10 ocak 2020 barcelona anadolu efes maçı

2019-2020 euroleague sezonu ikinci yarısının ilk maçı. bu senenin en iddialı şampiyonluk adaylarından ikisinin maçı. ilk maçı yanlış değilsem 10 sayı farkla barcelona kazanmıştı. temsilcimiz real madrid ile liderlik koltuğunda oturuyor 14/3 galibiyet yüzdesiyle. barcelona ise 13/4 ile 3. sırada. liderlik için çok önemli bir maç. ikili averajların bile önemli duruma geldiği harika bir normal sezon geçiyor bu sene yurolig'de. maç saat 23:00'da başlayacak ve beinsports3 ekranlarından canlı yayınlanacak. dunston'a en çok ihtiyaç duyulan maçlardan bir tanesi. ama dunston yok maalesef. zevkli bir maç olacağı kesin. geçen seneden de acısı var barcelona'nın efes'e karşı. intikam maçı olarak görüyorlar yani bu maçı barça. larkin, micic, boubais, singleton, simon, peters, pilees ve sertaç çok iyi oynamak durumundalar kazanmak için. başarılar efes.
devamını gör...
dusnton ve micic'in kadroda bile olmadığı, moerman'ın sakatlıktan yeni çıkmasından dolayı hala hazır olmadığı bir maçtı. bunun dışında boubais, pleis, sertaç, peters, simon, anderson gibi oyuncularda öyle harikulade bir performans göstermese de, larkin ve singleton'un sayı önderliğinde, güzel bir takım oyunu ile harika bir galibiyet aldık deplasmanda barcelona gibi bir rakipten. ilk maçı 10 sayı ile kaybettiğimiz için ikili averajı alamadık barça'dan ama inşallah gerek kalmaz ikili averaja. larkin 26 sayı singleton 17 sayı simon 10 sayı ile oynadı. rakipte ise brandon davis, üçüncü çeyrekte takımın tüm sayılarını kendisi attığı maçı 20 sayı ile tamamladı. mirotiç 14, delaney 15 ve kuriç 11 sayı ile oynamasına rağmen galibiyete yetmedi. bu maçı kazanmamızın baş aktörü bana göre dunston'ın yokluğuna rağmen 40-312lik rübaund üstünlüğümüzdür. bu galibiyetle real madrid'in önünde averajla liderliğimizi koruduk. harika bir sezon geçiriyoruz efes olarak. aynı fenerbahçe beko'nun geçen seneki normal sezonu gibi. umarım bu sefer şampiyonluk ile biter bu sezon. bu arada ergin ataman'ın bilerek iki teknik faul alıp salondan atılması da taktik olarak galibiyete fayda sağlamıştır.


devamını gör...
efes büyük takım olduğunu bu maçta göstermiştir. ergin hoca ise büyük olduğunu... takımın ritminin geriye düştüğü, barça maçta hakimiyeti ele aldı dediğimiz bir anda ergin hocanın hakeme karşı sert reaksiyonu ile takım kendine geldi ve barça'yı yendi. resmen satrançta veziri feda etmek gibi bir şeydi bu hamle. tebrik ediyorum. ders olarak okutulacak bir maçtı ve kazandık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar