11 şubat 2020 kemal kılıçdaroğlu açıklamaları

cumhuriyet halk partisi genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun, önceden belirttiği üzere grup toplantısında fetö'nün siyasi ayağını tartışmaya açarak gündem belirleyen açıklamalarıdır. ben irdelenmesi gereken noktaları kendimce seçip buraya alayım, dileyen kaynaktan tamamı okusun inşallah.

--- alıntı ---

fetö’nün faaliyetleri izleniyor muydu?

evet izleniyordu, eskiden beri izleniyordu. gülen hareketinin cıa ilişkileri mit tarafından raporlanmıştı 1991 yılında. 24 ağustos 2004 tarihinde bir karar alındı mgk’da. o dönem başbakan erdoğan’dı. gülen hareketinin tehlikeli olduğunu hükümete bildirdiler. peki ne yaptılar? mgk’da alınan gülen kararı bakanlar kurulu’nda imzaya açılmadı, hiçbir işlem yapılmadı. kimseye haber verilmedi. tüm riski hükümet adına erdoğan üstlendi. peki, fetö’nün siyasi ayağı kim?

erdoğan, 2016 yılında “fetö ile bir ortak yanımız vardı. aynı menzile farklı yollardan giden bir yapı olarak ördük. bambaşka niyetlerinin, sinsi planlarının olduğunu görmedik” diyor. yalan söylüyor! çünkü 2014 yılında milli güvenlik kurulu söyledi sana.

fetö’nün tehlikeli olabileceğini içeren mgk kararı dönemin başbakanı tarafından rafa kaldırıldı. bu kişi aynı zamanda bop eş başkanı’dır. mgk karar alıyor gülen hareketi tehlikelidir diye. derhal içerideki ve dışarıdaki faaliyetleri ile ilgili gerekli önlemleri alın diyor. kime diyor? dönemin hükümetine. kararın altında da imzası var dönemin başbakanı erdoğan’ın.

fetö’nün isteği ile khk yetkisi alındı. danıştay ve yargıtay başkanlığı için 8 yıllık görev yapma zorunluluğunu dört yıla indirdiler. çünkü aşağıda kendi adamları bekliyordu. kitle ataması ile yargı fetö’nün eline geçti. bu kanunu kim getirdi?

--- alıntı ---

alıntı adresi
devamını gör...
saçmalamış resmen. o dönemin mgk'sını oluşturan zihniyet din namına kim ne yapsa terörist ve tehlikeli görürdü. dolayısıyla bu raporların sağlıklılığı konusunda erdoğan'ın endişeleri haksız değildi. zaten fetö'yü doğuran ve büyüten menzil kazandıran, eski zihniyetin baskıcılığı idi. kılıçdaroğlu' nun içinden geldiği zihniyetin yani.
devamını gör...
islami olan her şeye default olarak terörist damgası yapıştıran bir anlayış vardı eskiden. bunu da desene kemal. ulan o değil madem böyleydi zaman gastesinin önüne yatan kim? stv önüne yatan kim kemal? bank asya önüne yatan kim? fetöcü savcılar tutuklanırken tutuşan kim? 15 temmuz olana kadar fetöyle yatıp kalkan kim? ittifak kuran kim? cevap ver kemal!!!!11
devamını gör...
2013 ten darbeye kadar fetö 'ye her türlü desteği veren bir parti başkanı fetö nün siyasi ayağını açıklayacak son kişidir. hele de bu adam fetö nün kaset kumpası ile chp nin başına getirilmiş biri ise.
devamını gör...
fetönün kucağındaki herhangi birine sorsanız aynı açıklamaları yapardı zaten. akla zarar açıklamalar yapmış. azıcık var sanıyorduk o da yokmuş. darbe başarılı olsaydı hocam sağol bizi tayyipten kurtardın diye ziyaretine giderdi gelmiş açıklama yapıyor. aaa ağcın mı vay çenin!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar