Bu Haftanın Beğenilenleri

8 temmuz 2018 ankara zirvesi

e-yds için ankara'ya gidecek olmamdan ötürü, buradaki arkadaşlarla zirve yapmak için kovaladığım fırsatın yıllar sonra gelmesiyle ortaya çıkan zirvedir. saat olarak 17:00 diyoruz yani sınavdan hemen sonra, mekanı oralı arkadaşlar belirler. öte yandan, beni otogardan sınav merkezine nasıl gidebileceğime dair yönlendirmenizi rica ediyorum. katılmak isteyen ankaralı arkadaşları beklerim, katılım geniş çaplı olursa açıkçası memnun ve mutlu olurum.

katılımcılar:

derviche moderne
paul atreides
arizona kertenkelesi
daikichi
infinitum
puskuut sutebatar
cayisallama
devamını gör...

giydiklerinle yargılanmak

insanlar için acı veren hususlardan bir tanesi. açık giyindiği için kötü kadın, kapalı giyindiği için örümcek kafalı gibi yaftaların yapıştırıldığı,bilmeden etmeden karara vardığımız durumlardan bir tanesidir insanı giydikleriyle yargılamak.

halbuki tercihtir. özellikle bir yara haline getirilmiş ve dönemi,zamanı gelince de kaşınıp kanatılan durumlardan birisidir bu başörtüsü,mini etek tartışması.
devamını gör...

dua çağrısı

arkadaşımın babası kansere yakalanmış. sağlığına kavuşması için dualarınızda bu konuya da yer verirseniz şimdiden Allah razı olsun.

rabbim dualarımızı kabul etsin, tüm hastalara şifalar nasip etsin inşallah.
devamını gör...

dünya sansür

moderasyonun uygulamasıdır evet. biz sansürlüyoruz. en çok da ben sansürlüyorum. sansürlemeyi sizden öğrenecek değiliz. zaten sansürlemeyi en iyi biz biliriz.

kimileri iktidar yanlısı olduğumuzu söyler kimileri de iktidar karşıtı. herkes kendi tanımlarının sansüre uğradığını ve karşı tarafın kollandığını iddia ediyor. mesela daha önce "moderasyon iktidar karşıtlarını koruyor" diyen bir yazar vardı. aslında biz sadece kuralları uyguladığımızı düşünüyorduk ama meğerse taraf tutuyormuşuz. belki de tarafgirlik görecelidir. mesela bu kişiye göre o tarafı tutuyorken şu kişiye göre diğer tarafı tutuyor olabiliriz. artık siz nasıl düşünüyorsanız.

neyse ben gideyim de yatmadan az daha tanım sansürleyeyim. derviş günlük en az 50 sansür sınırı koydu da altına düşersek maaşımızdan kesiyor.
devamını gör...

ebubekir sifil

seçim ile alakalı yazısı; "oy vermek caiz midir?" "islam hukukuyla yönetilmeyen bir ülkede oy kullanılır mı?" sorularına cevaben yazılmış gibi duruyor. verdiği cevap o kadar güzel ve tatmin edici ki adeta mest oldum. şunu çok iyi biliyorum, sifil hoca bazılarının patavatsızca ve şuursuzca yaftaladığı gibi yalakalık yapmıyor. ve yine eminim ve kefilim ki hiçbir çıkarı olmadan sadece görüşlerini ve hak gördüğü gerçekleri anlatıyor. üstelik bunu yaparken de ak parti seçmeninin rahatsızlıklarını harikulade bir eleştiri ile dile getiriyor. sosyal ve kültürel anlamdaki yanlış kararlara değinirken tutarsız eğitim politikalarının toplumun din anlayışta büyük bir sekteye sebep olduğunun izahatini yapıyor.

varsın cahil cühelalar kendisine yalaka desin. kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. bunların zihinleri kokmuş ve herkesi kendileri gibi zannediyorlar. dikkate alınmayacak insanlar bunlar. siz dikkatinizi sifil hoca gibi etkin ve yetkin insanlara verin. Allah kendisinden razı olsun.
devamını gör...

hızlandırılmış dindar olma kursu

yeni türkiye'de açmayı düşündüğüm kurs. geçmiş temizlenecek, konuşmaya Allah razı olsun/hamdolsun/kardeşim gibi kelimeler eklenecek, namaz kılmak öğretilecek, çeşitli camilerde çeşitli zamanlarda fotolar çekilecek.

aslında sadece siyasetçiler için değil işe girmek isteyenler için de faydalı olabilecek bir kurs. artık trend dindar olmasan bile öyle görünmek. chp bile kabullendiyse bunu başkasının inat etmesi anlamsız.
devamını gör...

18 haziran 2018 türk askerinin menbiç'e girmesi

abd ile varılan anlaşma neticesinde menbiç'e girilmesi hadisesi. bir çatışma olacak mı yoksa türk askeri çatışmadan belli yerleri kontrol altına mı alacak göreceğiz.

Allah askerimize muvaffakiyet versin. buradan

kaynak 2

edit: abd ile anlaşma olayını diline dolayanlar abd 'ye rağmen yapılan fırat kalkanı ve zeytin dalı operasyonunu görmezden geliyor. çünkü çamur muhalefet bunu gerektirir. abd türkiye nin menbiç e de operasyon yapacağını anladı mecburen anlaşmak zorunda kaldı. anlaşmaya ne kadar sadık kalacağını göreceğiz. lakin bu kez yazılı bir anlaşma söz konusu. uyulmadığı takdirde türkiye daha rahat gerekeni yapacaktır.
devamını gör...