13 mayıs 2019 derin sözlük zirvesi

zaten aşağı yukarı haftada bir ve hemen hemen aynı ekip toplaşıp duruyor , buna zirve demenin ve bu kadar reklam etmenin manasını anlayamadığımız zirve.
devamını gör...
zirve eskiden benim bildiğim yılda bir iki defa olurdu en fazla. zaten sözlüğe geldiğimde hissetmiştim burda herkes akraba gibi sürekli gün yapıyorlar buna zirve denmemeli başka bir şey .
devamını gör...
göbek de balkon gibiymiş maşallah. malum yaz geliyor, şekerpareleri baklavalara çevirmek isteyenlere zayıflama koçluğu yapabilirim, fiyat bilgisi için dmdaafaga.
devamını gör...
siz insanlar nasıl cesaret edip bir araya gelebiliyorsunuz anlamıyorum. ben bir yasam formu olarak imrenmekle kaliyorum.

o göbekli arkadaş bana çok sıcak ve samimi geldi. tığ gibi insanlar fesatliktan kilo alamıyorlar.
devamını gör...
nedense gerçekleştikten sonra haberimiz olan zirvedir. birlikleri daim olsun lakin insan şüphe ediyor kim bilir arkamızdan neler çeviriyorlar. kesin bu monsieur noir denen çocuğun koltuğumda gözü var, hissediyorum... bir de erik yemişler ya, koltuğumu alın erikleri verin.*
devamını gör...
biz toplaşınca zirve diyemiyoruz dediğimiz an başlık değişiyor ama monark ve ekibinin olağan haftalık buluşmaları zirve oldu peki. * yaa o masanın üstünde ki kalabalık ne yahuu bi toplayın, çay tabağında erik çekirdekleri, olmamış lütfen.. az örnek alın, bir çiçek bile yok masada. Haberim olsaydı yanarlı dönerli meyve tabağı olmadı iki dal orkide yollardım.**
devamını gör...
aslanım, hiç boşa zirve mirve düzenleyip durmayın. bu sözlükte yükselen şey belli, yakında kimin sözü geçeceği de...

sözlüğün kimin eline geçeceği de...

siz yine de bugünlerin kıymetini bilip eğlenin. evet.

ek: şaka lan şaka, eksilemeyin. moderatörlüğünüzde de, yöneticiliğinizde de, sözlüğünüzde de gözüm yok. ben kendimce takılıyorum buralarda.
devamını gör...
birbirlerinin ramazan-ı şeriflerini mübareklemek üzere toplanmış olsalar gerek. sözlüğün derin ekibine selam ederiz. muhabbetleri bakî olsun. sevindirici etkinlikler bunlar.

insan bir sözlükten, daha başka ne isteyebilir ki? sohbet etmeyi sevdiğin ve sıkça bir araya gelmek istediğin birkaç dost...
devamını gör...
derin sözlüğün yıkılmadık ayaktayız mottosunun bir dışa vurumu olarak davet edildiğim zirvedir kendileri. kırmızı kapşonlu cübbeler ve uzun asalarla karşılandıktan sonra değişik bir monşer tarafından kutsanıp iki kişinin bildiği sırrı abinin enerji aktarımı mukabilinde ilk aşamasına kabul görmüş bulundum, anladığım kadarıyla tam kabul için adak adamam falan gerekmiş de orasını tam söylemediler bu kadar derinlik bünyene ağır gelir dediler. törenin ardından kapalı çarşının gizli mahzenlerine geçip olağan toplantıyı gerçekleştirdik. paralel sözlük yapılanmasının sonunu getirmek için nasıl bir mücadele yöntemi izlememiz gerektiğini detaylıca tartışıp sözlükte kartların yeniden dağıtıldığı manipülasyonlarına karşı koymamız gerektiğine karar kılıp dağıldık. bu güzel zirveye davet eden katılmama vesile olan herkese teşekkür etmekle beraber zirve sırasında da güzel sohbetlerine ortak olmaya çalıştığım değerli yazarlarımın alınlarından öpmek istiyorum.

yalnız şu monşere çok takıldım. şöyle bir havalar, bir küçümsemeler. ayağını denk al sonra ay efendim bu mızrak nerden geldi böğrüme saplandı, yok bu bıçağı kim böbreğimin üzerine soktu, delikanlı olmamayı gerektirecek her türlü yöntemle ekarte edebilirim seni. sözlüğün frankofonitesi üzerinde oyunlara mı kalkışsam acep?*
devamını gör...
100 günlük eylem planını yaptığımız zirve. sözlük hakkında elzem diyaloglar olmadı genelde. tarihlerini belirtmemekle birlikte planlar şu yönde

- ege de yat gezisi (3 gün)
- manavgatta rafting (1 saat)
- samanlı dağlarında trekking ( 50 km 1 gün konaklamalı)
- yamaç paraşütü yahut wingsuit
- kapanış.

bu projeler esnasında konseyin genişlemesi konusuda masaya yatırılacak. 1 yazar konseye dahil oabilecek. ayrıntılar için takipte kalın.
devamını gör...
masa ortasında yiyecek bir şey olması da sanırım bir gelenek haline gelmiş. jelibondan can eriğine geçilmiş ağustos ayında orada salça kavanozu görürsek şaşırmayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar