127 hours

#sinema/tv 

--! spoiler !--

filmden çıkarılan ders suyu boşa harcamayıp kıymetini bilmemiz gerektiğidir.mazallah insan kendi sidiğini icmek zorunda kalabiliyormuş
--! spoiler !--

devamını gör...
adrenalin tutkusunun başa açtığı dertleri anlatan film. seyretmeseniz de olur. bence vakit kaybı...

--! spoiler !--
kol kesme sahnesi ne biçim bi sahneydi öyle..adam tek tek sinirleri alıp kesiyor..can mı dayanır..kanyonlarda bir başına ne işin var ayrıca..demek ki neymiş?böyle ıssız yerlere yalnız gitmeyecekmişsin..yanında biri olsa en azından kendi kolunu kendi kesmek zorunda kalmazdı belki..bunun yaşanmış bir olay olması da ayrıca kötü...

--! spoiler !--
devamını gör...
gerçek bir hikaye olduğunu bilerek izlemek baya etkili oluyor. filmi izlerken ibret mi alsam, hayattan mı soğusam bilemedim.*
devamını gör...
spoiler içertecem seyretmeyenler okumasın. hehe, öncelikle güzel film.


--! spoiler !--

kolundaki siniri kestiği an o çınlama hâlâ kulaklarımda. brrrr.

--! spoiler !--
devamını gör...
leyla ile mecnun dizisinde gayet güzel dalga geçilen filmdir. filmden alınacak mesaj annenin sözünü dinlicen, öyle tek başına ne karada ne denizde fazla açılmıyacandır.
devamını gör...
daha da ağır sahneler olabilirdi. daha izlemesi zor sahneler. yine güzel ama ne bileyim daha da zorlansaydı. ha diyeceksin ki daha ne kadar zorlansın oha be adam! ben anlamam arkadaş biraz daha zorlanmalıydı. vahşi bir hayvanla mücadele etmeliydi.
devamını gör...
kahraman olmak isteyen bir vatandaşın yalnızlığa mahkum kalarak çevresindekilerin değerini öğrenerek, yalnızlıktan bir kolunu feda ederek kurtulmasını konu alan güzel bir film.

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
vasat konulu film. masrafsız yapılan türlerinden. tek aktör. tek mekan. oh mis. tek geçer akçe gerçek bir hikaye olması.
devamını gör...
yine bu filmi izliyordum da.kendimi adamın yerine koydum.arkadaş Allah muhafaza öyle aciz bir durumda kalsam soğukkanlılığımı muhafaza edebilirmiydim diye.kasvet verici bir durum.
devamını gör...
--! spoiler !--

dağcı aron ralston'un başından geçenlerin gerçek hikayesi... genç bir dağcı olan aron, utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır. 5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış, susuz ve aç kalan aaron, arkadaşlarını, sevgilisini, ailesini ve yolda kazadan tam önce karşılaştığı iki dağcı kızı hatırlamaktadır. 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kalma hali ve içsel sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalan aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir. hayatı için bir çeşit tuzağa dönüşen bu olayda aron, soğukkanlı olması gereken şoke edici bir çözüm yolu bulur.

--! spoiler !--

devamını gör...
içinde muhteşem bir kabullenişi barındıran film. ilkin kabullenir ancak sonra harekete geçebiliriz.

"bunları ben seçtim. bu kaya hayatım boyunca beni bekliyormuş. varoluşundan beri, daha bir meteorken, milyarlarca yıl önce uzayda buraya düşmeyi bekliyormuş. tam buraya. hayatım boyunca buraya sürüklenmişim. doğduğum an, aldığım her nefes, yaptığım her şey beni buraya, evrendeki bu çatlağa sürüklemiş."
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar