13 ekim 2017 ohal sürecinin üç ay uzatılması

hadi hayırlısı.

ak partili mustafa elitaş, ohal'in uzatılacağını açıkladı. önce mgk sonra bakanları kurulu toplanacak. ak parti grup başkanvekili mustafa elitaş, ohal'in uzatılacağını açıkladı. aktarılan bilgilere göre; konu, pazartesi günü önce mgk'da görüşülecek, tavsiye kararı alınmasının ardından bakanları kurulu'nda da gündeme gelecek.  karar bakanlar kurulu'ndan geçmesinin ardından tbmm'de görüşülecek.

şuradan
devamını gör...
bilinenin malumu durumu.

bu uzatmalı 3 aylar bitmez.
yasak olarak bitse, yeni bir kanun çıkarıp yine bitirmezler.
ülke hükümetin en sevdiği oyuncağı haline gelmiş.
Allah sonumuzu hayretsin.
devamını gör...
hem fetö'den kurtulalım, hem ohal olmasın. beyler siz ne çok biliyorsunuz ya? girin şu chp teşkilatını da 15 senedir %2 artmayan chp oyunu artırarak hükümete bir geçin. hükümetin her adımı yanlış siz hep doğrusunuz ya hani. hadi bir devlet yönetişinizi görelim.

ohal'siz olsun lütfen.
devamını gör...
halk için bir fark olmayan süreç. emekli emekli maaşını alıp oturuyor, işçi çalışıyor kazanıyor, memur yiyip yatıyor, öğrenciler okula gidiyor. normal durumdan ne farkı var ki ohal'in? uzatsınlar ne olacak yani? hani azıcık bilgi vereyim kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi ile neler yapıldı neler yapılıyor neler yapılacak... boşa mı ohal?
devamını gör...
yeni bir kurtuluş savaşının verildiği , her tarafdan ülkemizin ,namusumuzun kuşatildigi böylesine bir kritik dönemde alınmış yerinde bir karardır.
geçmekte olduğumuz sürecin kritikliği ortada, dört bir yandan boyutsal savaşın açıldıği bu dönemde böylesine doğal bir kararı eleştirmenin de iyi niyetli yapıldıgını düşünmüyorum.
fransız ihtilalini yapan orta sınıfın ihtilalden sonraki belirli süre zarfında ekonomik açıdan en fazla olumsuz etkilenen sınıf olduğunu düşünürsek şu kanıya varabiliriz ki ; tarih bir anlık deli cesaretini alan , refahını düşünmeden "önce millet" diyen inanmış halkla yazılır.

500 yıllık türk yurduna operasyon yaparken dahi "cebindeki paranın hesabını yapıp , ayy dolar ne olur" diyen muhalif zihniyetten zaten zerre umudum yok.

ama bi zahmet bu kritik süreçteki ohal kararıni eleştirmeyin arkadaş .merak etmeyin ohal kararlarıyla cebinizdeki paranıza dokunan, siyasi ve sosyal açıdan kısıtlama yapan da yok.yalnızca ''gölge etmeyin , başka ihsan istemeyiz'' içinizde ne olur rahat olsun bu ohal kararı sizleri etkilemeyecek . devletiniz istiklal mücadelesi verirken içmeye kopmaya devam yani
devamını gör...
isabet olmuştur. bunu eleştirenler ülkenin içinde bulunduğu keşmekeşin henüz farkına varmış değildirler.herkes hayatını istediği gibi yaşıyor zaten. siyasi iradenin daha hızlı kararlar almasını ve bunu uygulamasını sağlayan ohal döneminde telaşlanması ve kaygılanması gereken birileri varsa onlar da bu ülkeye düşmanlık besleyen içerideki hainlerdir.
devamını gör...
artık eskisi kadar haber değeri taşımasa, gündem olmasa da fetöcülerin takibi ve yeni tutuklamalar sürüyor. bu illet için gerekliliği sürüyor. fetö, pkk, dhkpc ve kimi romantik demokratların rahatsızlıkları anlaşılabilir.
devamını gör...
hakket ohal normal bir öğrencinin hayatını mı altüst ediyor..
bir emeklinin rutinini..
dolmuşcuyu..
servişciyi..
polisi..
ev hanımını..
esnafı..
yani gayet sıradan insanlarsınız ve hayat rutininizde akmakta..
neden böyle pozlara girip 60 yaşındaki lacili siyasetçiler gibi çeneniz düşük..
sizi ilgilendiren..
size dokunan..
ne bileyim sizi kilitleyen şey nedir..
terörist misin olm..
fetöcü müsün..
pkklı mı..
ışid mi..
daha bilumum şey daha..
çıkarılış amacı ve uygulaması 1.5 yıldır devam eden bir şey rutinini etkilememiş derdin ne senin..
neden ohalin varlıgı seni beni rahatsız ediyor..
12 eylül ohali mi var caddelerde..
her köşe başında asker..
gece bilmem kaçtan sonra sokaga cıkma yasagı filan..
döviz mi bozduramıyorsun..
jean mi giyemiyorsun..
internete mi giremiyorsun..
gece istedigin saatte geliyorsun..
yine makarna yeyip corabını top yaparak saga sola savurmuyor musun..
vallahi bazen kahkaha atıyorum..
ohal bu hal değil..
sende bişi yoksa niye bu kadar dert edersin ki..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar