Dünün Beğenilenleri

sözlükte esen edebiyat rüzgarı

insanı mutluluktan mutluluğa sevk eden rüzgardır. genelde geceleri esmekte, an itibariyle de hissedilmektedir. pencereden bakınca sokakta oyun oynayan arkadaşlarını görmüş çocuk gibi oldum şu an. durun, annemden izin aldım ben de birazdan yanınızdayım. kanatlarımı alıp geliyorum, beni de bekleyin!*

yazdığı sözlüğü sahiplenen yazar tipi

oldukça komik bir tiptir. odur seçilmiş kişi, odur yeryüzüne inen mehdi; odur yozlaşmış olan sözlüğü kurtaracak yegane kişi. ondan başkası düzeltemez bozulan sözlüğü, diğerlerinin başka mecralarda yazmalarına da karışıp karakter analizine kadar gidebilir sanal karakterler üzerinden.

malum sözlüğü nasıl eleştirdiğimi burdaki arkadaşların bazıları bilir. çok eleştirdim, ama bunu yaparken de sol frame i saçma başlıklar yerine normal başlıklarla doldurmaya çalıştım. en sonunda baktım olmuyor, sildim hesabı ve burdayım.

bana ve o lağım çukurundan buraya gelenlere hakaret edecek kadar kayışı koparmış tiplere bakıyorum; sözlüğün sahibinin zerre umursamadığı sözlüğü deli gibi sahiplenmişler. yok uludağ sözlük ü satmışlar, yok buranın reklamını yapıyorlarmış. lan size ne, kime ne kimin nerede yazdığından; size hesap mı vereceğiz Allahım kafaların güzelliğine bak.

evet lan sattım uludağ sözlük ü ben. buranın sahabısı 1 koli çokomel verdi ve buranın reklamını yapıyorum şimdi. te allam ya. bu arada çokomeller bitti, yenisini gönderin derhal.

sözlüğe zararı dokunan şeyler

sözlüğün ilerlemesine engel olan hâl ve durumlardır.

sürekli aynı içerikte başlık doldurmak, bu lafım özellikle futbol muhabbetini sürekli gündeme getiren yazarlara çok şükür ki burda çok yoklar.

aynı başlığın bir çok versiyonunun açılması ,bu lafım öncelikle kendime sonra diğer yazarlara.

dünya sözlük'ün imara açılması

kütükte dutluk olarak geçen bu mecranın, uludağdan gelen godaman yazarların belediyemize yapmış olduğu gerek istihdama yönelik yatirimlar gerekse şehirleşmeye yönelik nüfus artışından mütevellit yazarların hakkını saklı tuttukları sözlük merkezinde imar projesi hazırlanmıştır. vatana millete hayırlı olsun.

uludağ sözlük'ten gelen yazarların kendi arasında top çevirmesi

maşallah kavimler göçü gibi sözlüğe akinlar düzenleyen arkadaşların sürekli başlıklarda, tanımlarinda birbirlerine pas atması, geriden oyun kurması atagin yönünü sol kanattan sağ kanada, sağdan sola çevirip durması olayı. *
ha tanıdıkları troller konusunda bizi önceden uyararak onları ifşa etmeleri fena hareket değil.

dünya sözlük

kadını aşağılayıcı başlık ve entryler yok.

gece sözlukte dolaşan kadının amacını sorgulayan başlıklar yok. geceleri korkmadan, huzurla dolaşabiliyoruz

sözlüğü amacı dışında kullanan üyeler göz açıp kapayıncaya kadar entryleriyle birlikte gömülüyor.

bugün bir mod'a "piki ifindim" yazıp yanlışlıkla gönderdim ama hala yaşıyorum. kızmadı bile.

teşekkürler sözlük, ben burayı çok sevdim.
|

dünya sözlük

gerçekten çok çok sevilen bir sözlüktür.

öyle ki telefonumun ekranını kapamadan yastığımın altına koyuyorum o kadar samimiyiz.

demişlerdi de inanmamıştım her şey tıkırında işliyor ve herkes çok duyarlı artık duyarsızlıklardan yılmış bir ateş olarak iyiki buradayım.

saygımız sevgimiz daim olsun!

incirlik üssü'ndeki tüm uçuş emirlerinin süresiz devralınması

son dakika gelişmesi olarak ajanslara düşmüş haber.

--- alıntı ---

türkiye olağan dışı hal durumlarını göstererek, incirlik üssü'ndeki tüm uçuş emirlerini süresiz devraldı.

hava sahasında yabancı savaş uçaklarına ikinci bir emre kadar uçuş yasağı getirildi.

türk f16'ları 24 saat esasına uygun, pistlerde motor çalışır vaziyette nöbet tutuyor.

--- alıntı ---

mihriban

abdurrahim karakoç abimizin o muazzam şiiri.

insanın kalbine “hece hece” işler bu şiir. her işin başında evvela samimiyet deriz ve samimiyet ararız iletişimde. işte bu şiir gerçek manada samimiyetle yazılmış ve samimiyetle seslenilmiş bir şiirdir.

abdurrahim karakoç tam manasıyla modern türk edebiyatının en önemli üç beş şairinden bir tanesidir.

çünkü her adam,

lambada titreyen alevi üşütemez.

Allah mekanını cennet eylesin.
|

her fırsatta evli olduğunu vurgulamak

anladık! evlisin ve bir karın var, anladık! malın dibine vurmuşsun, anladık! dünyanın en iyi eşisin, anladık! kimsenin başaramadığını başarmışsın. ulan ne tipler var ya; sanki dünyada evlenen tek kendisiymiş gibi sürekli bir tonlamalar, vurgular, gösterişler, fiyakalı takılmalar. işte tam bu adamın/kadının yaptığı davranış şekli.

her fırsatta evli olduğunu vurgulamak

okulda karşılaştığım bir durumdur. araştırma görevlilerin den bir tane hacamız dersimize girdi yeni nişanlanmış belli her tavrından kızların tektaşını milletin gözüne soktuğu gibi hoca da alyansını gözümüze sokmuştu.
içimden haykırmak geldi tamam hocam anladık nişanlanmışsınız. diye.
garip insanlar var vesselam.