12 mart 1995 gazi katliamı

alevilere yönelik 12 mart - 15 mart arasında gerçekleştirilen, önce birkaç karanlık insanın başladığı ardından polisin devam ettirdiği katliam. dönemin emniyet müdürü mehmet ağar çekmişti tetiği. işbirlikçisi tansu bacıydı. bir güzel kana buladılar gazi'yi. cesetleri teslim etmediler. sokağa çıkma yasağı ve resmen mahalle ambargosu uyguladılar. eğer bugün gazi mahallesi bir suç yuvasıysa fitilini çeken olay budur.

gazinin yoksul kondularından aktık öfkeyle sokaklara...

demek bağcıyı dövmek. anlaşıldı katil kafası hala aramızda.

neler olmuştu?

önce gazi mahallesinde alevilerin gittiği kahvehaneler tarandı ve bir alevi dedesi öldürüldü. saldırgan ülkücü gençler gasp ettikleri taksinin şoförünü de boğazını keserek öldürdü. bakın buraya kadar dhkp-c nerede? tamam bu örgütü savunmam etmem ama sizin bu şekilde yaftalamanız yanlış olayları görmeyecek kadar kör olmuş gözleriniz, yosunlaşmış beyinleriniz var.

devamında dede cenazesi teslim edilmedi ve halk emniyete yürüdü, polis rastgele ateş açtı, 1 kişi de orada öldü. devam eden günlerde polisin grubu dağıtmak için havaya ateş açması yerine üstlerine ateş etmesinden dolayı 15 kişi daha hayatını kaybetti.

ne güzel değil mi bir terör örgütü ismi vererek işin içinden sıyrılmak? siz busunuz işte oğlum. işinize gelmeyince yediğiniz b*kları terör örgütlerine atıyorsunuz. aynı akp'nin işlediği bütün suçları sümen altı edemeyince fetö üzerine atması gibi. ama gerçi siz büyük resmi görürdünüz değil mi? o kadar haklısın ki...
devamını gör...
gazi mh. postanade sıra bekliyorum.

iki ihtiyar gazi nin eski günlerini anlatıyor;

-benim oğlum da bu itlere uymuştu, şimdi baya temizlediler.
devamını gör...
dhkp-c’li teröristlerin başı çektiği ayaklanma. mesele üzüm yemek değil. bağcıyı dövmek. başlığın açılış şekli gibi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar