Dünün Beğenilenleri

sungu ortaokulu

muş merkeze bağlı sungu beldesinde bulunan ve halihazırda görev yaptığım okuldur. ve burada bu başlığı açmamın sebebi okulumuzun gerçekten birçok alanda eksiklerinin bulunmasıdır. köy okullarının içler acısı halini 2017 türkiye'sinde bile halen çoğumuz biliriz. bizim okulumuzunda bunlar eksik kalır yanı yok gibi. gerek kütüphanesinde gerek anaokulunda akla gelmeyecek eksiklikler mevcut.


dilenmek gibi olacak ama varsın bu birbirinden değerli çocuklar için dileneyim burada.


geçtiğimiz dönem boyunca çatıda biriken kar yüzünden tavanlarda akmamı yaşanmadı,üst katlara su çıkmadığından temizlik sorunu mu yaşanmadı,montlarla bir kış boyu ders mi anlatmadık?


hani bu güzel aile ramazan etkinlikleri,tiyatro,gezi vs etkinlikleri düzenliyor ya gelin hep birlikte kış başlamadan çocuklarımız içinde güzel bir etkinlik yapalım.
kitap katkısı olabilir,oyuncak katkısı olabilir. artık o seviyedeki çocuklar için neler olabilirse...


ey sözlük yönetimi !
yapalım haydi güzel birşeyler.

aylaynır bile kullanmayan kız

lisansını ve yüksek lisansını boğaziçi üniversitesinde tamamlayıp, doktorasını syracuse university’de tamamlasa da, center for policy research bünyesinde araştırmacı olarak çalışsa da, istanbul bilgi üniversitesi’nde ders verse de, tübitak’ta danışmanlık görevi üstlense de, makroekonomi alanında doçentlik unvanı almaya hak kazanıp, tim, müsiad, iso ve deik gibi iş dünyasının çeşitli kuruluşlarına ekonomi danışmanlığı yapsa da, istanbul medipol üniversitesi ekonomi ve finans bölümü’nün kurucu başkanlığını yapsa da, nihayetinde bir gün cumhurbaşkanın ekonomiden sorumlu başdanışmanı olduğunda, tek konuşulan şey çirkinliği olacaktır. çirkin diye her yerde linç edilecektir. twitterda, instagramda, sözlüklerde çirkin diye yemediği hakaret kalmayacaktır. niyahetinde sessizce profil fotografını hafif rötuşlu bişeyle değiştirecektir. alın kırdınız kırdınız.

üstelik cidden çirkin falan olduğu için değil, sadece makyaj yapmadığı için. şimdi makyajsızlık güzellemelerini, kızların aşırı makyaj yaptığı eleştirilerini falan geçiniz efenim geçiniz.

(bkz: hatice karahan)

dünyaitiraf.com

kedilerimi sokakta perişen halde buluyorum. alıyorum tedavi ettirip bebek gibi bakıyorum. sonra insanlar gelip bize versene diyor. oldu canım!
evladım olmuş onlar benim her türlü her şeyiyle uğraşmışım, sen bütün bunlardan kaçın, sonra gel bana ver de.
diyorum ki, yuva arayan bir sürü kedi var bak bunlardan verelim diyorum, yok istemem rengi kötü, yüzü çirkin, bu pis ya diyorlar.
be mantıksız, o senin sevginle düzelecek, iyileşecek zaten.
ne insanlar var yahu.

internetten kitap satın almak

neredeyse tüm gününü işte geçiren ve bir an önce evine ulaşmak ve nefes almak isteyen insanoğlunun başvurduğu yöntemdir.

okumak için kitap alıyorsanız pek sorun olmuyor ama koklamak için alıyorsanız durum biraz değişik olabilir tabii ki.

dünyaitiraf.com

dün akşam hafta sonu gibi hissetmek için, işten döndüğümde evi süpürüp sildim. yüzde yüz çalışmıyor. denemeyin. işi bitirip, tv karşısındaki koltuğa oturduğunda iş için uyanma saatine 7 saat kalmış olması çok can yakıyor.