flört

müzik grubu, tek şarkısını dinledim, güzel, belki de istanbul'dan.
#s/1uej2p" target="_blank">http://fizy.com/#s/1uej2p
kim bunlar olarak tanıdığımız muhteşem grup. an itibari ile kafayı yedim şarkısını dinliyorum. tevafuk. istanbul güzeldir. çok eskiden sadece cemiyette pişiyoruz a takıntılıydım. uzun zaman sonra tekrar hepsini hepsini dinliyorum.
flört; birbirine karşı elektrik hisseden çiftlerin beraberce gezmesi, tozması, karşılıklı çene çalması ve erkeğin kadına hediyeler almasını, kadının bunu beğenmemesini ifade edermiş.

ayrıca duymaktan hoşlanmadığım en gıcık olduğum kelimelerdendir.
kim bunlar olarak bildiğimiz grubun kendilerine kimlik bulmasıyla aldıkları isim.
eski dostum şarkısı da gayet güzeldir. cemiyette pişiyoruz'un yeri ayrı ama.
|
şu anda haberturk'de skala adlı programda canlı performans sergilemektedirler, izlenesi.*
|
gayrimeşru ilişki. hala bunu savunan embesil müslümanlar var. efendimiz s.a.v. buyuruyor ki; kim aşık olduğu halde namusunu koruyarak ölürse şehiddir. aşktan dem vuran bu embesillerin gözüne sokmak lazım bu hadisi şerifi!
|
bana ters olan hede.
|
güzel bir şeydir. karşı cins ile her yan yana geldiğinizde zina yapıyor sayılmayacağınızdan sıkıntısız bir eylemdir. tabi aramızda bazı nefsine güvenemeyen, 2 metre yakınından bir hanım geçtiğinde abdestini tazeleme ihtiyacı duyanlar var. onlar sakın kalkışmasınlar kimse ile flört etmeye. *
|
Allah kur'an'da buyuruyor ki zinaya yaklaşmayın. bakın dikkat buyrun! zina etmeyin buyurmuyor! zinaya yaklaşmayın! tabi (haşa) daha iyi bilenler buna katılmıyor olabilir.
|
karşı cins ile beraber yürümek zinadan farklı bir konu olduğundan halen bir sıkıntı görememekteyim.
|
Allah zinaya yaklaşmayın buyuruyor. yani zinaya vesile olabilecek şeylereden bahsediyor. mesela flört. buna karşı gelmek haram işlemektir. Allah akıl versin hala ayete muhalif yazılar yazanlar var.
|
ateşle barutun gıtgıde yakınlaşmasına sebebıyet veren o ilk adım.
yapma evladım, gözünü seveyim.
( #515544 ) bu mantıkta bakıldığında otobüse binmekte sakıncalı, evden çıkmakta.
esas soru bu kadar mı zayıf birisin ki her karşı cinsi gördüğünde dizlerinin bağı çözülüyor. aklına seksten başka bir şey gelmiyor? olmalı bence.
|
eski dostum , sevmez olaydım , cemiyette pişiyoruz , dün trt de izledim , aşka dair , yola devam ve diğer çoğu şarkısı
açın sırayla dinleyin , pişman olmazsınız
klipli olanları izlerseniz youtubedan başlangıçta , tipleri görünce daha bi sevilesi oluyorlar...
azıcık aklı olanın kesinlikle düşmemesi gereken delik. tek bir düşüş ve ahirete kadar sarkacak günah silsilesi..
anadolu beat albümleri ile dördüncü albümlerini çıkarmış oldular.


(bkz: dün trt'de izledim)
(bkz: yine de seni seviyorum)
(bkz: biz)
(bkz: sevgiye doğru)
(bkz: hala çok güzelsin)
(bkz: ne güzel)
(bkz: suskun)
(bkz: lan oğlum böyle olmaz)
(bkz: sevgili gönül)
(bkz: suzan yüzünden)
(bkz: minik kuş)
(bkz: sevgiye doğru) - enstrumantal

bir önceki albümleri kadar güzel olmayabilir fakat flört işte. vazgeçilmez ki. daha yeni yeni dinleyebiliyorum.
flört eden iki kişi, alacakları tat adına, karşılıklı olarak bir yalanda anlaşmışlardır. (genç dergi)
|
kaliteli ve olgun bir müzik yapan, yetenekli müzisyenlerden oluşan, ortalamanın üstünde güzel şarkılara imza atmış, sıkılmadan dinlenesi grup.
(bkz: günah)

müzik grubu olan için: okula gitmeden önce bir sabah televizyonda dün trt'de izledim klibine rast gelmiştim, sonra da biz'i dinlemiştim. çıkmış aklımdan, sözlükte görünce açtım tekrar, dinlemeye başladım. güzel.
evli adam/kadınlarla daha rahat olandır.

ortamdaki evli kişi hoşlanıyorsa senden dilediğince takılabilir, flört edebilir seninle. ne de olsa "evli o". ele güne karşı tüm acabaların cevabında "evli" var. "ama evli", "yok canım evli o", "sonuçta biliyor evli olduğunu" gibi gibi. flörtünüze şahit olan herkese cevabı yapıştırabilirsiniz, "saçmalama evliyim ben!"

o da sen de çekinmezsin aradaki çekimden, sürekli yok sayarsın çünkü; "evli o". aranızdaki herşey nükteden ibaret. çünkü "evli o"

kocaman bir şey doğar o ufak flörtlerden, ama sonsuz bi inkara çoktan alıştırırsın kendini, dağ gibi bir şey durur kalbinde, görmezden gelirsin; "saçmalama evli o!"
grubun isim koyma hikayesindeki diyalog şöyledir;
'pink floyd ne güzel isim değil mi?'
'bizimki de pink flört olsun'
ve sonunda pinki de atıp flörte karar vermişlerdir.
(bkz: haram)

gayrımeşru bir muhabbetin neticesi merhametsiz bir azap çekmektir.

|
islamda yasak olmasına rağmen genç müslüman hanım kızlarımız ve bey evlatlarımızın bol bol yaptığı eylem.
|
''sor bakalım sahura kaldırdığı biri var mıymış."
|
flörtünün sayısı; en az on beş olmalı...
kimisi hâlis züppe, kimisi keş olmalı...
altın kolyen, kürk manton, taksin beleş olmalı.
dışının görünüşü içinin aynasıdır;
açıl kızım utanma, bu devrin modasıdır.
abdurrahim karakoç
herkes görücü usulü evlenmek zorunda olmadığı için gayet normal bir durumdur yapılmasında fayda vardır.
genclere alternatif bir yol bulunmadigi surece faydalidir. arkadas evlenme yasi erkekler icin 30'lara geldi. kizlar da buna yakin sayilir. gunah kimse kimseyle gezip dolasmasin, seks yapmasin diyorsan sen insan denilen canliyi hic anlayamamissin demektir. arkadas 15 yil cinsel istegini bastirmak neresinden tutarsan tut sagliksiz bir yapi. zinaya fetva verilsin demiyorum ama bi cozum uretilmeden insanlara sallamak en kolayi. yapma gunah. cehennem odunu olacaksin demek kimseye bi sey kazandirmaz. Allah insani cinsel istekle yaratmis. karsi cinsiyle arasina bir cekim koymus. sen insan fitratina aykiri durmasini istiyorsun. 30 una kadar yapma. cozumu var mi? yok bana kalirsa. millete sallayip durmayin diyorum sadece.
şeytan uşakları tarafından yaklaşık yüz yıldır örgütlü bir şekilde işlettirilen günah. sonu çoğunlukla zinaya varan, zinaya varmasa bile toplumda kin ve nifak tohumları atmak için yeterlidir. zina huzur ortamının dibine konmuş bir dinamit, flört ise fitilidir. sadece bireysel günah vs. değil, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. bunu fark edemeyenlere uzun uzun açıklamamın anlamı yok, nasıl olsa anlamazlar.

(#815951 )
birbirlerine helal olmayan kadın ve erkeğin, birbirlerine helallermiş gibi davranmaları işi...
|
eğip büküp yumuşatma çalışmalarına rağmen bir 'nişanlılık' değildir . kelimenin kökeninden ziyade yaşanılan toplumun bakışı ve yaşayışı önemlidir . günümüz toplumunda 'flört' ise 'nikahsız olarak fingirdeşmektir.'
sonu sadece pişmanlık olacak alışkanlıktır.haram alışkanlık yapar. bediüzzaman bu konu da çok hoş bir sözü vardır yani günahlar açısından.şöyle ki .;


her bir günah içinde küfre gidecek bir yol var.o günah, istiğfarla çabuk imha edilmezse,kurt değil, belki küçük bir manevi yılan olarak kalbi ısırıyor.


yani haram alışkanlık yapar.
|
birbirinden harika/eğlenceli şarkılara ve üyelere sahip rock grubu. son zamanlarda bağımlısı haline geldim, sonum hayrola.

cemiyette pişiyoruz diye de bi' şarkıları vardır ki, yeri bambaşkadır.
eylüle girmemizle birlikte yalnızlık mevsimi şarkısı daha da bi dinlenir hale gelmiştir.
|
dün trt'de izledim adlı süper bir çalışmaya imza atmışlar. 80'ler neslinden olan cogitanların izlemesi tavsiye olunur. -->

not: liseliler de izleyebilir.
üniversiteye hazırlanırken flört grubundaki tiplerde arkadaşlar hayal ederek geldim .sonuç nasıl bi hayaal kırıklığıysa okulu uzattım. kısaca çok iyi sarkılar ve sözler.
karşı cinsten biriyle duygusal ilişki kurmaktır.
zina ile aralarında en ufak benzerlik yoktur.
müzikleri ve besteleri, özellikle 70'li anadolu pop soundu ile mükemmel olan ama şarkı sözleri bir o kadar kötü olan şeker grup...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.