13 mart 2016 ankara kızılay patlaması

pazar akşamı moralleri alt üst eden patlamadır. ankara kızılay güvenpark'ta otobüs duraklarının yakınında büyük bir patlama olmuştur. son dakika haberi olarak show tv yayınlamaktadır. çok sayıda yaralı olduğu söylenmektedir. inşallah can kaybı yoktur.
devamını gör...
bir kaç dakikada dolup bir kaç dakikada boşalan sirkülasyonu bu kadar büyük bir yerde bir patlama...inşallah çok ölen olmaz...arkadaşlar patlamanın bayağı uzaklardan net duyduğunu söylediler. *
devamını gör...
(bkz: ankara bahçelievler olası terör saldırısı)

yavşak abd'nin istihbaratı yer hatasıyla doğru çıktı ne yazık ki. belki de kasıtlı bi hataydı. sonra mit'e niye laf söylüyorsun. elin abd'si benim ülkemde patlayacak bombanın istihbaratını biliyor, kendi vatandaşını uyarıyor. -bu bombaların abd'den bağımsız patlayacağını zannetmiyorum- peki mit ne yapıyor? uyarı bile yok. bari şu abd elçiliğini takip edin de istihbarat alın biraz. sakın gelip mit'i devleti aklama yarışına girmeyin, bir sakatlık olduğu aşikar.

bakalım kim üstlenecek. belki şu terör örgütlerinin ittifakı ile alakalıdır.

Allah orada olanlara yardım etsin.
devamını gör...
yine, yeniden "bu kadarı fazla" dedirtmiştir. bir ülkenin başkentinde art arda patlamalar oluyor. durumda bir gram düzelme yok. ülkenin her türlü eksiğini gediğini geçtim, "can güvenliği" yok. güzelim ülke çoktaaan yaşanacak bir yer olmaktan çıktı. kimse kusura bakmasın.
devamını gör...
bu kadar orta bir nokta. lan ankaraya gidip kizilaydan geçmeyen yok neredeyse. yazıklar olsun varsa eğer güvenlik veya bilgi akış sıkıntısı. insan az biraz akillanir daha ay dolmadi askeri servis önündeki patlamanın üzerinden. bu mu önlem almak...hayır yanı bir anda bir milyon kişi falan mi olmeli olağanüstü önlemler için.
devamını gör...
yine bir önceki patlamada olduğu gibi 200 metre ile kurtardım. şuan mobildeyim ve telefon susmuyor şunu yazmak için girdim sakın kızılay tarafına gelmeyin mümkünse evinizden çıkmayın eve gecince editlerim.

edit:
bir önce ki patlamada dediğimin aynısını tekrarlayacağım bu patlama üzerinden lütfen siyaset yapmayın lütfen cemaat-akp çatışmasına girmeyin ben bugün gözlerimle o yanarak ölen insanları gördüm kokusunu içime çektim.

hiç bir ideoloji hiçbir siyasi durum bu anı bana açıklayamaz içimi rahatlatamaz bu işte kimin parmağı varsa hepsinin Allah belasını versin. Allah akp nin de cemaatin de pkk nın da chp nin de mhp nin de hdp nin de istihbarat teşkilatının da hepsinin belasını versin.

patlama anında bilenler bilir meydanın avm tarafındaydım çok büyük bir gürültü ve nerdeyse gökyüzüne yükselecek büyüklükte bir alev göründü ardından onlarca silah sesi ben çığlıklar duyunca alevlere doğru koştum neden yaptım bilmiyorum içgüdüseldir belki de amacım yardım etmekti insanlarla tam ters yönde koştum ne kadar koştum bilmiyorum inanın ayaklarımı hissetmiyordum boşlukta koşuyor gibiydim otobüse ulaştığımda gördüğüm manzarayı anlatacak bir kelime cümle her neyse henüz yok yada ben bilmiyorum yardım etmek imkansızdı inanın elimden hiçbir şey gelmedi.

kimsenin elinden bir şey gelmedi.


devamını gör...
otobüs duraklarına yakın bi yerde bomba yüklü bi aracın infilak etmesiyle 18.45 te gerçekleşen patlama. kizilaya çıkan tüm yollar kapatilmis. sadece ambulanslar var etrafta.. tv'deki panik görüntüleri iç kaldirabilecek türden değil.
devamını gör...
bu caniler yola gelmez de önlem alınmasında büyük bir sıkıntı var. yahu daha yeni bir patlama oldu aynı civarda. yine bomba yüklü araç. niye bir girdiğimiz delikten ikinci defa daha sokuluyoruz biz acaba! *
devamını gör...
geçmiş olsun. inşallah can kaybı olmaz ama tersinin olacağı ne yazıkki aşikar. bu sefer de çıkıp kınıyoruz derlerse edilecek bir ton laf var devletin başındakilere. milletle dalga geçmeyi bıraksınlar artık. bu olayın en büyük suçlusu onlar. 6 ayda başkentinde 3 defa terör saldırısı olmasına izin veriyorsun resmen. ankaradaki terör örgütlerine operasyon şart. çok önceden yapılmalıydı o ayrı.
devamını gör...
iki saat önce oradaydım ve genel kızılay kalabalığı vardı. patlamanın şiddeti nedir bilmiyoruz ama bütün memleket güvensiz hale geldi. eşi dostu arıyoruz birşey varmı diye. rabbim yardımcımız olsun.
devamını gör...
bakın bu çok ilginç iç savaş yaşayan ve önüne gelenin yığıldığı suriye de ve başkenti şam eyaletinde savaşın başındaki istihbarat merkez binasının önündeki patlama hariç yıllardır patlama olmuyor. şimdi burada bir kaç patlama oldu diye vır vır edenler o patlamaların şam eyaletinin giriş ve kontrol noktalarında olduğunu bilsinler. biz savaşan taraf değiliz. güvenlik güçlerimiz binlerce başı bozuk ve çeşit örgüt ile savaş halinde de değil ama maşallah başkentimizde patlama eksik olmuyor. bir esad kadar başkentimizi koruyamıyoruz. düşünün o gitti gidecek dediğiniz esad baş kentinde bomba patlatmıyor. şimdi bir kaç dengesiz vatanımızda olan patlamaya üzüldüğümüz ve gerçekleri yazdığımız için bizi vatan haini ilan edecek. senin de, bu anlayışınında taaa ...başka bir şey demiyorum.
bir ülkenin başkentinde dakika başı patlama mı olur lan !!
şimdi sansar gibi bazı yazarlar ve insanlar acaba patlama da ölenler kim diye bekleyecek ve kendi görüşünde değiller ise ne işleri vardı orada diyecekler kendi görüşündekiler ise beddualar beddualar !!
sizin insanlık anlayışınıza ben ne diyeyim.
neyse sakinleştim diyeceğim ama canım acıyor.
devamını gör...
yiğenimden haber aldım. oturdukları kafenin yakınlarında gerçekleşmiş. camlar falan yerde tabii. çocuk çorum aktarması yapmak için ankara'ya geçip eş dostu görüyordu sözde. bahtsız bedevi hesabı... el yürekte bekliyoruz Allah etmesin ikincisi olur mu diye. ölü/ölüler var deniyor. olmaz inşallah. Allah kaybı olana, yaralısı olana sabır versin, bu alçakların hilelerini başlarına geçirsin. bir abimin yıllar evvel söylediği bir söz geldi hatrıma: ankara'da abd'den habersiz kuş uçmaz. belli ki onların haberi oluyor, fakat bizimkilerin olmuyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar