18 ocak 2018 perşembe akşamı haber dili seviyesi ve haber konusu tercihleriyle türkiye’nin en beğenilen web haber kanallarından biri olan http://timeturk.com’da yayınlanmış röportajdır. timetürk haber editörlerinin daha önceden belirlediği sorulara sözlüğümüzün yazarları tarafından verilen cevapların uygun biçimde birleştirilmiş hallerinin tashih-redaksiyon görmüş metne dönüştürülmesi söz konusu röportajı daha anlaşılır ve anlamlı hale getirmiş belli ki. hayırlı olsun, teşekkürler timetürk...

https://www.timeturk.com/so...

dünya sözlük detaylı tanıtım röportajı.
tanıtımlar, röportajlar, yeni yazarlar, hareketlenmeler falan...

(bkz: derviş bey ne yapıyorsunuz)
|
esaslı olmuş röportaj. yazanlar güzel yazmış. timeturk özellikle dış haberler konusunda öncelik olmak üzere kaliteli ve okunan bir haber mecrası. tanıtım ve yeni yazarların katılımı için hayırlara vesile olur diye umuyorum.
röportaj soruları da cevapları da birbirinden kaliteli. yazarların verdiği cevaplarla, sözlüğe, yazarlarımızın genel düşüncelerine ve sözlük ortamına ne kadar hakim olduğunu görebiliyoruz.

elbetteki bu güzel cevapların altında dünya sözlükte yazmayı seviyor oluşun büyük katkısı var, bu herkesçe de anlaşılıyor. bunu bu röportaj vesilesi ile yansıtabilmiş olmak muazzam hareket.

ilgili röportajın dünya sözlüğü daha büyük kitlelere ulaştırması ve yazarlarımız arasındaki birliğin, huzur ortamının devam etmesi duası ile...
sözlüğümüzün kendini tanıtması yolunda atılmış önemli bir adımdır. dünya sözlük nedir ne değildir sorularına cevap verilmiş röportajdır. umulur ki insanların kafasındaki soru işaretlerini gidersin. interaktif sözlükler sıralamasında görüp "dünya sözlük de neymiş" diyerek araştıran insanlara hızlı bir sözlük tanıtım turu olsun. o halde kemerlerinizi bağlayın, başka bir dünya görmeye hazır olun!
çıktığımız bu gaza yolunda timeturk yoldaşı... yok o, bu değildi. efendim timeturk dergisine, editörlerine ve röportaj sorularını cevaplayan yazar arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler. elinize kolunuza sağlık. bu röportaj sözlüğümüzün ve gayemizin daha geniş kitlelere ulaşması için vesile olsun inşallah.
okudum ve çok beğendim. muhafazakar kelimesine yaklaşımı daha çok beğendim. ben tanrıtanımaz biri olabilirim, burada önemli olan inancım, siyasi düşüncem değil, neyi, nasıl yazdığım olmalıdır ve bütün yazıda resmen bu söylenmeye çalışılmış. inanılmaz keyiflendim.
|
zamanında böyle bir röportaj-haber vesilesiyle tanışmıştım sözlükle. şimdi sıra başkalarında.
korunmak istenilen değerlerin olması ve buna sahip çıkılmasının diğer sözlüklerden yeterince farklı kılıyor dünya sözlüğü. tebrik ederim; bu röportaj sayesinde dünya sözlüğün kriterlerini daha rahat idrak edebiliriz.
sorular çok basmakalıp ve acelece hazırlanmış gibi. her şeyden önce soru sormak muhatap almaktır ama bu time-türk dersine hiç çalışmadan duvara soru sorar gibi dümdüz sormuş ve hiç kafa esnetici soru seçememiş. yüz yüze röportaj olmadığından sanırım çevre bakanı ile iç işleri bakanı diyaloğu gibi çok resmi bir hava var röportajda. ben olsam böyle yazışmalı bir röportajı asla kabul etmezdim. zira sözlüğün o kokusunu gerçeğe yakın bir şekilde yansıtabilmek için bu röportajın yüz yüze olması gerekirdi. he eğer bu röportaj yüz yüze yapıldı ise daha da fecaat bir durum.
sorularının da yanıtlarının da yerli yerinde özenle seçilmiş, bir çok konuya değinip ne, nedir, ne değildir gibi önemli sorulara yanıtlar veren röportajdır. çok sevdim. - yanıtların çok uzun olması hariç ki o da yazarların verdiği cevapların birleştirilmiş olmasından dolayı imiş-
dünya sözlük'ün kurallarını, çizgilerini, hassasiyetlerini, amaçlarını öğrenmek için bilhassa yeni aramıza dahil olan arkadaşlarımızın ve aramıza dahil olmayı düşünüp henüz bilgisi olmayan arkadaşlarımızın mutlaka okuması gereken röportajdır.
sorulara mümkün mertebe örneklendirmeli, detaylı, samimi, dürüst ve ciddi cevaplar verilmesine itina gösterilmiştir ki adeta bir sözlüğümüzün tanıtım broşürü havası vermektedir.
lütfen bu röportajın linkini sözlüğümüzle ilgili zihninde soru işareti mevcut kimselere gönderiniz. sağda solda saçma sapan sahte hesaplarla yazılan, belli bir algı modifikasyonunun parçası olan, gerçek dışı ve kötü maksatlı tanımlamalar bizi yansıtmamaktadır. bilginize sunarım değerli arkadaşlarım...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar