1 temmuz 2018 istanbul lgbt onur yürüyüşü

tekrar edelim, biraz daha vulgar ve sizin anlayacağınız dilde: biz sizin dibinizi kime ve nasıl şekilde dövdürdüğünüzle pek de ilgilenmiyoruz. ama nasıl ki biz sokakta avred yerlerimizi açıp milletin ağzından aşağı sokmaya çalışmıyorsak, lütfen kendi sefil dünyanızda kalın, dibinizi rahatça dövdürebilme "davanızı" bize bulaştırmayın. kapiş ? ha yok, tepki yerseniz de ağlamayın.
devamını gör...
ekşi'nin aynadaki yansımasına dönüştüğümüz şu başlıklar ayrı bi keyifli oluyor lan. *
uyuşturucu satıcıları yürüse bu kadar tepki toplamaz, hayatımız hep cinsel kimlik üzerinden tatmin olmaca.

neysse, bi de tanım şeettirelim : lgbt kişilerin her yıl yaptıkları yürüyüşün 2018 ediyşını.
devamını gör...
cinsiyetçi geleneksel otoritelilerin pek bir alındıkları yürüyüş. sevgili lgbtliler ayak bastıkları her yerde seslerini duyurmalılar. bakınız şu gençlerin içinde el kadar çocuklara kerkinen, insan yakan birini bulamazsınız. bu da bence lut kavminin torunlarını sevmek ve desteklemek için yeterli bir sebep. izmir'de olsam kesinlikle lgbti arkadaşları yalnız bırakmazdım. Allah size düşmanlık yapanları kendi çocuklarıyla sınar inşallah.
devamını gör...
öncelikle mesele burada kimsenin cinsel kimliği, yönelimi, o biçimliği falan değil. gereksiz duyara, konu saptırmaya gerek yok.

basit bir benzetme yapmak gerekirse: heteroseksüeller(yahut herhangi başka bir cinsel kimlik") çıkıp "rahat rahat sevişemiyoruz :(" diye yürüyüş yaparlarsa hemen hemen aynı tepkiyi yerler.

hani küçük beyaz(ımsı) gettolarınızdan çıkıp ülke realitelerini görmeye pek tenezzül etmiyorsunuz anladık da, kültür denilen bir olgu var, hani insanların kuşaklar boyunca oluşturduğu sosyal bir yapı.

neyse işte, burası iskandinavya falan değil. cinsel kimliğiniz, ne olduğunuz yahut buna bağlı olarak neler çektiğiniz umrumuzda dahi değil. anladınız mı? ha yok, uçkurunuzla ön plana çıkmak isterseniz de, buradan belirli bir kitleyi bilerek ve isteyerek karşınıza alıyorsunuz demektir. ne diyorduk ? ağlayacaksanız oynamayın.

kaldı ki:

kimsenin kimseye bırakın sevmeyi, saygı duyma dahi zorunluluğu yoktur. ben senin yönelimlerine, dinine, imanına, inanışlarına, ideolojilerine, hayat felsefene vs. dahi saygı duymak zorunda değilim, sen de benimkilere. ama seve seve tahammül etmek zorundayım. sen de öyle. ve eğer sokakta uçkurunu ön plana çıkaran bir gösteri yapıyorsan, hele hele lutilikle bunu birleştiriyorsan tepki almayı göze almışsın demektir. mağduriyet kasmaya gerek yok. çok "yavşakça" bir durum oluyor zira bu tabiri caizse.
devamını gör...
avrupa'da eşcinselliğin suç olmaktan çıkarılması fransız devrimi'yle dine dayalı tüm suç ve cezaların kaldırılmasıyla olmuştur. lgbt ifadesi 1900 yıllardan beri kullanılmaktadır. hıristiyanlığın eşcinselliği yasaklamasına karşın, batı ülkelerinde de ortaçağ boyunca eşcinsel ilişkilerin, çok yaygın olmamakla birlikte, sürdüğü bilinmektedir.

lgbt'nin amacı lgbt kişiler için sosyal eşitliktir; bazı kişiler ayrıca lgbt toplulukları geliştirmek ya da daha geniş toplumu cinsel baskılardan kurtarmak için çabalamışlardır. lgbt hareketleri lobicilik ve sokak yürüyüşleri; sosyal gruplar, destek grupları ve topluluk etkinlikleri; dergiler, filmler ve edebiyat; akademik araştırma ve yazı; ve iş faaliyetleri gibi çok çeşitli siyasî eylemcilik ve kültürel faaliyetlerden oluşur.
devamını gör...
her gün köpeklere kerkinilen, tecavüzün ata sporu sayıldığı ülkede kültür, sosyal yapı tırı vırı denilerek tepki gösterilen yürüyüş. asıl riyakar ve yavşakça tutum bu, mabadındaki pisliği görmeden, başkalarına temiz olmayı tembihlemek.

edit : ulan akıl fitil değil ki zorla sokasın. gelip burada en ahlaklı benim şovunu yapmak kolay. aheyyy, yurtlarda çocuklara taciz edilirken bi kereden bi şey olmaz diyen adamların riyakarlığı beni öldüreyyiii.
devamını gör...
köpeklere, damacanaya, çoluğa ve çocuğa tecavüz vakalarındaki bariz artış özellikle düşük eğitimli-varoş(umsu) kesimlere pompalanan "cinsel özgürlük ve cinselliğin alenileştirilmesi" politikaları sonucundadır. bilhassa 80 ihtilalinden sonra türkiye'ye hususi pompalanmış ve özellikle 90ların başında hız kazanmış "yırıl yırıl dinsellik" akımının yanında "yırıl yırıl cinsellik" akımı neden bir takım çevreler tarafından bilhassa görmezden gelinir, anlamak güç. salt balık hafızalı bir toplum olduğumuzdan kaynaklandığını düşünmüyorum bunun.
devamını gör...
tecavüz vakalarına bakıp hoş görmemiz gereken yürüyüşmüş. o zamam bırakalım tecavüzcüler de yürüsün abicim.

bir sürü erkek çocuğa tecavüz ediliyor. bunları aha tam da lgbt diye savunduğunuz sapıklar yapıyor. eminim yürüyenlerin içinde de bir sürü çocuk tacizcisi vardır.
devamını gör...
abi üç kere bunların bir şekilde tacizine maruz kaldım. biri az kalsın elimde can veriyordu. değil saygı göstermek tahammülüm dahi yoktur. karşıma da çıkmasınlar. bu sefer sağ da bırakmam.
devamını gör...
bir grup ibınanın organize ettiği yürüyüştür. yürüyün topitoplar, demirel'in de dediği gibi, yürümekle yollar aşınmaz.
devamını gör...
türkiye’de muhafazakarların ve homofobiklerin kabul etmeyeceği, lgbtilerin de yaşamın her alanında karşı karşıya kaldığı güçlüklere karşı nefes alacak bir alan yarattıkları etkinlik. lgbti grupları birbirinden çok farklı insanlardan oluşur. yürüyüşün bu nedenle farklılıklarla dolacağı muhtemel, tabi yürüyebilirlerse. eleştirilerde genel kanı olan lgbti propogandası ile muhafaza edilen kimliklerin bozulması/ risk altınea kalması savı ile yaklaştıkça hiçbir sorunu çözemeyeceğimizi anlasak keşke.
devamını gör...
sapkinliklarini ifsa etmelerini normal karsilamak soyle dursun mide bulandirmaktan oteye gitmemektedir. herkes hissettigi gibi yasayacak diye bir sey yok. hissettiklerinde veya egilimlerinde bir ariza varsa ket vurmayi ogrenmek zorundalar. bi de lgbt lilere bir sey soyleyebilmek icin dunyada tecavuz taciz olaylarinin bitmis olmasi mi gerekiyor? baska yanlislar varken bu daha az yanlis durumlara dogru gibi davranmali tavirlariniz da cok sacma cidden.
devamını gör...
suç değildir, eyvallah!
yargılamıyorum, ona da tamam.
beni ilgilendirmez, pekala.

yalnız bir şey söyleyeceğim, kimseyi ilgilendirmediğini düşündüğünüz ve aynı zamanda saygı beklediğiniz cinsel tercihlerinizi ispatlama, dayatma ve gösterme çabanız sizce de çok saçma değil mi? mesela ben de sizin örnek teşkil etmenizden ve çeşitli algılarla geleceği tavlamanızdan rahatsız oluyorum. ben buna saygı beklediğim zaman niye beni yargılıyorsunuz? beklentilerinizin aynısını kendinizden başkasına uygulamıyor, yalnızca kabul görüp, saygı istiyorsunuz. ben buna tamam derken, siz senden bizene diyorsunuz. kusura bakmayın da, sen hemcinsle sevişiyorsun diye benim geleceğimin psikolojisiyle oynama hakkına sahip değilsin. tamam sen istediğini yap, banane! ama kim senden bunu bangır bangır ispatlamanı istiyor? lütfen...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar