12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden imam

dikkatinizi çekmek istedim. kızın adını yazdığımda dikkat çekmeyeceğini biliyorum.

elif suluc'un yüzsüz tecavüzcüsüdür. elif, elifsulucicinadalet tagiyle twitterdan yine destek isteyen bir çocuk. henüz 12 yaşında.

aile dostu da olan imam tarafından tecavüze uğruyor. olay polise gidiyor, gerekli işlemler yapılıyor ancak adamın siyasi bağlantıları sayesinde dava düşürülüyor. kız sesini duyurmak için haber kanallarına başvuruyor fox hariç hepsi siyasi nedenlerle kabul edemeyeceklerini söylüyor. destek verin bu tage. +1 de yazsanız olur.

ekleme: imamlara karşı özel bir şey söz konusu değildir burada. imamı başlıkta özellikle kullandım çünkü mesleğini kullanarak kıza tecavüz ediyor. sıradan bir komşu olarak, yakın aile dostu olarak değil imam kimliğiyle saldırıyor. kuran kursuna giden kız, caminin temizliği için kalıyor ve caminin deposunda tecavüze uğruyor. imamlarla bir sorunu olan varsa bilmelisiniz ki bu, bu adamın bizzat kendisidir. ben değil. lütfen bu başlığı imam-sivil tartışmasına çevirerek tek bir noktadan bakmayın.
devamını gör...
"ama doğru ya! herkes yapsa bile bu haltı imam efendinin asla yapmaması gerekiyor."

yok be estağfurullah. tecavüz en çok imam efendilerin hakkı. yoksa kıldırdığı namaz kabul olmaz. ağzından ilk defa doğru bir şey çıktı onu da kinayeli söylemiş. Allah kimseyi tecavüzcüyü savunacak kadar şaşırtmasın.
devamını gör...
lafı neresinden anladığı belli olmayan malum kesimi sarhoşa dönderen mevzudur.

o manayı çıkarmak için gece ne içtin merak ediyorum?

başlığın sahibi bile beni gayet iyi anlamış, özelden görüşüyor.
devamını gör...
mesleği, siyasi görüşü ne olursa olsun diğer suçlular gibi yargılanıp mahkum edilmesi gereken imamdır.

eğer siyasiler koruyorsa açıkça adları söylenmeli ve kamuoyu tarafından rezil edildikleri gibi mahkemede hesap vermeliler.
devamını gör...
herhangi bir insanlık suçunun sadece meslekler üzerinden değerlendirilmesi doğru değil. zira böyle bir değerlendirme de özellikle yapılmamış. yazar kendini açıklamış hâlâ olayı farklı yere çekmek anlamsız zannımca.

çocuğa, kadına ayırmaksızın bir bireye isteksiz kötü amaçla uzanan tüm eller kırılmalı. benim aklım almıyor bir yerden sonra, nasıl bir dünyada yaşıyoruz? kişinin kim olduğu, neyi savunduğu yahut statüsü zerre umurumda değil suç suçtur. adaletin olduğuna inanmak istiyorum artık.
devamını gör...
ilgili haberlerde , mağdur kızın avukatının ''imam islami bir derneğe üye olduğu için korunuyor olabileceğini düşününüyoruz '' şeklinde bir beyanı var.

olay 2015 yılında olmuş , okuldaki rehber öğretmen sayesinde 2017 yılında şikayet edilmiş ve dava açılmış . (siyasi kimliği olsa da ) gördüğüm kadarıyla bu konularda ilgili ve bilgili bir avukatı var , ayrıca aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü'nün avukatı ve baronun çocuk hakları merkezi avukatları da davayı takip ediyor .

yargılama devam ediyor, henüz sonuçlanmamış , düşme yok , sanık bir süre tutuklu kalmış sonra adli kontrol şartıyla tutukluluğu sonlanmış.

inşallah sonuçta herkes hak ettiğini bulur .
devamını gör...
mesleği değil, bu namussuzca hareketin hesabını vermesi önemlidir.

tecavüzü savunacak ve saklayacak kadar şeref yoksunu olan o milletvekili de her kimse, beni temsil etmesin. onun da yüce divanda yargılanmasını, yardım ve yataklığının sonuçlarını çekmesini dört gözle bekler ve isterim.

konu dışı---

insanların imam böyle bir şey yapmaz gözüyle bakarken, bir süredir çığ gibi kurslarda, yatılılarda tecavüzcü imam olaylarını görmeleri rahatsızlığını da göz önünde bulundurun. nu insanlar "güvenilecek biri" düşüncesi ile imamlara karşı rahatlardı bugünlere dek.

ve büyük bir sosyoloji konusudur kanımca. en güvenilir meslek erbabı olması gereken kişilerin -benim zihniyetimce de öyledir, sonuçta kuran bilen insanlardır, yasağı helali bildiği düşünülür- böyle durumlar ile tamamen korkulan ve uzak durulan insanlar olması güzel bir tez konusu olabilir.

uygulamada olanı da sizler görmezden gelmeyin.

konu dışı---
devamını gör...
çocuğun adı ifşa edilmeli miydi peki... anladığım kadarıyla sosyal medyadan bi kampanya başlatmış birisi güzel fakat bari soyadını vermeselerdi "elif için adalet" de yeterli olurdu. çocuk zaten intihar girişiminde bulunmuş iki defa şimdi ismi aratıldığında internette bu olayla bulunacak. ilerde sıkıntı yaşayabilir insan ilişkilerinde. yani kaş yapayım derken göz çıkarmak oluyor bu biraz. belki çocuğun rızası da yok isminin ifşa edilmesine.
devamını gör...
tck 103 cinsel istismar
d- vasi, eğitici, öğretici, bakıcı, koruyucu aile veya sağlık hizmeti veren ya da koruma, bakım veya gözetim yükümlülüğü bulunan kişiler tarafından,
e- kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,
işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.


imam olması önemlidir yani. kanun dahi öğreticiliğin veya kamu görevlisi olmanın sağladığı nüfuzla yapıldığında daha çok ceza verilmesini öngörüyor. bu iki ceza artırıcı sebepten ikisine de girebilir. kamu görevleri içinde "imamlık" görevini bu iş için kullanmış olmasının ayrıca bir yaptırımı yok tabii ama bu olayı daha da iğrenç kılıyor. şimdi o çocuk dine dair her şeyden soğumuş olsa bunun sorumlusu kim, vebali kimin üzerine... bir de koruyanlar varmış siyasi miyasi iddiaya göre. paylaşılamayan vebal.
devamını gör...
o kadar birbirimize düşmüşüz ki, 12 yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüzcüsüne karşı dahi ocu bucu diye bakıyoruz.
henüz aklı selim olmayan bir çocuğun ömrü boyunca unutamayacağı, bütün hayatını etkileyecek bir travmadan bahsediyoruz.
bunu imam yapmışsa da Allah belasını versin avukat yapmışsa da, tornacı yapmışsa da.

önemli olan olayın üzerine gidebilmek, o herifi hukuk karşısında en ağır şekilde cezalandırmak.
başlığı açan kişi "siyasal uzantılar"dan bahis etmiş, bu da doğru sevgili adalet ve kalkınma partisi savunucuları. bu ülkede adam kayrılmıyor mu ? hem de en ala şekilde kayrılıyor. yarın b partisi gelir, onlar da aynı şekilde adam kayırır.
bir genelleme yapmak kimsenin haddine değil.
yeter ki kamu oyu oluşturalım, şucu bucu olmadan bu işin peşini bırakmayalım.

Allah hepimize hesabını sorar.
devamını gör...
"allah belasını versin, kendisinin de koruyanlarının da" dediğim imam. seküler hukuk dizgelerince belası-cezası asla verilmeyecek çünkü.

başlık açan tanıma ufak bir eleştiri, veya öneri: tecavüzcüyü boy boy teşhir edelim fakat kızcağızın ismi verilmese daha doğru olmaz mıydı?
devamını gör...
işin imam boyutunun ön plana çıkarılmasını "imam osurursa cemaat ne yapar" sorusu üzerinden destekliyorum. işin ehil kişilere verilmediği bir toplumda "imamları neden genelliyorsunuz" derseniz riyakarlığa bir adım daha yaklaştınız demektir. de konu bu değil.

bakın hemen aşağıda benzer başlıklarda neler var.

benzer başlıklar
12 yaşındaki kız çocuğuna defalarca tecavüz edilmesi
15 yaşındaki kız çocuğuna 100 den fazla tecavüz edilmesi
12 yaşındaki kız çocuğuna 1 yıl boyunca tır dorsesinde tecavüz edilmesi
5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edene verilen ceza
sakarya'da 13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz
oğluna tecavüz eden kişinin kızına tecavüz eden kişi
kız çocuğuna tecavüz eden askerlerin serbest bırakılması
7 kız çocuğuna tecavüz eden 15 kişi
metro muavininin 4 yaşındaki çocuğuna tecavüz etmesi
20 yaşındaki erkeğin 100 yaşındaki kadına tecavüz etmesi


sorun nerede sizce?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar