test çözerek öğrenme

#eğitim 

bir öğrenme yöntemi. öss sınavına hazırlanırken hocalar bize hep bunu önerirdi. ne hikmetse ben test çözerek öğrenme işini bir türlü başaramamıştım. test çözmeyi sevemedim bir türlü. ancak okurdum. konu anlatımı çalışırdım. hep okuyarak öğrenenlerden oldum, test çözmek beni hep yormuştur. tabi bu demek değil ki hiç test çözmedim. sadece bir öğrenme metodu olarak göremedim o kadar. oturup yüzlerce soru çözmedim hiçbir zaman mesela. çözenlerin de nasıl çözdüğüne bir türlü anlam veremiyorum.
devamını gör...
açık öğretim sınavlarına hazırlanırken kullanılan yöntem. konu çalışmak sıkıcı olduğundan sorular üzerinden gidilir. çıkmış sorular enter.
devamını gör...
bu öğrenmenin tam manasıyla gerçekleşebilmesi için öncelikle çözülen test konusunun çok ufak da olsa temel bilgilerinin bilinmesi gerekir. sıfırdan sadece test çözerek öğrenmek kavramların karıştırılmasına neden olur.

doğru yapıldığında en etkili öğrenme şekli olduğunu düşündüğüm öğrenme şekli.
devamını gör...
derse gore degisebilecek durumdur. ıngilizcede mesela kelime ezberlemek icin ayni kelimelerin soruldugu bircok test cozerek asinalik kazanmak mantiklidir. tabii bu size ingilizce ogretmez, test cozdurur. sonra neden ingilizce ogrenemiyoruz diye aglamayin. ogrenemiyorsunuz cunku size ingilizceyi bir dil olarak degil, ders olarak ogretiyoruz. sistem bunu istiyor. konudan nasil bu kadar uzaklastim acaba.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar