12 bin liralık affetme semineri

seminer affetmek le ilgiliymiş. etkinlik bitince nası bi tufaya geldik ln biz diyip verdikleri para için kendi kendilerini affetmeyi başarabildilerse yararlıdır.

ama şöyle bi ekleme yapıcam bu insanlar bi ayakkabıya bi çantaya 20-30 bin harcayan insanlar neden bu eğitime para vermesinler ki dolarla ödenen bi ücrete göre ne biliyim kendi çapında normal. vatandaş bazında düşüncek olursak aldığım bi çanta fiyatına içeriğine ihtiyaç duyduğum 16 saatlik bi seminere giderdim heralde.
devamını gör...
12 bin lira bana versin kimi istiyorsa döve döve affettirirdim gerekirse, sonra da beni affet derdim.

insanlar fazla para kazanınca nereye harcayacağını şaşırıyor. anormal ihtiyaçlar doğuruyorlar. platin saplı diş fırçası vardı bir ara piyasada sahibi de "standart bir diş fırçası ve hatta normal diş fırçalarına göre kullanımı daha zor fakat alıcısı var" gibi bir şey söylemişti.

affetmeyi 12 bin lira verip bir seminerle öğrenmek ne bileyim o kadar saçma ki insan bir bit yeniği var diye düşünmeden edemiyor. neyse böyle zenginlerin paralarını yemek için muhteşem tezgahlar kurmuşlar biz bozmayalım.
devamını gör...
paramızı, vaktimizi, enerjimizi çöpe atma semineri.
hayatta kaynaklarımız var, akıllıca kullanırsak verim elde ediyoruz. yukarıda sayılı üç en önemli kaynağımızı ahmakça harcadığımızda da zarar ediyoruz.
affetme semineriymiş! nereden çıktı bu kişisel gelişim zırvalarının içinde affetmek büyüklüktür, affet hafifle, affedersen nirvana'ya yükselirsin saçmalıkları?
aslı şöyle onun: birey olmak yolculuğumuzda kendimiz olma mücadelemizde kimseyi affetme zorunluluğumuz yoktur. - annemizi bile- affetmek zorunluluğu, - bu yöndeki affedersen süperi insansın toplumsal psikolojik baskısı da zorunlu hale getirmedir.- insanı sadece geri götürür. affetmek bir mecburiyet haline geldiğinde affedilme muhatabı, öfke nesnesi kişi bir iken, bir de kendimize öfke duymaya başlarız. öfke ve nefret iki katına çıkar üstelik affetme de gerçekleşmez.
devamını gör...
bence mükemmel bir girişim. düşünsenize biri sizi göz göre göre dolandırıyor ve siz o sizi dolandırırken onu alkışlıyorsunuz. ve hiç kızmıyorsunuz, dolayısıyla affetmiş oluyorsunuz. bu yolla adam size affetmeyi öğretiyor. yani aslında adam dolandırmıyor. dolayısıyla siz de dolandırılmıyorsunuz. yani affetmenize gerek kalmıyor. o zaman da affetmeyi öğrenmiş olmuyorsunuz...

bi dakka lan.
devamını gör...
böyle bir ödeme yapılarak gidilen seminerde:

1-katılımcı yüksek değer ödediği için daha dikkatli ve özenli olur.

2-verdiği para karşılığında edindiği deneyimi daha fazla önemseyerek hayatına geçirir.

3- kendi için bir şey yapıyor olmaya para harcamışlığı ile övünür.

kazan kazan durumudur. fakirlerin çenesini yorar.

madalyonun diğer yüzünde ise:

fahiş fiyattır ve uygulayıcı arz talep hesabına göre fiyat belirlemiştir, buna rağmen aldığı ücretle saygıyı hak etmeyebilir.
devamını gör...
ünlülerdeki parayı nereye harcamalı sorunsalına bir örnektir. bu kafadan ben de istiyorum. düşünsene b*ok gibi paran var nereye harcayacağını bilemiyorsun. böyle abuk subuk haberlere konu oluyorsun.
devamını gör...
zenginin malının züğürdün çenesini yorduğu seminerdir. insanların tercihleri, kendilerini iyi hissettirecekleri şeyler farklıdır. sana bana saçma gelen başkası için zaruri olabilir, denemek isteyebilir, ihtiyaç duyabilir.... kendi parasını nasıl harcayacağının hesabı kendilerinde. hesabı peşinde olmamız gereken para bu değil ey dünyalılar..
devamını gör...
neden affedecek olan böyle bir külfet altına giriyor ki dedirmiştir. birilerini affetmek bu kadar maliyetli olmamalı. ortada aflık bir durum varsa da asıl affedilmesi gerekene bir seminer verilmeli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar