Bu Haftanın Beğenilenleri

jay-jay

öncelikle gösterdiğiniz samimiyet ve sunduğunuz iyi temennilerden dolayı alayınıza teşekkür ederim. sözlük sahibi derviche moderne beyfendi hazretlerinin hayli zaman önce şahsıma verdiği sözü kendisine yakışır şekilde tutmasıyla bugün akşam saatlerinde sarardık. amaç; bir şamata, bir hareket ve çıkacak olası malzemelerle yüzlerde bir bukle de olsa gülümseme oluşturabilmekti. başarabildiysek ne ala, başaramadıysak başka maceralara... renkler, ideolojiler, taraflar, renkler... hiçbiri sizden ve bizden daha önemli değil. onun için bu platformu daha çok güzel vakit geçirmeye kullanın, kullanalım. inanın böylesi daha keyifli ve sağlıklı olacaktır. hepimiz için...

sözlerimin sonuna gelirken sizin gibi sıradan yazarların arasına dönecek olmanın verdiği derin hüzünle görevimde son dakikalarımı yaşıyorum. dervişe "bi saat daha la" diye yalvarmayacağım tabii. zaten "mesajlarını oku" butonu da düzgün çalışmıyor. hoşuma gittiği söylenemez. bir daha ki sefere monark yapmazsa şu an öğrendiğim tüm gizli bilgileri ifşa ederim. başka sözüm yok.

hepinize teşekkürler vesselam!
devamını gör...

gelinlik

ben de kardeşimin düğününde giymiştim bir kere.
kız kardeşim babama ısrarla "abiye gelinlik istiyorum" diye ısrar edince babamla biraz şaşkınlık yaşadık ama, bir abi olarak en mutlu gününde kız kardeşimin hatırını kıramazdım. (tabi o zamanlar gencim iq tavan yapmış muhtemelen 30'un üstünde)

iri kıyım biri olduğum için kendime (aabiye)uygun gelinlik bulmak çok zor oldu. bulduğum da biraz eğreti durdu ama beni gören herkes çok eğlendi. !!! hepimiz için unutulmaz bir anı oldu. kız kardeşim beni görünce saatlerce ağladı mutluluktan. *
devamını gör...

tavuk derisi

işyerinde bir kere yemiyosan ver onu bana dedim. bir dahaki seferlerde adamlar beni türk hava kurumu sandı herhalde. ne kadar tavuk derisi varsa önüme yığdılar. çekin len şunları taam doyduk.
devamını gör...

kuran'ın sadece mealini okuyan müslüman

akıllı insandır.

yıllarca ne okuduğunu bile anlamadı insanlar sadece okudular kuranı sonuç? gelen kandırdı giden kandırdı.

ortaçağ avrupası da böyleydi. millet incilde ne yazdığını bilmiyor diye gelen giden tokatlıyordu halkı. biz de okuma imkanı var ama insanlar gidip inadına okumuyor türkçesini ne yazdığını anlamıyor da gidip arapça okuyup hiçbir şey anlamıyor.

kelimelerin sizde, beyninizde karşılığı olabilmesi için onu anlamanız gerekir. yoksa kelimeler boş harflerden ibarettir. ne anlamı var ki? mesela rastgele bir kelime dedin ne olduğunu bilmiyorsun ama çok kötü bir söz diyelim bu söz seni etkiler mi? etkilemez tabi ki çünkü sende bir şey uyandırmıyor.

o yüzden arapça bilmeyen birisinin kuranı arapça okuması dünyadaki yapılacak en saçma eylemlerdendir. okumak için arapça öğrenmek en saçma eylemlerden olmasa da top 10 a girer. yine de bir dil öğrenmiş olursunuz tabi bu da olumlu boyutu olur.
devamını gör...

popeyes'ta 2.5 liraya satılan sade soda

popeyes'ın, fırsatını bulduğunda affetme, yerleştir mantığı ile hareket ettiğini gösterir.

bir kaç arkadaşla popeyes'ten 6 menü aldık. ekstra olarak 6 tane de sade soda söyledik. menülerin parasını toplu olarak sorduğum için aldıklarımı tek tek sorma ihtiyacı hissetmedim. söylenilen parayı karttan çektirip geçtim.
menülerle beraber fiş gelince sade sodalar için 15 tl alındığını farkettim. sodalar da açılmış bulunduğu için iade de edemedik.
markette 6'lı kolisine 3 tl verdiğimiz kıytırık kınık sodasına tam 15 tl para verdik.
aynı şekilde ayranda da üçkağıtçılık yapıyorlar. küçük ayranı 3.75 tl'ye, onun iki kat büyüğünü ise 4.75 tl'ye satıyorlar.
menüleri lezzetli olduğu için popeyes'ı tercih ediyordum ama sanırım bu yaptıkları çok koydu. bir daha gider miyim?
benim için popeyes bitmiştir. bir daha da gitmem!
devamını gör...

dünyaitiraf.com

bugün araba ile hiç bilmediğim bir yola girdim. şu dağın arkasında ne varmış diye diye epey gittim. sonra geri döndüm geldim. niye yaptım ben de bilmiyorum.
devamını gör...

jay-jay

biri arayıp haber verse bari yönetici olduğunu. bu süreci sözlükte geçirmek ister diye düşünüyorum.
devamını gör...
|

iyi ki varsın eren

çocuklar be, bunun başlığını nasıl açmazsınız be?

ben gerçekten inanamıyorum bu toplumsal olaylara karşı duyarsızlığınıza gerçekten inanamıyorum.

tüm türkiye inledi iyi ki varsın eren diye siz burada gadın dediğin mantı yapar, gadınlar evde oturmalıdır, garıb mini etrk giyerse cehennemliktir derdinde miydiniz yine! ahhh be ahh!!!

neyse!!

bugün yolda giderken bir duvar yazısında gördüm yeniden içime ateş düştü.

iyi ki varsın eren! iyi ki varsın güzel çocuk.

(bkz: eren bülbül)
devamını gör...

jay-jay

evet bunu açıklama vakti gelmişti. bazı şeyler baştan bellidir, satranç gibi...her hamle önceki hamleden hesaplıdır. tıpkı jay-jay’ın mahlasındaki gibi. bakın şimdi, mahlası ile zaten bugün bu olayın gerçekleşeceği sinyalini veriyor:

j: junior’s
a: archduke
y: year

her şey hesap, her şey plan. büyük resmi görün. uyuma ey halkım!
devamını gör...