Dünün Beğenilenleri

tavuk derisi

işyerinde bir kere yemiyosan ver onu bana dedim. bir dahaki seferlerde adamlar beni türk hava kurumu sandı herhalde. ne kadar tavuk derisi varsa önüme yığdılar. çekin len şunları taam doyduk.
devamını gör...

dünya sözlük

ciddi konuların pirim yapmadığı sözlük.
ne zaman geyik yapsam hemen popüler oluyor.
milletin ciddi konu konuşacak kadar bile enerjisi kalmamış.
geyikle de nereye kadar?
devamını gör...

muhendisin te cetveli

meslektaşları rotringlerle sabahlara kadar aydıngerlere çizim yaparken; o, pentium 4 bilgisayarında autocad release 14 versiyonu ile proje çiziyordu. yetmiyor, okulun yarısının çizimlerini de para ile yapıp 1,44 mb hdd disketlere kayıt ederek okulda ulaşılması güç bir popülariteye ulaşmıştı. öyle ki okulu borçsuz bitirip üzerine bir de hatırı sayılır bir para biriktirmişti. o gün bu gün tesla gibi yaratıcı mühendislik yapmak yerine, edison gibi ticari mühendislik alanına ilgi duydu. parayı seviyor mu? pek değil ama parasız hiç bir halt olunamayacağını biliyor.
devamını gör...

ittifaka oy vermek farzdır

--- alıntı ---

artık çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim; erdoğan ve bahçeli'nin oluşturduğu cumhur ittifakını desteklemek müslüman türk devletinin bekası açısından hepimize farzdır. cumhur ittifakını desteklemek dini ve milli bir vazifedir. müslüman türk devletinin çıkarları bunu gerektiriyor.

--- alıntı ---

buradan

yavaşşşş. bostana girdin hacı abi.
devamını gör...

ohal sayesinde grev yok

çok sayın cumhurbaşkanımızın bugün ettiği laf. kontekste şu şekilde:
bu ülkenin olağanüstü hal ile yönetilen dönemler, bizim ohal gibi değildi. fabrikalar greve gider, çalışamaz hale gelirdi. sanayicilere sesleniyorum, bir tane fabrikada grev söz konusu mu? böyle bir şeyde biz anında müdahalemizi yapıyoruz. ve ohal anında bir çözüm kaynağı oluyor. huzurun olduğu bir ortam var, böyle bir ortamda bunlar ohal'in olmamasını tavsiye ediyorlar.

''orada böyle bir şeyde biz anında müdahalemizi yapıyoruz'' yerine sanki böyle bir durumda biz ağızlarına ağızlarına vuruyoruz ve ohal anında bir çözüm kaynağı oluyor demek istemiş bence.
ahan kaynak: buradan
devamını gör...

ohal sayesinde grev yok

bizzat benim yaşadığım ilçede 3 tane büyük çaplı fabrikanın greve gitmesi ohal nedeniyle engellendi. demek ki ohal'den sadece vatan hainleri değil, ülkenin namusuyla, alın teri ile çalışan, hakları gasp edilen işçileri de rahatsız imiş.
devamını gör...

fethullah gülen

çok değil 2-3 sene evvelki veritabanının yedeğini kurcalasak (malum şu an çoğu silinmiştir) ve baağğğzzıı yazarların önceki mahlaslarını öğrensek, ortaya şenlik tadında veriler dökülecek başlığa sahip herifçioğlu. lan bak o zaman ne eğlenirdik. *
devamını gör...

şenol güneş'in tiyatrosunu izledik

akabinde de geçmiş olsun demeye hastaneye gidecektik ama taraftar orada olay çıkar diye düşündük demiştir. madem tiyatro niye ziyaret etmek istediniz diye sormazlar mı adama? bu adam nedediğini bilmiyor, maç akşamı kumpas var diyordu, cisim atan kendi taraftarı çıkınca ağız değiştirip işi tiyatroya bağladı. valllahi biz senden çok memnunuz aziz yıldırım inşallah 10 yıl daha başkan olarak kalırsın. ha bu arada hasan çetinkayayı göndererek devre arasında hakeme telkinde bulunduklarınıda itiraf etmiş oldu hakeme kredin bitti dedittirmiş hayırdır hakemlerin kredisini sen mi veriyorsun?
devamını gör...

meclis başkanı ile tokalaşmayan vekilin sosyal medyada kendini övmesi

komik olmuş.

sayın yedekçi soyadı ile müsemma. insan biraz dikkat eder diyeceğim ama, oluyor işte. onca fake hesabı kontrol altında tutmak zor tabi, o an hangisinde yazdığını karıştırabilmek her vekilin başına gelebilecek bir talihsizlik yani.

neyse, olsun umarım bir daha dikkat eder sayın yedekçi. sonuçta koca vekil. mesela tanıdığım bir yazar arkadaş var caksoy58 bu gibi konularda oldukça dikkatli adam.

asıl hesap, fake hesap mükemmel bir şekilde dikkat ediyor. helal olsun adam gibi adam, bi keresinde de 8 kişiyi dövmüştü.


https://tr.sputniknews.com/...
devamını gör...