13 mayıs 2014 soma maden ocağı faciası

#haber  #siyaset  #özgürler 

bir avuç kömür için bir ömür verenlerin, yine başrolde olduğu kaza. tam vardiya değişimine denk gelmiş. 15. 15 te sanırım galerilerin birinde, trafonun patlamasıyla birlikte yangın çıkmış. 300 kişinin mahsur kaldığı, şuana kadar 4 işçimizin hakkın rahmetine kavuştuğunu biliyoruz. maden ocağının tek bir çıkışı olmadığı düşünüldüğünde, mahsur kalmanın tek cevabı, göçüktür.
devamını gör...
bir işçimizin bile önemli olduğu yerde, 200 ya da 300 işçinin madende mahsur kaldığı söylenen patlama. sayı almak bu kadar mı zor? yangın henüz söndürülememiş, temiz hava verilmeye başlanmış. Allah yardımcıları olsun.
devamını gör...
aklıma zonguldak'taki grizu patlamasını getiren büyük felaket. hepsi alnının teri ile eve ekmek götürmek için didinen insanlar. Allah yardımcıları olsun. Allah ailelerine sabır versin.
devamını gör...
bazı şeylere önlem almak için ille de birilerinin ölmesi mi gerek diyeceğim ama ölen alınteriyle ekmek parası kazanan sıradan (!) vatandaş olunca... öyle işte, inşallah ben yanılıyorumdur.
devamını gör...
üzücü bir olay. kazanın meydana geldiği ocağı işleten firmanın, iş güvenliği önlemleri konusunda gayet dikkatli olduğu bilinmektedir. ülkemizin önde gelen madencilerinden orhan kural hocamız da, kazaya çok şaşırmıştır. kazanın meydana geliş biçimi tam olarak bilinmediğinden dolayı, ihmal mi yoksa kader mi olduğunu kestirmek güç. lakin bir maden ocağında havada asılı duran kömür tozları, pimi çekilmiş bomba gibidir. bu tozlar zincirleme bir patlamaya sebebiyet verebilir. güvenlik önlemleri açısından, bu tozlar ya çekilir ya da su püskürtülerek tabana indirilir.

bir umutla bekliyoruz. inşallah sağ salim kurtulacaklardır.
devamını gör...
kesinlikle kaza filan değil, cinayettir. bu kaçıncı oldu hala adam gibi bir önlem alınabilmiş değil.

chp 15 gün önce, soma iş kazaları ile ilgili araştırma önergesi veriyor, akp ret ediyor. hayır neyi ret ediyorsun ya? araştırsan ne olacak, ne kaybedeceksin? yandaş sermayenin açıkları mı çıkacak? bu nasıl bir anlayış, nasıl bir kindir anlamak zor.

bu insanların katili vahşi kapitalizmdir ve bu sistemden nemalananlardır.

bu da verilen önerge.

https://twitter.com/kadirka...
devamını gör...
3 senedir afşin-elbistanda göçük altında kalanların cenazelerini çıkaramadıkki daha biz,
ne kadar ümitvar olabiliriz.
devamını gör...
her hangi bir siyasi kelimenin dahi geçmemesi arzu edilen facia. birileri atıyor, birileri savunmaya geçiyor. işçi kardeşlerimiz orada bir nefese ihtiyaç duyuyor. bir duaya ihtiyaç duyuyor.

kendinize gelin!!!
devamını gör...
gezi sürecinin birinci yıl dönümü daha renkli geçmesi için planlanan bir terörist saldırıysa eğer, beni bu kadın halimle artık kimse tutamaz evde. derhal kurtarın o canları.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar