Bu Haftanın Beğenilenleri

kızların bilgisayardan anlamaması

ortaokuldayız sevdiğim kızın bilgisayarda winamp donmuş çağırdı beni, çıktım evlerine oturdum bilgisayara cmd komut sayfasını açıp ortaokula kadar öğrendiğim ingilizce kelimeleri yazıp enter'a basıyordum. onlarca kelime yazdım beni hayranlıkla izliyordu sonra ctrl+alt+del yapıp winamp'ı kapattım. o anki karizmamı ve kodları yazarken kızın bana bakışlarını hiç unutmam.

serpme kahvaltı

bir haftalık kahvaltı limitini tek öğüne sığdırmak.
ha sevilmez mi? olsa şimdi gözyaşları içinde yerim. neden, çünkü diyetteyim!

mangal kokusu

taze etlerin üzerinde cızır cızır ateşle buluşmasından doğan o şaheser koku. bazen bir piknik alanını bazen de balkondan süzülerek sokakları kokutur. seveni çoktur, kokusuna ekmek banarsın o derece acıktırır.

**

örgü örmek

rahatlatan kafa dağıtan bir yöntemdir. normalde çok sıkılan ben sırf minnak öğrencilere öreceğim diye bir günde bir ipi bitirdim neredeyse. babacımda azıcık kıskandı galiba ben de istiyorum dedi. tontonuma da öreceğim. başkasına yok. kendi yapsın. *

kızların bilgisayardan anlamaması

demeyin öyle aklınızı alcak kişiler vardır burada. sonra bir e-mail düşer ekrana elimde görüntülerin var şu hesaba şu kadar yatır diye.
o yüzden demeyin öyle.
tanım: geleneksel hatun kişileri gömme eylemidir. oysa bu olaylar 2000lerin başında kaldı. kod yazma, grafik tasarım gibi alanlarda çok iyi bayan çalışanlar var.

tere

tartışmasız en lezzetli ve yemesi en keyifli ot. kimse aksini iddia etmesin. çocukluğumdan beri ekmek arasına koyup tuzlayarak yerim.

örgü örmek

stresi azaltması beklenen bir çeşit elişi.
her kışa girerken bir atkı örmeyi planlayıp, öremiyorum. sanırım hiç bana göre değil.
bir kere de örgüyle bebek yapayım dedim tövbe sümme haşa korku filmlerindeki vodoo bebeği gibi olunca çocuklara göstermeden bıraktım.

tdk.gov.tr

zaman zaman ulaşılamayan iki gözümün çiçeği. şu anda da kendisine erişemiyorum ancak merak etmeyin cephanem yanımda, pusudayım.

eva green

şu hatunu beğenmeyen iftiridan yanar.
kadın islamiyete geçse arkasından gelecek yüz binlerce insan var öyle kanaat önderi seviyesinde bi insan ya. ne demek eva green. eva hanım diyeceksiniz!

tere

sürekli olarak kuzu kulağı ile karıştırdığım ot. hala daha görüntülerine bakarak hangisi hangisi ayırt edemiyorum.

boşteneke

töbe est. 12 den sonra atılmayacak mesajlar atıyor.*
hacı valla güzel kızsın fakat ben okumuş istemiyorum onlar çok bilmiş oluyor.*

aramak

bulmanın yanında bulunma isteğidir.

"-peki aradın mı?
-hayır, aramadım. böyle biri olsaydı, o gelip beni bulurdu.
-sen aramadığın sürece kimse seni bulmaz, dedim ona.
-keşke! oldu aldığım yanıt."


ferit edgü

van kahvaltısı

hayatımda iki tür sofradan aç kalkmışımdır. biri sevmediğim eniştemlerin zorla oturmak zorunda kaldığım sofrası diğeri de van kahvaltı sofrası.
yenecek hiçbir şey mi olmaz arkadaş.