haziran 2014 cogito sözlük kermesi ile ilgili mevzu duyurusuna binaen 18 mayıs pazar günü yapılan toplantıda istişare sonucu alınan kararlar:

*kızılay ile yapılması planlanan kermeste, kızılay'ın mevzuatı gereği giyim eşyası/kıyafet satılması mümkün olmadığından ve kermes için hazırlanmış yüklü miktardaki giyim eşyasının değerlendirilmesi gerektiğinden dolayı, kermesi kızılay ile yapma fikri tehir edildi.

*diğer seçenek olan ihh ile görüşüldü ve 1 haziran 2014 pazar günü için, fatih camii cenaze kapısı önünde yapmak üzere kermes izin dilekçesi fatih belediyesi’ne verildi.

*kermes amacımız, paket fiyatı 75 tl olan ramazan kumanyası yardım kampanyasına destek olmak şeklinde belirlendi.

*büyük bir aksilik olmaması halinde 1 haziran pazar günü Allah’ın izniyle 3. kermesimizi gerçekleştireceğiz.

*bu doğrultuda, her ne kadar önceki kermeslerimizde düzen bir şekilde sağlanmış olsa da bu kermeste sorumluluk paylaşımı yapma kararı alındı. buna göre, kermes için gerekli olan öğeler kategorize edildi ve halihazırda toplantıda bulunan yazar arkadaşlarımıza paylaştırıldı. bu paylaşım yalnızca düzeni daha az bir eforla sağlamak ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılmıştır.

spontane oluşturulmuş bu hiyerarşiye göre derviche moderne en tepedeki sorumlu olarak belirlenmiş ve onun altında 7 ana kategori oluşturulmuştur:

-giyim eşyası (kıyafet-ayakkabı-çanta vb organizasyonu): aziyade
-yiyecekler (pasta-börek vb organizasyonu): cnd
-kitaplar (kitap-cd vb organizasyonu): iflah olmaz karamsar
-hediyelik eşya (takı-çeyizlik eşya-mutfak eşyası-oyuncak vb organizasyonu): zoraki yazar
-kargo sorumlusu (şehir dışından gönderilecek malzemeler için): mr. wolf
kargo gönderecek olanlar için adres: eyüpsultan bulvarı no:69/a "pizzam" eyüp-istanbul
-genel kermes gereçleri (plastik malzemeler-çay şeker pirinç vb. organizasyonu): aziyade
-nakit para sorumlusu (nakit desteğinde bulunacak olanlar için): uvey

yukarıda belirlenmiş olan kermes malzemelerinden hangisi ile kermese katılımda bulunacaksanız, onun sorumlusu ile özel mesaj vb yollarla iletişime geçmeniz ve o sorumlunun listesinde yer almanız gerekiyor. yani yiyecek getirecek olan kişi aziyade ile değil cnd ile irtibata geçmeli. bu sayede eksikliklerimizi görebilmemiz daha kolay olacak ve derli toplu bir organizasyon yapmamız mümkün olabilecektir inşallah.

belirtilmesi gereken birkaç önemli nokta var. bunlardan biri de kermeste yiyecek içecek malzemelerine fazlasıyla ihtiyaç duyulacağı için çevrenizde nazınızın geçtiği yakınlarınızı hayra davet etmeniz ve kermes duyurusunda bulunmanız yönündeki ricamız.
mesela; uzaktan gelenlerin, yükü ağır olanların komşusu ahmet amca’dan kendisini kermes yerine götürmesini rica etmesi ahmet amca’nın da hayır hanesinde ufak bir çentik olacaktır. bu sayede taksiye verilmemiş olan 30 tl de bir kumanya bedelinin yarısı olarak kumbarada yerini alabilir. değil mi ki kermes damlalardan derya olabilmektir?

bu başlık altında, yukarıda ismini zikrettiğimiz arkadaşlarımız kendi sorumlulukları dahilindeki gerekli bilgileri verecekler ve ihtiyaç duyulan malzemeleri bildireceklerdir. az bir zamanımız kaldığını da göz önünde bulundurarak, kendileriyle ivedilikle irtibata geçmeniz ve onlara yardımcı olmanız güzel olacaktır. çünkü tekrar etmek gerekirse, onlar bu kategorilerin genel sorumluları olarak belirlenmiştir ve ancak yardımlarınız sayesinde işleri kolaylaşacaktır.

kermes gününe kadar bu başlığı takip etmenizi önerir, hayır yolunda birlikte olabilmeyi dileriz.
devamını gör...
manken olarak iştirak edebilirim. üzerime yakışacak elbiseler getirmişseniz tabi! ben de böyle yardımcı olayım. **
manken deyince kadın olanı geliyor aklımıza milletcek. erkeğine de manken mi deniyordu? yanlışlık olmasın.
devamını gör...
maalesef tam sınav gününe denk geldiği için katılamayacağım kermestir. amacım kim oluğumu belli etmeden, uzaktan sözlükdaşlarımı süzüp, bir porsiyon mantı yeyip sessizce dönmekti. bu bile nasip olmayacak mı?
devamını gör...
geçen sene minik bulgurlu sarmisakli köfte yapan arkadaşın katılımını önemsiyorum.
ayrıca duty free ve kaçak parfüm, kol saati ve sigara kategorisinin oluşturulmasını ve sorumluluğunun bana verilmesini talep ediyorum.
devamını gör...
ay sonundan bir gün sonra yapılacağı için katılamayacağım kermes. ay sonları çok yoğun oluyorum işi gücü bırakıp gelmem imkansız. sağık olsun kalbim sizlerle genşler.
devamını gör...
1. en yakın arkadaşımın düğünü var, nikah şahidiyim (sabah erkenden onunla kuaföre gideceğim)
2. eşimin amca oğlunun nikahı var
3. yine eşimin dayı oğlunun düğünü var

bütün bunlara rağmen, en azından tezgahlar düzenlenirken orada olmak için elimden geleni yapacağım. bahane yok, olmamalı. bilmem anlatabildim mi?
devamını gör...
katılmayı çok istediğim fakat işlerden ötürü katılamayacağım. gelip dostlar ile kısır eşliğinde muhabbet edecek ve gel abla gel cogito sözlük malları bunlar gel, seç-ayır al-götür gel, cebimiz için değil fakirlere yardım için bişey al da öyle git diyerek tüm kıyafetleri satacaktık ama nasip...
devamını gör...
şu fani dünyada hak vaki olmadan bir kermese katılırsam bu da cogito sözlüğün bu türden organizasyonları sayesinde olacak gibi enteresan bir düşünceye sevketmiş kermes. haa buna katılma şansım çok zayıf ama sözlüğün bu tür faaliyetleri bitmez. bu olmazsa bir sonrakine katılırız.

geçen gün osman nuri topbaş hocaefendi'nin sohbeti vesilesiyle gittiğimiz ankara altınpark'ta böyle bir kermese denk geldik; ortam süper abiler. böyle ev yapımı tatlılar, yemekler vs. on numara beş yıldız. o yüzden hani imkanı olup da hafiften mızmızlananlar için söyliyim: gitmezseniz ziyandasınız... *

devamını gör...
vakit gardropları gözden geçirme vakti. yırtık, yanık, sökük olmadığı müddetçe giyilmeyen kazakları, etekleri, ayakkabıları kolilemek vakti. yaş-beden sınırlaması yok. çevremizdekileri de haberdar etmeyi ihmal etmeyelim.
devamını gör...
hanım yazarlarımızın annelerinin ya da kendi çeyizlerinden kullanmadıkları ve asla kullanmayacakları çember,patik,namaz örtüsü,seccade,havlu vb. malzemelerini bağışlamak üzere mesaj kutumu kızartmalarını beklemekteyim.

beyler aynı şeyler sizin için de geçerli.annenize,eşlerinize bu konuda baskı yapıp çeyizlerine el koyun! demiyorum güzellikle isteyin ve hayra onları da ortak edin.hadi hayırlısı inşallah.*
devamını gör...
muhtemelen gelemeyeceğim ama elimde üç beş parça takı, giyim eşyası gibi şeyler var onları göndermek isterim. gelebilsem ekler pasta yapıp getirecektim ama nasip bakalım belli de olmaz.

hayırlara vesile olacak kermestir, inşallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar