çok garip güzergahlardan vefa'nın mordor bahçelerinde başlayan zirve. derviche sözlükte reform lazım derse , 14 ay önceki tanımları gösterecekler var. çok su götürür.. *

izlandali the beyefendi
dervis the monark
mistaka bey's
vera-ül muhabbet
ilgili kullanici on way
fahri doktor
e1k airways
lorien yaprağı
iki kisinin bildigi sırrı
monsieur dö moncher

will update.. - - - - - (#6170012)
devamını gör...
besiktasin maçıni birlikte izleme karari almis yazarlarin sorarlarsa zirve deriz aktivitesi.*

biz kadin yazarlar bi gun anam sen de az kirli çıkı degilsin zirvesi yapana kadar takilin tabi.. derinmis. hih.*
devamını gör...
ayırdır güncelleme mi var ? *)

dedikodumuzu yapmayın plis.
devamını gör...
derin zirve denmiş. zirveyi sizin için derinlemesine analiz edeyim.

1) açılış.
2) usta bize dokuz çay çek.
3) beyler hanım arıyor bana müsaade.
4) beşiktaş maçı kaç kaç?
5) yengenizle papaz olduk en iyisi ben kalkayım.
6) yeni tema iyi oldu ama.
7) beyler ben kaçıyorum yengeniz bekler.
8) sözlükte hala sıkıntılar var.
9) ooo saat kaç olmuş hanım beni parçalayacak.
10) tamam biz de kalkalım o zaman.
11) kapanış. *
devamını gör...
dünyaya barış, ülkeye huzur getirmeyecekse ilgilenmediğim zirve. el altında elçi falan yollar insan katılır mısın diye?

daha da gelmem lan davosa..
devamını gör...
şey değil mi bu ya; yapılamayacak kararlar alınan ama hunharca çay içilen, sen mi verdin la o eksiyi diye devam eden zirve.
devamını gör...
koordinatlarını paylaşmamam karşılığında dervis the monark'la sınırsız eksi ve artı görebilme hakkı anlaşması yaptığım zirvedir. konseyyin olası bir olumsuz kararında bacıyan-ı vefa olarak inlerine* gireceğiz.* 34 bs 001in kendisiyim kooonsey hareketlerine dikkat etsin. selamlar.
devamını gör...
merak edilmemesi gereken zirvedir.

hemen hemen hepinizi tek tek çekiştirdik. tanımlar üzerinden dalga geçtik. isimlerine ulaştıklarımızı stalkladık via social media accounts. özellikle gıcık olduğumuz yazarları.

sonra bi duble boza açtırıp leblebiynen gömerekten sözlüğün gelmişini geçmişini geleceğini masaya yatırdık. arasına forumsal tanım serpiştirip kayseri usulü mantı misali pişirip yidik.

ortamda eksik olan tek şey atilla taş ve yaveriydi.
devamını gör...
pilav, kuru, cacık...
vera kapitalizmin çarkına söverken buz gibi coca colalar aynen abi denerek kafaya dikiliyordu. derken navigasyonu ile izlandalı, gideceğimiz mekanın yalnızca tayyi mekanla ulaşılabildiğinden habersiz çıkageldi. kuru tabaktan sıyrıldı, sensei mista vefa bozacısı'nın etrafını 2 kez döndürdü. bu dönüşlerle beraber zaman mekan büküldü, demin orada olmadığına ant içilesi mahzen kendini gösterdi. işte dedi endop, burası olmalı. mista temkinli, "selamun aleyküm, ali abi mi ?" gerçek adını bilmediğimiz abi ali, vakarla içeri buyur etti. 7 yıl 7 ay 7 hafta 7 gün 7 saat 7 dakika beklemiş gibi... çaylar -ki tazeliğini mubabbete borçlu-, 3. coğrafi zamanda oluşmuş bir boğaz gibi kuzeyden güneye aktı gitti. mösyö uzun duramadı gitti. ne varsa merak edilen, sırrı fâş oldu. ne var ki hiçbir cümle dilden beyhude düşmedi.
pilav, kuru cacık...
budur dervişlik dediğin.
devamını gör...
derviche kendilerine boza ısmarlamamış anlaşılan.nerden biliyorum?ısmarlasa görürdüm.
devamını gör...
3. geleneksel derin gizli karanlık izbe buluşmada hanım üye bulundurmazlarsa isyan çıkacak zirvedir. seçme ve seçilme hakkının 2 zirvedir ipotek edilmesi dünyevi konseye yakışmamaktadır nene hatunnlarr bacıyan-ı rumlar hayme analar neyse bu kurtlar vadisinden çıktı diriliş oldu. bombada atsanız orda olacağızz ne yaparsanızz ordayızz ona göre.*
devamını gör...
ilk toplantının aksine bu sefer yanıma orak, çekiç ve pergel ile gittiğim vefa zirvesi. işin şakası verimli olan ve samimi hislerle hareket eden insanların içerisinde olmayı seviyorum, bu da bunlardan bir tanesiydi. yoksa bakmayın derin falan denildiğine, o tamamen bir yanılsama , utanmasalar girişe detektör koyacaklardı az bile diyorlar. en son metrobüste kart bastığım katılımcı kişi bile " beni görmedin tamam mı" diyerek ayrıldı yanımdan.

yukarıda da bahsedildiği üzere beşiktaş muhabbeti, hanımlar evde beni bekler gibi şeyler konuşuldu, kısırları yedik kalktık. lakin ben asla konuşulmayan ve keşke konuşulsa güzel olurdu diyeceğim şeylerden bahsedeceğim*. herkes yakalanan o güzel ivmeden son derece memnun ve mutlu. yeni yazmaya başlayan arkadaşların verdikleri katkı, keza gencecik yaşta sözlüğün alt yapısı için can parane çaba gösteren kişilerin varlığından haberdar olunca insanlar gerçekten umutlanıyor ve sahipleniyor sol şeridi ve yapılanları. olaylar dm ` den yürür demek isterdim sizlere ama değil. olay hareket eden , sorumluluk alan, gece 3`te olsa kimsenin o yazılarını görmeyeceğini de hissetse sözlük için bir şeyler karalayanlarda. en arka sokaklara gitmiş tanımları bulup, sola onları koyarak onure edenlerde, sözlüğün gerçek işçileri ve gönül sahipleri - emektar ve sadece yazar - olanların. daha sormadan ben yaparım diye her şeyini ortaya koyan moderatör arkadaşların, nice uzak yerlerden gelip sözlüğün ateşine üflemeye çalışanların. tez yazarken hala oralara gelip , bunları yapsak nitelik ve nicelik aynı anda nasıl düzelir diye fikirlerini beyan edenlerin. ramazan dönemi gelince kafalarında efsane planları olan insanlar var biraz buradan trick versem yeterli olur bence.

sonuçta fikirler olur , gelişir, sonuçlanır aynı dünyevi mecmua gibi şu an geldiği yeri kimse tahmin bile edemezdi. insanların neden yazmaya başladığını düşününce aslında, sözlüğün gerçek kuramı ortaya çıkıyor ``aktarım``. elinde olan tohumu dikip, 7-8 sene sonra geldiği yeri görünce acaba cebimde kalan tohum var mı dertlenmeye devam ediyorsun. kimin neyi, ne kadar yaptığının önemi yoktur cemiyetler içerisinde bazen bir an, bir kişi gelir o ortam için bir fikir beyanat ortaya koyar ve bir bakmışsınız orası bambaşka bir hüviyete bürünmüş, panjurlar sonuna kadar açılmış, içerisi de bahar havalı esintili bir hal olmuş. x ne demiş, y kime ters bakmış diyerek ilerleyeceğini zanneden ve en sonunda kaybeden yerlerin aksine x ve y`leri geride bırakarak, gelecek adına anı güzelleştirmek adına yapılan her şey hayırlıdır ve hayırlara da vesile olacaktır şu an olan budur.

olayın magazinsel kısmı benim işim değil, ben o fikir tealisi sırasında beşiktaş maçını izliyordum. baya şeyi kaçırdım, kaçmasın diye de notlar aldım. sonra okuduklarımı birleştirme hususunda biraz zorlandım. " yok derviche için 14 ay önce yazılanlar daha emek verilen şeylermiş, sözlüğü uludağ sözlüğe reform çabaları için satacakmış, izlandali geçen haftadan beri mistaka`nın tanımlarını artık okumadan kapıyormuş, lorien yaprağı fahrettinin arabasını mı ne satın alacakmış" gibi şeyler çıkınca sonuç - bundan sonra olayları daha dikkatli dinlemeye - karar kıldım kendi adıma.

sonuç olarak şunları söyleyeyim ve kapayayım acizane. neredeyse burası 2650 gündür açık bir mekan ve yıpranması beklenirken tazelenerek koşmaya devam ediyor. herkes kendi şehrinde hangi yazar tanıdığı varsa, onunla iletişime geçmeli , hasbıhalde bulunmalı . kafasında ne varsa paylaşmalı özellikle yönetime direk olarak. karşılığı olmayan , dinlenilmeyen bir durum ben henüz hatırlamıyorum. keza moderasyonun olaylara bakış açısı ve hızı eski yılların aksine son derece olgun ve salih şekilde ilerliyor. yeni ara yüzün hızı ve gelişimi dervişin yazılımcı arkadaşla ele ele verdiği ve sonuçlandırdığı dönemlerde güzel bir sonuca ulaştı. bu yazdıklarım zirveden bağımsız , burayı elden geldiğince takip eden bir yazarın kişisel gözlemleri. lakin bu dediklerim sadece benim değil, buraya gönül veren nice kişinin de ortak hissiyatlarıdır diye düşünenlerdenim. herkesin hayatında inişler, çıkışlar, zor zamanlar olur. bazen gidişler olur , bazen beklenmedik zamanlarda gelişler ama her defasında yeniden deyip, o ilk heyecanla konular ele alınırsa sonuç meyve verir ve vermeye de başladı - daha da güzeli artmaya devam ediyor . yeni gelen yazar arkadaşların yazılarına daha bir ehemmiyetli olup, herkesi onure ettiğimiz gibi onları da heyecanlandırmak , tanımlarının kıymetini vermek yapabileceğimiz en basit gözüken ama en değerli eylem. belki bazen bunu fazla dillendiriyorum, can sıkıyor biliyorum ama yeni yüzler , yeni heyecanlar ve fikirler demek. unutmayalım burası da bir fikirle doğdu ve bir fikrin üyeleriyiz.

selametle..
devamını gör...
3. derin zirveyi olası bir baskın yeme ihtimaline karşı vefa da değil verâ da yapalım fikrini ortaya attım. mutabık olunursa biiznillah 3. zirve istanbul sularından uzaklaşarak yapılacak. sözlüğe zarar vermeye çalışan dış mihraklara karşı iman dolu göğsümüzle cenk edeceğiz, hile ve desiselerimiz vuku bulacak, muzaffer olacağız inşaallah. gerçi daha hatunun haberi yok. inşallah izin verir !
devamını gör...
mekan için wassaptan gruba atılan konum direkt vefa mezarlığı'na çıkınca ve mistaka telefonu açmayınca , "mezarlıkta olacak galiba zirve" diye düşünerek içeride baya dolaştım. adı da derin zirve olunca insan böyle bir şeyin olabilitesine de inanıyor hani. neyse ki o esnada mezarlıktan lorient yaprakları çıktı da mekanı bulduk şükür. ama mekanı görünce mezarlıkta olsaydı keşke diye de söylendim kendi kendime.

zaman ilerledikçe ve konuşulanları dinledikçe sözlüğün gerçekten dert sahibi samimi insanlarla dolu olduğunu fark ettim. tüm samimiyetimle söylüyorum bu sözlüğü bu kadar sahiplenen , sözlüğün tüm sorunlarını en ince ayrıntısına kadar un afak edip , hiç bir detayı atlamadan çözüm bulmaya çalışan genç arkadaşlarımız olduğu sürece burası sadece sanal bir platform olarak kalmayacaktır. bir sözlük olmanın çok çok ötesine geçecektir. çünkü bu arkadaşların hepsi aynı hassasiyetle ve samimiyetle ve en önemlisi ilk kurulduğu günün aşk ve heyecanının dozajında zerre miktarı azalma olmadan sözlüğe bir şeyler katabilmek için yırtınıyorlar. hepsine tek tek buradan tüm içtenliğimle teşekkür ediyorum. hepsinden Allah razı olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar