12 monkeys

görmedim duymadım bilmiyorum demenin katları ve evet üç kere dört on iki: n'olur espirim güme gitmesin, n'olur. aslında güme gitse de bir şey olmaz. aman ya.
devamını gör...
dizi oluyormuş.

--- alıntı ---

terry gilliam'ın yönettiği, gelecekten günümüz dünyasına gönderilen bir mahkumun dünyayı yok edecek olan bulaşıcı bir virüsü durdurma çabalarını anlatan 12 maymun (12 monkeys) filminin syfy televizyonunda yayınlanmaya başlanacağı duyuruldu. yeni filmin senaryosunu terry matalas ile terra nova ve nikita gibi dizilerin de senaryolarına imza atan travis fickett yazacak. dizi çekimlerine kasım ayında başlanması bekleniyor. ancak kadroda hangi oyuncuların bulunacağı henüz belli olmadı.

orijinal filmde, geçmişe gönderilen mahkum rolünde bruce willis, onu tedavi etmeye çalışan psikiyatr rolünde madeleine stowe ve willis'in akıl hastanesine düştükten sonra tanıştığı tuhaf hasta rolünde brad pitt oynamıştı. film 160 milyon $ gişe hasılatı elde etmiş, brad pitt en iyi yardımcı oyuncu dalında oscar ödülü'ne aday gösterilmiş ve film tarihin en iyi distopik/bilimkurgu filmleri arasındaki yerini almıştı.

--- alıntı ---
devamını gör...
crish marker'ın bir kısa filminden yola cıkarak kurgulanmış bir filmdir.
izlenmesi gereken bir bilimkurgu filmi.
psikolojik analizinin yapmayı pek de becerememişler; ama iyi analiz edilebilir.
devamını gör...
truman show ile birlikte dizi olarak çevrilmesine karşı olduğum film.*

orijinal fikriniz yok mu yahu?

bizimkiler romanlardan, kitaplardan dizi yaparlar bunlar da filmlerden yapıyorlar.

devamını gör...
1995 yapımı fütürist bilim kurgu filmidir ; filmden bir karakter jeffrey(b.pitt) ;insanlar uyuşmuş şekilde çizgi filmler hayvan hakları programları , reklam ve haber izleyip dururlar. tv ye zincirlenip adilik ve şiddetle uzlaşırlar. işte reklamlar seyret , dinle , diz çök, dua et. bizler yalnız tüketiciyiz. üretmememizi istemiyorlar. her şeyi makinalar yapıyor . eğer çok şey alırsak iyi, almıyorsak akıl hastası.
devamını gör...
filmi ve dizisini izlediğim film ve dizidir. filmini çok beğenmediğim gibi dizisini de çok beğenmedim. filmi akıcı gibi ama dizisi de öyle. on üzerinden 7 gibi filmi varken on üzerinden 7 gibi dizisi var.
devamını gör...
4 sezonluk muhteşem dizi. belki mantık hatalarıyla dolu ama yüzüğü kartallarla götürselerdi yüzüklerin efendisi diye bir film de olmazdı. cılkını çıkarmadan bitirdiler. zoraki bir final değil bastan sona hesaplanarak yazılmış senaryo. yani oyle hissediyor insan. ılk bolumunden son bölümüne kadar kalitesi artarak devam ediyor. o yüzden ilk bölümlerde sıkılıp vazgeçmeyin dizi hakikaten kaliteli.
devamını gör...
az önce final bölümünü izleyip bitirdim diziyi. zamanda yolculukla başlayıp müthiş bir nedensellik konusu olan muazzam bir diziydi benim için. bitirdiğim diziler arasında ilk 3'e kesin girer benim kıstasımda. sonu da muazzam ötesi bitti. çok fazla şaşırtmacayla doluydu son sezonu. bazı yerler ağzım açık kaldı. bilim-kurgu sevenlere şiddetle tavsiye ederim. çok fazla uzatmadan tam kıvamında bitirdiler diziyi. tabi bir diziyi daha bitirerek yine bir parçam daha diziyle beraber geçmişte kaldı. her dizide bir parçamı bırakıyorum..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar