https://twitter.com/mstafat...

herkes bu insanlara kızmış, saydırmış, döktürmüş ama kardeşim şunlara bakar mısınız ne kadar da mutlu, mesut ve müreffehler?

cumhurbaşkanımız iyi ki bu insanlara kucak açmışlar. benim messelam yabancı ülkeye gitme gibi bir mali durumum yok fakad ben kendimi ülkemde yabancı gibi hissedebiliyorum.

muasır medeniyet ayağına özümüzden kopup batılılaşacağımıza ben araplaşmaya varım. zaten 1 gecede cahil kaldık. ayrıca kılıçdaroğlu'nun ssk'yı batırması da yılbaşı eğlenceleri ve kutlamalarıyla unutulup es geçilmesin.
devamını gör...
bizim ülkemizin vatandaşı bile yeni yılı bu kadar neşeli coşkuyla kutlamıyor. hepsinin ağzı kulaklarında. tüm dünya suriyelileri ağzı açık, hayret içersinde izliyor olmalı.
devamını gör...
iktidarın ülkemize attığı en büyük kazık suriyelilerdir. herşeyi düzeltiriz ama bu sorun eğer şimdi çözülmezse 100 yıllık bir sorun olacak.
devamını gör...
hamdolsun faşist damarım kabardı ana avrat sövebildim diyeceğim görüntülerdir.
kendi ülkelerinde huzuru refahı bozanların başka bir ülkede huzuru refahı bulabileceğini düşünmek ne kadar büyük bir aptallıktır bunu suriyelilerin bitleri kanlanmaya başladığında göreceğiz.
devamını gör...
adolf hitle'in nazileri de aynı uslupla sokağa çıkmıştı... hem bunu burada daha öncede yazdım... suriyelilerden nefret edenlerin yarıdan fazlası bu ülkeye başka ülkelerden kaçıp gelen insanların evlatları... ama yazık ülkeme...

bu kafaya göre almanya'da türk bayrağı açıp gezenlere alman polisi ne yapsa yeridir.
devamını gör...
kendi ülkesinde bayrağını açamayan insanların içi boş gövde gösterisidir. aynı erkekliği kendi ülkelerinde de göstermelerini dilerim. suriye’nin asıl ve yürekli vatandaşı şu an orada savaş halinde. bizim askerimizin suriye’ye gidip savaşırken onların burada ki böyle taşkınlıklarını asla kabul edemeyeceğim. biraz filistinlileri örnek almaları gerekir. onca zulme eziyete rağmen vatanlarından ayrılmadılar. asıl müslüman kardeşlerimiz onlardır nitekim vatan sevgisi imandandır.
devamını gör...
bizim vergilerimizle aldıkları yardımlarla kutlamalara katılmışlardır ve türk toprağında türk olmayan bir devletin bayrağını açmışlardır. sahi neden yılbaşında bayrak açma gereksinimi duymuşlar bir sorun kendilerine. suriye arapçasını biliyorsanız tabi sorabilirsiniz.

bayrak, en önemli devlet simgelerinden biridir. bugün türk devleti kendi toprağında tanımadığı, bir örgüte ait olan bayrağı meydanlarda, sokaklarda asılmasına göz yumarsa 1920’li yıllar uzak değildir.

bu nedenlerle en yakın zamanda ya suriyeliler bu ülkeden gitmelidir ya da halk kendisi refleks göstererek suriyelileri tamamıyla dışlaması gerekir. bu olayların daha ilerleyen dereceleri suriyeli avına çıkmaktır. devlet buna izin vermemeli ve olaylar bu aşamaya gelmeden önce kendilerine bir yol planı çizmelidir.
devamını gör...
güzel ülkemin güzel vatandaşları da istiyor ki, ülkede ki sığınmacılar * eziyet çeksin, kolları kopsun, etleri lime lime edilsin. sonuçta onlar sığınmacı. eğlenmek ne hadlerine?

ciddi manada sıkıntılı bir kitle ile karşı karşıyayız. arkadaş, eğlenemez mi bu insanlar? yılın 1 günü olsun dinlenemez mi? sanırsın 365 gün böyleler.
devamını gör...
bu kadar öfkeyle karşılık verilmesini anlamsız bulduğum kutlamalardır. ha ayı gibi tepinmişler, hoplayıp zıplamışlar, eğlenceden, incelikten zerre kadar anladıkları yok ama böyle insanlardan ülkemizde ezelden beri çok vardı zaten. ülkelerinde savaş varmış da eğlenmişler... ne bileyim sıkıysa orada bayrak açsınlarmış... çok tehlikeli laflar bunlar. genel olarak suriyeli meselesi giderek tırmanan bir gerilime dönüşmeye başladı. bu insanları ülkemize aldık ama geri göndermeyi de bilmeliyiz. kutuplaştırma ile oy potansiyelini artırmış bir hükümet acaba kendisinin yol açtığı türk - suriyeli kutuplaşmasında ne adım atacak merak ediyorum. onları ülkelerine nasıl gönderecek? türkiye'de hoşgörüden yoksun bıraktığı kutuplar, ülkenin tüm sorunlarını hele ki 2019'daki ekonomik sıkıntının suçunu suriyelilere yıktığında bakalım evde zor tutulan %50'yi bu sefer zaptedebilecek mi? üstelik bu sefer zaptetmesi gereken dilim %50'den çok daha fazla. biz bu filmi nazi almanyasında gördük. bir daha görmeyiz umarım ama şu adi eğlence ve ona verilen tepkiler düşündürücü. bence elimize aldığımız bomba bir an önce atmazsak elimizde patlayacak.
devamını gör...
hâlâ nasıl olur da hayatta kalırlar tepkisi bu.
çoluk çocuk genç yaşlı ülkelerinde çıkan kahrolası bir savaş sebebiyle nasıl olur da 7 yıl boyunca karalar bağlamazlar, bu insanlardaki yaşama azmi ve kararlılığı da ne böyle azizim! iki kuşak önce, hayvan tezeğinde buğday tanesi arayan adamların torunları olarak bu kentsoyluluğunuz(!) gözlerimi yaşartıyor.
devamını gör...
bu kadar hevesliyseniz baskasinin topraklarinda suriye demeye, gidin suriye'ye mücadellenizi ülkenizi kurtararak gösterinde, bakalım ne kadar "vatanseversiniz"
devamını gör...
müslüman bir ülkede hristiyan adetini kutlayan suriyeliler. ne oldu daha iki gün önce müsliman noel yılbaşı kutlamaz gavurlara benzememeliyiz diye tanımlar giriyordunuz. konu suriyeliler olunca yılbaşı kutlaması bile savunuyorsunuz.
devamını gör...
görüntülerde neyi kaçırdığımı anlayamadım. modernist milliyetçi ve ulusalcı tepkileri görebiliyorum sadece. herhalde bizim türkler herhangi bir avrupa ülkesinde toplanıp kutlama yaptıklarında da o ülkenin aşırıları aynı tepkileri varıyorlardır. hatta bu, diğer göçmenleri se içine alacak şekilde belirgin bir nefret ve karşılığı olarak siyasete dönüşmüş durumda.

ha, ben bugün ve şimdi'nin bir yaşayan öznesi olarak hiçbir kutsallıkla, ilkeyle, tarihle, tarihsel mirasla, sorumluluklarla ilişkisiz olarak bu dünyadan keyfince geçip gitmek istiyorum, diyorsanız, siz de haklısınız. çünkü yaşam sizden yana.

dünya nüfusu gitgide kalabalıklaşıyor. kaynaklar azalıyor ve değerleniyor. toprak ve sınır kavgaları, göçlere zorluyor. o göçler de görece refahı yakalamış toplumların dengesini sarsıyor. avrupa 18.yy'da kendi çitlerini çekip içerde sefahate daldı. onu örnek alan diğer toplumlar, çoğu kere onlara karşı savaş vererek 20. yy'da kendi çitlerini çektiler. ama kaos bitmedi. güç ve sömürge savaşları sürüyor. kitleler oradan oraya taşınıyor. her insan düzlüğe çıktığında geçmişi unutarak sefahata dalmak ister. ne var ki bu istek, diğerlerinin rahatını da bozar. böylece dünyadaki itiş kakış hiç bitmez.

elbetteki sosyoloji, siyaset, tarih, felsefe, psikoloji bilmek bunların hiçbirini çözmüyor. sıradan insanlarınsa rahat ve kendilerine miras kalan algılar içerisinde yaşamaktan başka bir edimi yoktur. bu yüzden bu sıradanlara, sıradanların algısına bırakmamak gerekir meseleyi. bu, yönetenlerin bir sorumluluğudur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar