11 eylül 2019 abd fransa maçı

2019 dünya basketbol şampiyonası çeyrek final üçüncü maçı. kazanan takım, yarı finalde arjantin'in rakibi olacak. saat 14:00'da başlayacak olan maç ssport kanallarından yayınlanacaktır. bakalım pota altı canavarları olan fransa, abd'yi üç sayı atmaya zorlayabilecek mi? favorim abd diyerek fransa'nın şansını artırmak istiyorum tabi ki.
devamını gör...
ilk çeyreği 18-18 biten maç. iki takımda birbirine pek üstünlük sağlayamadı. abd bulduğu üç üçlükle maçta dengeyi sağlayabildi. fransa ise sadece bir üçlük atabildi ilk çeyrekte. skor berabere. bu şekilde kısır giden maçta fransa'nın kazanma şansı daha yüksektir. bakalım abd açılabilecek mi?
devamını gör...
ilk yarıyı fransa 45-39 önce kapattı. rudy gobert devi ile pota altını iyi kapattılar ve abd pota altını iyi rahatsız ettiler. pota altı kararan abd, üçlük atışlarda iyi bir yüzde yakalayamadı ve hızlı hücum şansıda pek yakalayamadı. yani tek kelimeyle fransa abd'yi kitledi ilk yarı. danıvın miçel'in yetenekleriyle bulduğu sayılar ve markus sımart'ın kenardan gelerek bulduğu 5 sayı olmasa, felaket bir ilk yarı olabilirdi abd için. bakalım ikinci yarı bir şeyleri değiştirebilecek mi popoviç reis? yoksa hal ve gidişat fransa lehine.

devamını gör...
3. çeyreği 66-63 abd üstünlüğüyle biten maç. bir ara abd 10 sayı geriye düşmüştü ama son 5 dakika da danıvın miçel önderliğinde geri gelmesini bildi ve 3. çeyreği 66-63 önde bitirdi. çeyrek skoru 27-18 abd lehine bitmiş oldu. zurnanın zırt dediği çeyreğe geldik artık. bakalım 4. çeyrekte cevap verebilecek mi fransa abd'ye?
devamını gör...
fransa'nın, abd terör devletinin basketbol takımına güzel bir oyunla yendiği maç olmuştur. 89-79. üçücü çeyrekte 10 sayı geriye düşmesine rağmen, danıvın miçel önderliğinde maça geri gelmişti abd ve 2 sayı öne geçmişti. son çeyrekte ise 7 sayı kadar öne geçmişti. tabi bu sekansta rudy gobert kenarda dinleniyordu. rudy gobert tekrar sahaya girdi ve ne olduysa ondan sonra oldu. fransa büyük bir hızla farkı kapatırken, rudy gobert pota altını karartıyordıu bloklarıyla. maçın adamı olmuştur rudy gobert kesinlikle. 21 sayı 16 ribaund 3 blok 2 asist ile oynadı gobert. tabi maça etkisi bu istatistiklerden daha büyük bence. abd'de ise danıvın miçel 29 sayı 6ribaund 4 asist ile oynamasına rağmen yetmedi galibiyet için. yalnız maçın sürpriz ismi frank ntılıkına isimli fransız basketbolcudur. özellikle fransa'nıngeri dönüşünde attığı son saniye üçlüğü var ki, akıllara zarar. maçın kırılma anı olabilir o üçlük. harika bir maçtı. bizim elimize yüzümüze bulaştırdığımız abd galibiyetini, fransa almayı başardı ve beni derinden mutlu etti. abd her alanda başarısız olsun azizim.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar