Dünün Beğenilenleri

misvak dergisi reza zarrab karikatürü

https://twitter.com/misvakd...

linki yukarıda mevcuttur. uzun uzadıya yorumlamak bile bu gerizekalı troll artığı dergiye övgü olur. salaksınız hepiniz; bunu düşünen, çizen, onaylayan, gülen, beğenen, inanan herkes...

düzeltme: “salaksınız” ifadesi ağır olmuştur belki, şöyle diyeyim; fanatizmi idrakine mani olan kimseciklersiniz. o yüzden, bu gerçeği dile getirerek üzdüğüm kimselerden özür dilerim!

18 kasım 2017 bisav mini zirvesi

uvey'iyle, eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı'sıyla, fahrettin fahrenheit'ıyla, akbabos'uyla, nedret incir'iyle, derviche moderne'iyle güzel bir zirve oldu. bizim takıldığımız yer monark'ın odasıydı, yan taraftaki çalışma salonlarından birinde lugavi ile imamolacakkiz ayrıca ders çalıştılar ama en azından öğle yemeğinde onlar da bizimleydi. bisav'da spontane gelişen bir zirveydi, o yüzden aman neden haberdar etmediniz demeyin lütfen. sağlam insanlarla muhabbet etmek ne hoş şey. dünya sözlük'ün geçmişinden konuştuk, bugününü konuştuk. dünyevi mecmua'yı canlandırma projesi konuşuldu. çayın sular seller gibi aktığı bir zirveydi. katılan herkesten Allah razı olsun...

asgari ücret 2 bin lira olmalı

bir kemal kılıçdaroğlu önerisi. seçim vaadi olur mu bilinmez.

ama yanlış hatırlamıyorsam kemal abinin asgari ücret 1500 lira olacak vaadine hükümet tepki göstermişti ama vaadin ilgi görmesi ile hükümette bu vaadi kullanmış ve asgari ücret 1500 lira olmuştu.

şimdi kemal abi 2000 liraya yükseltti. yürü be kemal abi.

"işçi kardeşim, son 15 yılda bir avuç faiz lobisine ödenen para 145 milyar dolar, yurtiçinde ise 620 milyar lira. faiz lobilerine para buluyorlar da neden işçiye para bulamıyorlar? tekrar ediyorum; asgari ücret en az net 2 bin lira olmalıdır."
|

ülkenin yarısı evde börek açıyor bu ne cehalet

cehlin ve ilmin ne olduğu ne olmadığı hakkında fikri olmayan bir şarkıcı sözü. börek açmayı atalet olarak görüyor beyefendi. herkesi kendisi gibi her öğünü dışarıda yiyebilecek kadar zengin sanıyorsa demek.
halktan kopuk adamların böyle halk içinmiş gibi konuşmalarına da bitiyorum.
|

beş vakit namaz bir vakit spor

kütahya dumlupınar üniversitesi (dpü) beden eğitimi ve spor yüksekokulu beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü'nde eğitim gören 3 öğrencinin topluma hizmet uygulamaları dersi kapmasında başlattığı proje.

projede öğrenciler cami imamı ve cemaatine (özellikle yaşlı olanlara) namaz sonrasında hafif egzersiz yaptırıyorlar.

projeyi cami cemaati de olumlu karşıladı.|

naim süleymanoğlu

ülkemizin esaslı ve harbi bir gurur kaynağı olarak artık gönüllerdedir Allah rahmet eylesin. ülkemize yaşattığı gururlar evlatları ve öğrencilerinin eğitimleri ile aldıkları bilgiler ve davranışları kendisine sevap olarak döner inşaallah.

stêrk tv

''genelde gerillalarla ilgili röportaj ve haberlerin yapıldığı kanal''mış yani türkçesi terör örgütünün kanalı. izleyenleri ne oluyorsa artık.

istanbul'a yapılacak olan central park

central park devasa bir park olabilir, baya güzel bir park olabilir de, rezidanslarin arasında kıvırcık bebek görüntüsü berbat. bir de tam bir dikdörtgen olması... özenilecek bi şey değil. "şurayi central park yapıcaz" demek etrafına beton fışkırtıcaz demek. adam gibi şu yeşil alanları şehre homojen bi şekilde karıştırsanız olmaz mı sevgili iyi yürekli müteahhitten bozma şehir plancıları.

sözlük yazarlarının yaşadığı paranormal olaylar

tır şoförüyüm. geçenlerde sis nedeniyle yolu kaybettim. sis yoğunlaştı ben de yavaşladım. camı araladığımda uzaklardan bi ezan sesi geldiğini işittim. 10-15 dakika geçmişti ki nasıl olduysa kasaba mı köy mü olduğunu bilmediğim bir yere girdim akşam vakti. kaybolduğuma emin olup tırı kenara çektim. böyle zamanlarda genellikle kitap okurum. kitaplığımdan bi kitap alıp okumaya başladım. (evet tırımda minik bir kitaplık var.) sonra kendime dedim, sen n'apıyorsun? tırı kenara çekmiş kitap okuyan biri hiç normal değil. akşam vakti şüphe çeker, başına iş alırsın. aşağıya indim. tırın önünde dikiliyordum. ayak sesleri duymaya başladım. biri benim bulunduğum yere doğru geliyordu. peynir almaya gider gibi bir tipi vardı. iyice yaklaşmıştı. normal bir tırcı gibi davranmam gerektiğini düşündüm. kullanmadığım halde ve sırf tırın plakası 63 diye "cuğara var mı?" diye sordum kılçıklı bi sesle. yokmuş, kullanmıyormuş. zaten efendi birine benziyordu. çok güzel, iyi yapıyorsun, başlama zaten o zıkkıma diyecekken insanların zihninde yer etmiş tırcı tipine kendimi kaptırmış olmamdan olsa gerek küfür içeren bi karşılık veriverdim. buna rağmen ağzını bozmadan bana "ne diyorsun lan sen!" diye karşılık verdi ve dayak atmaya başladı. hem dövüyor hem de "rakın rol" diye bağırıyordu. beni bi temiz dövdü. ben biri gelir de ayırır mı umuduyla etrafa bakınıyordum. o da sanırım "ulan kimse gelmese de bi doyasıya dövsem şunu" diyerekten çevreyi kolaçan ediyordu. giderek yavaşlayan ve onun belirlediği bi ritimde dayak yiyordum. nihayet bıraktı beni. sanırım onun dayak atmaya benim de yemeye ihtiyacım varmış. dayak sonrası ahirete bırakmayalım deyip barıştık. o kadar dayak yedim kimse gelip geçmedi buralar tenhaya benziyor, gitmeden yolu tarif ediver bari kayboldum ben, dedim. sağ olsun yolu da gösterdi. vedalaştık. dönüp gittiğinde fark ettim ki arka cebinde bir karambit vardı.
bu kadar umursuz dövme sebebi o olabilir miydi? neyse ne... ayrılırken ikimiz de tüm kötü duygularımızı geride bırakmış gibiydik.

muhammed raşid erol

nakşibendi meşayıhının 39.silsilesinden, gavs-ı bilvanisi seyyid abdulhakim el hüseyni hz'nin halifesi.
yüzbinlerin hidayetine, Allah'ın izniyle uyuşturucu-alkol bağımlıların tevbesine vesile olmuş, halim, ziyadesiyle mütevazi, cömert bir Allah dostu.
peygamber efendimiz* gibi zehirlenmiştir ve aynı şekilde zehrin vücutta ilerleyen zamanlarda faaliyete geçmesi vesilesiyle ahirete irtihal etmiştir.
Allahu teala sırrını yüceltsin, bizleri de yolundan ayırmasın.
|