türkiye'yi işgal edecek değiliz

alman dışişleri bakanı sigmar gabriel açıklaması.

gabriel açıklamasında ellerinde ekomonik ve diplomatik araçlar bulunduğunu ve işgal etmek niyetinde olmadıklarını söyledi.

oh yırttık bak. ne kaygılıydık be. ama o seçim de bitecek.

haber
|
inanır mısınız günlerdir ya almanlar ülkemizi işgal ederse ne yaparız diye düşünmekten gözlerime bir dirhem uyku girmiyordu. bu açıklama beni çok rahatlattı. artık huzur içinde uyuyabilirim. teşekkürler almanya.
açıkcası üzüldüğüm bir beyanat olmuş zira bi kalkışsalardı keşke direk cariyelerle ilgili fetvalara bakardım.
işgal etme mevzusunu bilmem ama türkiye ye vw bmw ve mercedes ihracatını kesseler oluşacak ötv kaybından devletin ekonomik dengesi baya sarsılır. ordaki gurbetçileri de geri postalasalar oooh gör sen ülkenin halini
|
ağababanız adolf bile böyle bir çılgınlığı aklının ucundan dahi geçirmedi. herif türklere bulaşmamak için tee sscb'yi kırım üzerinden işgal edip kafkaslara ulaşmaya çalıştı. o derece yani. hatırlatırız!
ya gençler dalga geçiyorsunuz ama burdaki anaa muhalefet partisi! lideri bile almanya'nın bezirganı.

çok da hafife almamak lazım, ben tırstım hans'tan. iki kere dünya savaşı çıkarmış manyak bir millet neticede.
dünya siyaseti sıdık yarısına döndü iyice.

birisi kalkıp bombalarım diyor.
öteki daha fena bombalarım diyor.
beriki kalkıp türkiye ve işgal kelimesini yanyana kullanıyor.
birisi yemen devlet başkanı gitsin diyor. yerine oğlu geçsin istiyor.
birisi dünyada terörizme savaş açtığını ilan edip bin tır silah takviyesi yapıyor.
ya hangi birini sayayım?

yakında birisi kalkıp canlı yayında senin ağzının ortasına diye başlayacak.
gerçi filipinli ana avrat sovduydu.

ulan bunlar imam. milletlerinin önderi.
cemaat ne yapsın şimdi?

ibretle izliyorum şahsen.
|
keşke bir deneseler, o lanet sarı popolarını tekmelesek. almanlar yenildi diye, yenilmiş de sayılmayız hem. savaş hukuku falan nasıl bilmem ama mercedes,audi,bmw,porsche ye el koysak. şimdi uzak ihtimaller önceden öyle değildi be, bir gece ansızın krallıklarını imparatorluğumuza katacak kudretteydik.


hey gidi osmanlı, el pençe divan duran herkes atar yapıyor torunlarına. densiz ''işgal edecek değiliz'' demiş birde. en fazla ilişkiyi askıya alıp, domates ithalatını durdurursun lan.
|
kuru sıkı bir beyanmış gibi yaklaşım gösterilecek bir durum değildir. elbette sıcak bir çatışma olasılık dışıdır. ama bu ve benzeri ifadelerden almanya ile türkiye'nin ciddi bir soğuk savaş yaşadığı, almanya' nın en güçlü olduğu alan olan ekonomiyi bir silah gibi kullanacağı açıktır. öte yandan on yıllardır terör kartını türkiye'ye karşı kullanan almanya, son üç dört yılda bu karta daha çok yüklenmiştir zaten. örtük pkk desteği artık açıkça yapılmaktadır. gezi olayları desteği görülmüştür. en son feto darbe girişimindeki kollayicı tavrı nettir. ve en son açık bir hayır kampanyası desteği.
|

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar