şanlıurfa'nın akçakale ve ceylanpınar ilçelerine terör örgütü ypg/pkk tarafından atılan havanlar ile 1'i bebek 2 vatandaşın katledilmesi olayı. şanlıurfa valiliği sivillerin adını 9 aylık suriye uyruklu bebek muhammed omar ve maliye memuru cihan güneş olarak açıkladı.

tsk sivilleri vurmuyor diye sivil kıyafet giyerek çatışan bu köpekler yine sivillere rastgele bomba atmaya başladı. ama dünyadaki algı türkler kürtleri kesiyor şeklinde.

--- şanlıurfa valiliği ---

09.10.2019 tarihinde başlatılan barış pınarı harekatı ile birlikte suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin ilimiz akçakale ve ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; barış pınarı harekatının ilk şehidi suriye uyruklu 9 aylık bebek muhammed omar ve akçakale ilçemizde görevli vergi dairesi başkanlığına bağlı maliye memurumuz cihan güneş şehit olmuştur. atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. yaralı vatandaşlarımız akçakale devlet hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.
şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
kamuoyuna saygıyla duyurulur.

--- şanlıurfa valiliği ---
devamını gör...
ceylanpınar'da 11 yaşındaki bir çocuk daha ypg'nin attığı roket sonucu şehit oldu.

--- şanlıurfa valiliği ---

suriye'nin kuzeyinde yürütülen 'barış pınarı harekatı'nda, resulayn ilçesinden şanlıurfa'nın ceylanpınar ilçesine teröristlerce atılan roket mermisi ile ağır yaralanan 11 yaşındaki elif terim, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. şanlıurfa sınırındaki saldırılardaki şehit sayısı 3'e yükseldi. şanlıurfa valiliği'nden yapılan açıklamada, "09.10.2019 tarihinde başlayan ve başarılı bir şekilde devam eden barış pınarı harekatı sırasında 10.10.2019 tarihinde pkk-pyd terör örgütü mensuplarınca, ilimiz ceylanpınar ilçesine atılan mühimmatın patlaması sonucu, sokakta oynadığı sırada göğsüne isabet eden şarapnelle yaralanan ve ceylanpınar devlet hastanesinde tedavi altına alınan elif terim (11) adlı evladımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. şehit çocuğumuza cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz" denildi.

--- şanlıurfa valiliği ---
devamını gör...
Allah mekanlarını cennet etsin, geride kalanlara sabır versin inşallah. sivilleri hedef alan bu ucubelere verilen her türlü mücadele haktır. sanki suriye'de etnik temizlik yapılıyormuş gibi lanse etmeye çalışan aşağılık terör yandaşları neredeler? korkakça ve alçakça attıkları iftiralar boyunlarına dolansın inşallah. bu dökülen kanların vebali onların da boyunlarındadır. iflah olmaz kansızlar.
devamını gör...
mardin nusaybin'de 12 ve 15 yaşında 2 çocuk ve anneleri ypg'nin attığı roket sonucu şehit oldu, 24 sivil yaralandı.

--- mardin valiliği ---

09.10.2019 tarihinde başlatılan barış pınarı harekatı ile birlikte suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin ilimiz nusaybin ilçemize isabet etmesi sonucu; 2’ si çocuk (12) yaşında emine yıldız, (15) yaşında leyla yıldız ve (48) yaşında anneleri fatma yıldız hedef alınarak şehit olmuştur. atılan roket ve havan mermileri sonucu (24) vatandaşımız da yaralanmıştır. yaralı vatandaşlarımız nusaybin devlet hastanesi ve mardin devlet hastanemize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.

--- mardin valiliği ---
devamını gör...
suriye'den atılan havan ve roketatar mermileri şanlıurfa'nın akçakale, birecik ve ceylanpınar ilçeleri ile mardin'in nusaybin ilçesine isabet etmiş. şanlıurfa valiliği, biri 9 aylık bebek, biri 11 yaşında çocuk, üç kişinin şehit olduğu 45 kişinin de yaralandığını bildirmiş. buradan
devamını gör...
sonlarının geldiğini anlayan alçakların son çırpınışlarıdır. bebek öldürecek kadar şerefsiz olduklarini bir kez daha herkes görmüştür. inşallah en kısa sürede yapanlarin cezası kesilir.

hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah tan rahmet dilerim.
devamını gör...
aklıma 2006 yılındaki israil-lübnan savaşını getiriyor. savaşın hemen başında lübnan'da konuşlu hizbullah milisleri israil askerlerin bulunduğu bölgeye roket saldırısı düzenleyip iki israil askerini öldürmüştü. bunun karşılığında israil direkt beyrut kentini hedef alıp halkın tepesine varil ve fosfor bombaları atmıştı. hatırlayın beyrut'un kan ağladığı o savaşı.

bu pkk/pyd/ışid gibi güçler bana hep israil'i hatırlatır. ne de olsa hepsi israil'in, abd'nin gayrimeşru çocuğu. armut dibine düşer. onlar senin askerini hedef alamaz. karşısına çıkacak güce ve cesarete sahip değildirler. onlar masumları hedef alırlar. kalleştirler. aynen siyonlar gibi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar