1. (Tematik)
ne yemesi ne pislemesi... sanırım bazı arkadaşlar sanal gerçeklikleri hayatına geçirmiş durumda. neydi hemen bakıyoruz (bkz: bipolar kişilik bozukluğu)
bir de borderline kişilik bozukluğu var. bunların sonucu paranoid şizofrenidir.

bu tipler genellikle çok itilmiş ve kakılmış olup, hayatında yalnızlığa terk edilen başarısız tiplerdir. muhtemelen aile içi şiddet gördüğünden, küçük yaşta çalışmaya başlamış ve hayatın zevkini sadece sanal ortamlarda çıkarabilen tiplerdir. dikkat edilmesi gereken tipler olup, ne vatana ne millete herhangi bir olumlu katkısı olmaz. bu tipler çocuktan kadına kadar her bireye ve eşyaya şiddet uygulayabilen nevrotik vakalardır.

heh tanım: iddaa üzre sözlükten yemek yediğini sanan yazarlar.
2. (Tematik)
--- alıntı ---

yahu vazgeçin artık şu sevgi pıtırcıgı hallerinden.

müslüman sert ve dirayetli olmak zorundadır.

hayır neyi ispat etmeye çalışıyoruz anlamıyorum ki. helede izmir gibi bir yerde.

bu gül meselesine hiç girmiyorum bile..

zamana aykiri dusunceler 18/04/2011 17:26

--- alıntı ---

sadece bu zamana değil son 1400 seneye aykırı düşünceler taşıyan,islamın peygamberinin tebliğ sisteminden nasiplenememiş hatta ve hatta açık açık Allah-u teala'nın ayetlerinden zıt düşünen yazar..

"habîbim! insanları rabb-i teâlânın yoluna hikmetle -açık delillerle ve güzel vaazlarla- dâvet et. ve onlarla muhkem ve güzel mukaddimelerle, mülâyim ve tatlı sözlerle mücadele et -ki dâvetin hüsn-i tesir hâsıl etsin-." nahl sûresi, 16/125

rabbim ona da bana da doğruyu göstersin hidayetinden mahrum etmesin..
4. (Tematik)
hakkında söylediklerimiz ve yazdıklarımızın dışında kalandır aşk.

ne kadar söz varsa söylemeye takat getiremediğim, kelam ve hal erbaplığına güç yetiremediğim, yetişemediğim, yetiştiremediğim, beni yetiştirsin diye kalbimi kalbine derc edemediğim.
tüm arzu ve iştiyakıma rağmen derk edemediğim, ömr-ü billah edemeyeciğimi bildiğim, en büyük başarısızlık timsalim. ya da ben onun başarısızlık timsaliyim.

cahil cesaretiyle atılıp yanmaya, yanıp da kül olmamaya çalışıldığı vakit ibret-i alemdir aşk.

fazla söze ne hacet. ne kadar yoksa o kadar var ve ne kadar yalan deniyorsa o kadar gerçek.

bir hissikablelvukudur aşk. tüm maddi hissiyatların ötesinde. altıncı histir en nihayetinde, olacak mı olmayacak mı diye beklemeleri uzatmak ve uzatmaları uzatmaktan sıkılmamaktır aşk.
|
5. (Tematik)
sevdiğiniz size kötü davrandığında karnınız ağrıyorsa bu aşk'tır.
6. (Tematik)
gereksiz bir uygulama gibi geliyor bana. soğuk yada sıcak savaşa dönüşmesi işten bile değildir. gizli/aşikar husumetlere de kapı açabilir. bunun yanında kişinin sürekli bir otokontrole ve nihayetinde rüzgara göre yelkenini ayarlamasına da yol açabilir. zaten çok kritik yanlışlarda başlık altına, nick altına yada özel mesaj olarak şahsa eleştiri sunulabilir.

bence daha makbulü saygı içinde yapılan istişare olabilir. kişilerin tanımlarına sürekli + yada - verip öylece geçip gitmektense konuya dair tez yada antitezler sunulabilir. böylece daha interaktif ve ilme açık bir yapı vücuda gelir. diyalektiğin özel mesaj yoluyla yapılması sözlükteki içerik zenginliğini de baltalar.

çözüm sun diyenlere de ikinci paragrafta yazdıklarımdan başka çözümüm yok şu an diyebilirim.
|
7. (Tematik)
12 haziranda yapılacak olan seçimlerde partilerin kullanabilmesi için yazarlarımızın kaleme aldığı söz yada bestelerdir.
|
8. (Tematik)
amener rasulu okunurken gözyaşlarını tutamamaktır.
9. (Tematik)
çirkin iftira, anlamadan dinlemeden yapıştırılan etiketlerden ötürü ettiği kötü sözler ve hakaretler* dolayısıyla verdiği rahatsızlıktan ötürü tüm sözlük yazarlarından ve yönetimden özür diler. ama insanların anasına, kitabına küfür edebilen aşağılık yaratıkları da umursamaz, adam değillerdir çünkü. böyle kişilerin burada bulundurulmaması, insanlara hakaret etmemesi ve kimseye aşağılık bir şekilde küfür etmemesi için önlemler alınması da son temennimdir. küfre verilecek cevabımız vardır ama sabır. küfür ki; acziyetin dışavurumudur. bu vakte kadar utanmayı bilmeyenlere utanmayı ne ben öğretebilirim, ne de başkası. böylesi münafık insanları Allah'a havale ediyorum. bu kişi yüzünden rahatsız ettiklerimden de helallik dilerim. başka bir diyeceğim yoktur.

hayırla.
|
10. (Tematik)
tekrar hoşgelmiş yazar.
|
11. (Tematik)
artık bittiğim beyanındadır.

yarın bir sınavım var.. ben bu derste çok iyi olduğum için artizlik yapıp, koca dönem bir kere girdim derse. arkadaşlara ders çalıştırdım. ve lakin yarınki sınavdan cidden korkuyorum. hem de çok. "insanoğlu çok acizdir çok muhtaçtır fazla artistlik yapmamalıdır" halbuki. öyle böyle değil ve çalıştığım arkadaşlarım benden daha iyi notlar alacak gibi bu gidişle. ah ya.. neyse..

e boşuna yazmadım dimi sevgili, kıymetli cogitanlar bi' dua edersiniz artık.kendi düşen de ağlayabilir unutmayın.
12. (Tematik)
arkadaşım mesaj atıyoruz, cevap yok. sonra ne dese beğenirsin: "biz özel mesajları okumuyoruz." e bari kendi kutundakileri oku canım kardeşim, yönetici dostum.
|
13. (Tematik)
o işgüzar grup belediyenin çirkin erkekler güzel kızları ayartsın diye topladığı adamlardır. güzel bir kıza aşık oldum nasıl tavlayabilirim diye belediyeye müracaat ettiğinizde sizinle beraber gelen bu grup kızın peşinden koşar arka fonda şarkı filan söylüyor, ortam hazırlıyor yani..
|
14. (Tematik)
islamın ilk şartını yerine getirmeye başlamak demektir. zordur çoğu kişi için.
|
16. (Tematik)
hoş bulmuştur.
|
17. (Tematik)
ismi bizde mahfuz * yazar,hoş gelmiştir.
|
18. (Tematik)
yavaş yavaş haberler yayılmaya başlamış..yakında boxer'da fhm'de de çıkar cogito'lu haberler*
19. (Tematik)
istanbul taksim meydanında büyük eylem.
cogito sözlük yazarı olduğunu iddia eden iki canlı bombanın emniyetle pazarlıkları sürüyor. ilk gelen haberlere göre yönetimin değişmesini isteyen bu iki kişinin kimliklerine ulaşılmadı.

kaynak: mavra machine
21. (Tematik)
ihl'den gelen! böyle bir şey yok ve olmayabilir de. ben ihl den önce başka yerlerde yazıyodum bir çoğu gibi. ihl de doğmak filan çok banal. sözlükte doğulmaz. bu nasıl bir anlayış? anne mi bu ya? zoruma gitti evet. ihl'den gelmedim ben tamam mı?*
26. (Tematik)
gönderme yapmaları normal'dir. lakin aşırılık söz konusu olduğu zaman cogito yönetim'i olaya el atarak gerekeni yapmaktadır.(siliyor uyarıyor).eleştirmek en doğal hakkım olduğu gibi bunun vefasızlık ile alakası da yoktur. ben yada biz olası bir eleştiride ''ihl sözlük'' ü değil yöneticilerin uygulamış oldukları yanlış politikayı eleştiriyor,bulunduğumuz sözlük 'te ise aynı hataların yapılmamasını istiyoruz.yine söylüyorum yine söyleyeceğim ihl sözlük te ; ''15 yaşında bir kız ile seks yapmak '' başlığında rasulallah'a hakaret ve alay edilen açıklamalara karşı - eğer bu başlığı siler yada değiştirir isek başlığı açan kişiyi içinde bulunduğu çukurdan çıkarmış oluruz , gibi aptalca bir mazeret ile karşıma çıkan sözlük yöneticisine burada da rastlarsam aynı tepkiyi ve aynı eleştiriyi burada da sergilerim.gittiğim yerde de kişileri rencide etmeden belli bir saygı çerçevesinde eleştiririm bu benim en doğal hakkımdır.
29. (Tematik)
(bkz: #23478) kuşkusuz yerinde bir tespit.
|
30. (Tematik)
-bu kadar erken kalkacağını kimse tahmin etmiyordu.
+neyin abi.
-kaba etlerin.
+kim demiş bunu
-mizahi zekası yüksek cogito yazarları.
+he oldu o zaman.

edit: kurgudur. kişiler hedef alınmamıştır.
34. (Tematik)
yadıklarını sıkılmadan okuduğum yazar kardeşimiz, Allah bileğine kuvvet versin.
35. (Tematik)
cogito sözlükteki bir kısım yazarların ağlayan erkeği ya da tırnaklarını yiyen kadını tapılması gereken varlıklar olarak tanımlayan sinir bozucu, küfür kokan takıntıları.
38. (Tematik)
istanbul'da olmayanların zirve esnasında boş kalan sözlüğü küçük küçük cogiciklerle şenlendireceği zirvedir..birilerinin sözlükle ilgilenmesi gerekir değil mi*

lokmacızadedomatesefendi izmir'den bildirdi
39. (Tematik)
göz gözü görmediği mekanda onu bunu tokatlayarak ortalığı karıştıracağım zirve. *
45. (Tematik)
derviche moderne'in artık düzenlemesi gereken program.
50. (Tematik)
kaç gündür yazmaması beni üzen yazar abimiz. sırf onu okumak için giriyordum sözlüğe, bekliyorum ama kaç gündür yok. ne iş anlamış değilim.. oysa heryer güllük gülistanlık olacaktı cogitoda.. *

(bkz: ses ver yiğidim yoksa beni duymuyor musun)

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar