birbirlerini görmeye doyamayan masonik yapının bir diğer buluşması. hatta bu sefer zirveden bir gün sonra başlık açacak kadar derine inmişler. gps'in adres bulmada çalışmadığı , ya hani aslında şehrin hayhayından bir o kadar uzak ve sizlere bir o kadar yakın. nasıl diyeyim neresi diyim sana ben biliyor musun diye tarif edilen bir yer.. pis fakirler geçemesin diye tel örgüler ile çevrilmiş mermerli mekanda batonik kır pidesi ile eskiye yâd , yeniliklere sevda zirvesi..

bu zirve amsterdam günleri gibiydi hani yaşadın gittin biliyorsun ama kaç gün kaldın, nerede kaldın ne yedirdiler bize. uvey hocanın ya arkadaşım biz yemeğe gidiyoruz talebine ancak saatler sonra cevab verilebildi. bu arada derviche hocanın cidden garip bir çevresi var. her zirvede yanında bir tane yeni bir sima ama konuşmuyor. mecliste dilsiz, sağır görevliler var ya kapalı oturumlarda not mu alıyorsun evlâdım bir daha görürsem alıcam ifadesini . .

rusya'nın dünya kupasından elenmesi en çok tüccar dostlara yaramış yüzlerini göremedik neyse diyerek konu başlıklarına bakalım..

" aman yemişim sözlüğü,
ama iyi yedik ,
çay getir seri kardeşim,
monark kim abi? monark kim..
kartal diyemezsiniz.. anadolu kartal bey hz..
abi o iş kolay.. o iş kolay .. o da kolay..
barok mimari,
kapanış
"

her buluşmada daha bir eski istanbul sokaklarına dalan , yerebatan sarnıçlarında polat'ın kırmızı kitap sahiplerine yakınlaşan garip yapı nedir ve ne yapmak istemektedirler diyen devlet reis kadar kafam karışık.

dünya kupası elenen en iyi ilk 11

derviche moderne +1
uvey
endoplasmik bir kulum
eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı
ilgili kullanıcı hesabının sahibi
fahrettin fahrenheit
mistaka +2
monsieur noir
iki kişinin bildiği sırrı
fedai zabıtan

portekiz kupayı alır bu arada..
devamını gör...
ruslarımın elenmesiyle oluşan yoğunluk yüzünden başından ve sonunda dahil olduğum buluşmaşk. beş adım ötede olmasına rağmen gidemediğim yürekten eridiğimsiniz. akşam sait iskenderdeki yemek ziyafetinizin faturası da elime ulaştı. derviş 12 içli köfteyi harbiden yidin mi?
devamını gör...
bir sabah gelecek kardan aydınlık nidalarıyla yeri göğü inleten 90lar mücahitlerinden hallice giyim kuşam dış görünüş ve inanmışlıkla yapılan bir diğer derin zirve idi.

derinliğine atıfta bulunma maksatlı seçilen mekan on numero hiç yıldızdı. o pideleri beğenmemişler ama ben onlardan sonra birşey yemedim henüz. suluyorum midedeki beton yığını yakında reisi cumhura üç şeritli mide yaptık dedirtecek bir yapıta imza atacam. az kaldı.

katılımcıların ayaklarına sağlık. bir diğer derin zirvede buluşmak dileğiyle, şimdilik hoş çakalım.
devamını gör...
çay ve dumanın muhabbetle raks ettiği samimiyet ve testosterondan ödün verilmeyen bir zirve olmuştur yine.

sarnıçtan bozma bir tavernada lale devri çocuklarıyız biz zamanımız geçmiş, aşk şarabından kim bilir en son hangi şanslı içmiş güftesiyle değil kimlik bunalımı geçiren yüzü kudüs'e dönük bir camide sonuçlandırılması yeni cumhuriyetin ilk günleri açısından manidar.*

şaka bi yana hakikaten tehlikeli ekip. mesleğe resmen başlayıp ruhsat alma hakkını elde ettiğimde emanetle gelmeyi düşünüyorum. bu ekibe yapılacak bi saldırıyı da ancak el topu diye de bilinen desert eagle paklar. b 1 4 ççç.
devamını gör...
mavi şirinlerin buluştuğu bir zirve. derviche moderne şirin baba olarak konuşma yapıyor. huysuzu da var, gözlüklüsü de somurtkanı da.. iyi çocuk olmadığımız için de göremiyoruz kendilerini, yazık bize yahu! sahi aklıma biri geldi, gargamel. gargamel kim olacak?
neyse fazla şirinlemeyin, çileği de çok kaçırmayın. kısır yiyin kısır.. *
devamını gör...
oha ne ara toplandınız?
vurucu,masonik ve dünya kupasının geleceği hakkında korkunç kararlar alındığını düşündüğüm zirve.
hayır, finali tabiki meksika-kolombiya oynadı.
üçüncülük maçı hırvat portugal.
devamını gör...
sözlüğün gençleriyle buluştuğum zirvedir. tabii en yaşlı olunca araya girmek de zor oluyor.* kır pideleriyle, istanbul'un en nezih mekanında oturmanın ayrı bir zevki oldu. * kargocular* ve mühendislerin sıkıcı muhabbetleri baymasa iyiydi. Allah kır pidesine laf edenleri affetmez arkadaş.

derviche'ye bir şarkı uyarlaması yaptım:
"dön gel artik cahil civelek abim
bir bilsen seni ben nasıl severim
atma ağzına kır pidelerini
pidelerden daha çok güzelsin abim
"
devamını gör...
sözlüğün gelmişini, geçmişini, geleceğini, yedi ceddini konuştuğumuz güzel bir buluşma oldu.
olağanüstü bir toplantı idi, olağandışı şeylerden bahsedildi.
benim göremediğimi görebilenler hep sağ ve var olsun.
böyle buluşmalarda anlıyorum ki sözlük sahipsiz değil!
devamını gör...
en küçük riski bile hesaplıyor adamlar. navigasyonda kesinlikle bulunamayan noktalar seçiliyordu her zaman ama bu sefer riski daha da minumuma düşürmüşler. dedektörle yerin altından gelen sese göre bulabiliyorsun mekanı. dedektör de derviş'in parmağındaki altın yüzüğe duyarlı olacak. yoksa diğer metallerle karışıyor ses.

öyle esnafa sorarım , yoldan geçene sorar bulurum tarzı yerler değil. hatta bu sefer bu riski de ortadan kaldırmışlar. mekanın olduğu yer civarında türkçe konuşan yok. çok iyi suriye arapçası ya da kiev ukraynacası bilmeniz lazım. çad yerel dillerinden birini bilmenizin de faydası olur kanaatindeyim. zira köken itibarı ile zanzibarlı ama görünüşü çadlı'ya benzeyen bir sürü arkadaş var.

yolda gördüğüm ve türk'e benzettiğim ilk vatandaşa " mesih paşa " nerede diye sordum. ama o da beni bankadan kredisini yeni çekmiş ve aksaray'daki rus lolişlere yedirmeye hazır bir kek sandı ve " abi eğlence lazımsa çok iyi yeni düşmüş 17 lilkler var elimizde" dedi. neyse çadlı'dan sonra bi de buna çattık diye söylene söylene uzaklaştım oradan.

sonunda buldum tabi mekanı. işin şakası bir yana katılımcı tüm arkadaşlara teşekkür ederim. hepsi de 10 numara adamlar. bu gençler ülkemizin ve sözlüğümüzün geleceğinin teminatıdır. hepsine sahip çıkalım. sağ olsunlar var olsunlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar