dünya sözlük 2. fotoğraf yarışması sona erdi. yarışmaya gerek bu güzel fotoğraflarıyla katılan gerek oylayarak katılan herkese teşekkürler.

yarışmanın birincisi 6 numaralı fotoğraf ile eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı
ikincisi 14 numaralı fotoğraf ile rebelin korubenisi
üçüncüsü 10 numaralı fotoğraf ile parpali oldu.

kazananları tebrik ediyoruz, katılanlara da tekrar teşekkürler, herkesin eline sağlık. bir de yarışma boyunca kafasını şişirdiğim tüm mod ve yöneticilere de ayrıca teşekkürler.

birinci olan fotoğraf : 6 numara - eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı


ikinci olan fotoğraf : 14 numara - rebelin korubenisi


üçüncü plan fotoğraf : 10 numara - parpalitüm katılımcılar :*

1 numaralı fotoğraf - ahmeddakif
2 numaralı fotoğraf - birmüjdeveriyorum
3 numaralı fotoğraf - corto maltese
4 numaralı fotoğraf - daikichi
5 numaralı fotoğraf - ekho
6 numaralı fotoğraf - eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı
7 numaralı fotoğraf - hayal kırıklıklarında yürüyen ceset
8 numaralı fotoğraf - monsieur noir
9 numaralı fotoğraf - moroderin orgu
10 numaralı fotoğraf - parpali
11 numaralı fotoğraf - post-bıyıklı
12 numaralı fotoğraf - tanımefendi
13 numaralı fotoğraf - posthoc
14 numaralı fotoğraf - rebelin korubenisi
15 numaralı fotoğraf - saoirse mithrandir
16 numaralı fotoğraf - sevgisi bol olsun usta
17 numaralı fotoğraf - tekilsahis
18 numaralı fotoğraf - ufak tefek
19 numaralı fotoğraf - hayalientry
20 numaralı fotoğraf - smile2jannah
21 numaralı fotoğraf - kameray
devamını gör...

bimer'e şikayet edilen tek bir tanım yüzünden savcılığa ifade vermek

derviche geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum öncelikle. aslında söylenecek çok şey var da neyse deyip salon kadını imajımı bozmayayım.

şikayet eden insan yavrusu hakkında kafamda deli sorular mevcut. silinen bir tanım için bunları yapan bu kişi acaba gördüğü her aksaklığı * gidip oraya buraya şikayet edip hakkını savunuyor mu. burası türkiye durmadan o kadar abuk subuk bürokratik saçmalıklarla, haksızlıklarla karşı karşıya kalıyoruz ki. bunların hepsi için aynı yolu izliyor mu? ha muhtemel izlemeyip klavye delikanlılığı yapıyordur da. neyse çizgi ve omurga önemli birşey herkeste bulunmuyor.
devamını gör...

temel karamollaoğlu

Allaha ve peygambere sövmelerinin sebebi düşünebilen ve sorunlarını düşünce süzgecinden geçiren insanlar olmasıymış demek ki.
siyaset insanları ne hale getiriyor görüyoruz. sadece siyasetçileri değil onları savunanları da.

--- alıntı ---

sosyal medyanın en trollsüz kanalına, düşünebilen ve sorunlarını düşünce süzgecinden geçiren tüm ekşicileri yeşillendirmek için misafir olacağım.

--- alıntı ---
devamını gör...

gay olma nedenleri

kendi cinsine ilgi duyan insanların beyinsel işleyişlerinin farklı olması, eşcinselliğin kabul edilebilir olduğunu göstermez. aynı şekilde ağır suç işlemiş pek çok suçlunun da beyinsel yapılarının farklı olduğu ispatlandı tarihte. fakat bunu suçluları aklama mekanizması olarak kullanmıyoruz.

yukarıda da bahsedildiği gibi, evrimsel açıdan bakıldığında bile hayatta kalmaya ve nesli devam ettirmeye faydası olmayan tür davranışları en hafif tabiriyle "anlamsız"* olarak nitelenebilir. bu durumda benimsenen, iki kişinin rızasının olması ve üçüncü kişilere zarar gelmemesi gibi argümanları da pek destekli bulmuyorum şahsen. acı çekmekten zevk alan bir mazoşist ve sadist arasindaki ilişkiyi de makul bulalım o zaman. ya da doğada türler arası ilişki var diye zoofiliyi de savunalım.

tüm tanımları okurken şunu anladım şahsım adına. ahlaki olarak eşcinselliğin uygun olup olmadığını bilim yoluyla ispatlayamazsınız. bilimin bulgularını kullanarak savınıza destek bulursunuz sadece. ama zaten bir müslüman olarak ben eşcinselliğin haram ve kabul edilemez olduğunu biliyorum. kaynak olarak da Allah'tan gelen vahyi gösteriyorum. bilim bunu bir delil olarak kabul etmeyebilir, ama eşcinselliğin ahlaki olduğunu hiçbir zaman ispatlayamayacağı için sorun yok sanırım.
devamını gör...

hayırlı bayramlar

bayrama kavuşanların birbirine olan tebriği. buradaki herkesin bayramını kutluyorum. bayram hem hüzün hem yalnızlık hem de sevinci çağrıştıran ilginç bir zaman. bu hisleri yaşayan her arkadaşımın hislerini yakînen paylaşıyorum. lütfen bayram etmeyi unutmayalım.
devamını gör...

danıştay üyesi aysel demirel'in muharrem ince tweeti

"muharrem ince zihniyetindekilerin yaşattıklarını unutmadık, unutturmayacağız" şeklinde atılan tweettir. yahu sen yargı mensubusun, böyle siyasi bir tweeti neden atıyorsun? elbette kendi fikrin olur, desteklediğin ve desteklemediğin partiler olur ama makamına uygun hareket etme mecburiyetin var. aksi halde yargıya taraflı dediklerinde söylediğin hiçbir sözün anlamı kalmaz.

devamını gör...

dünyaitiraf.com

eşimle instagrama bakarken bir fotoğraf gördük yaşlı bir amca karısının mezarı başında yatıyor. açıklamaya da şey yazmışlar “o yalnız uyuyamaz korkar diyerek her gün karısının mezarı başında uyuyan adam”
eşimde dedi ki “aha ben temsili” ben de hiç sanmıyorum dedim. diyor ki görürsün...
temenniye bak len!
devamını gör...

dünyaitiraf.com

bu bayram yalnızdım. ailemin yanına gitmedim. gitmeyişimin temel sebebi olmasa bile büyük bir etken annemin gelişi oldu. ondan kaçtım. şu an herkes farkında. onun gittiği günün akşamı gelerek ilan etmiş oldum bir nevi. konuşurken reddetsem de gerçek bu. ve insanlar beni anlayışla karşılıyor. üzücü ama bu da gerçek.

yarın ve yarını takip eden muhtemelen bir hafta boyunca babamın tarafının düzenlediği gece yahut sabah etkinlikleri var. hepsine katılmam bekleniyor ama bundan rahatsızlık duyuyorum. annemden kaçmışken onların her şeyine katılmam doğru olmaz gibi görünüyor, içime sinmiyor. yine de bunu söyleyecebileceğim, derdimi anlatacağım kimse yok... çünkü annemle aramın bozukluğunu bilmemeliler. çünkü onlar baba tarafı, annemse ters yönde ve annemle aramın bozukluğu onların annem hakkında atıp tuttuklarını büyük oranda doğrular kendi kafalarında. buna gerek yok. annem sonuçta. berbat bir anne oluşu tescillenmiş de olsa anne.

boşanmış bir ailenin çocuğu olmak zor sözlük. denge kurman gerekiyor. iki taraf da fırsat buldukça birbirine sövüyor ama onlar için artık yabancıyken ikisi de senin ailen. bu arada kalmak meselesi yorucu. küçükken de zordu hala zor. büyüdüğümde bunun kolaylaşacağına dair bir inancım vardı boşa çıktı baya üzgünüm bu nedenden ötürü. ne yapmalıyım bilmiyorum. kaçmak istiyorum, kaçacak yerim kalmadı. yaz aylarını sevmemek için bir neden daha.

aile kurumunu sevmemek için de bir neden daha
devamını gör...