başbakan binali yıldırım'ın beyanatı. ne demek 14 bin pkk lı öğretmen başka yere atanacak? şimdi sen bu 14 bin haine maaş mı ödeyeceksin? gece gece bak yine sinirlerim zıpladı! kamu da hatta ülkenin hiç bir yerinde pkk'lı hain istemiyoruz ulan!!

https://twitter.com/canlero...
devamını gör...
pkk lı mı? yani bilinen pkk lı var hem de öğretmen ama hiçbir tutuklama vs yapılmıyor. tek yapılan tatil olsun diye başka yere sürmek...güzel kafası varmış hükümetimizin... ne içiyorlarsa bana duble verin...
devamını gör...
once haberi okuyayım editleyecem silmeyin.

edit: haberlere baktım da 14 bin doğulu öğretmen demis. doğuluyu pkk lı diye nitelendiren sarlatan primci ve fasist bir tipin sozleri sadece bu. benim 4 arkadasım var doğuda hepsi de turk ve pkk lı degil. üstelik kürt'lerden de pkk lı olmayan hatırı sayılır miktarda öğretmen falan var. once haberi okuyalım sazanlık iyi bisi degil.
devamını gör...
-terör örgütünün baskısı ile ya da bir şekilde terör örgütü ilişkiye girmiş öğretmenleri değiştiriyoruz-

-başka yere alacağız maalesef-

gibi bir tabir kullanıyor. yani baskı altında olma ihtimali olanlar ve tam anlamıyla destek olanlar, henüz ayıklama kısmında olduguna deginiyor anladıgım kadarı ile. kesinlik varsa pkk lı olduklarına dair o ''başka yer'' mapus damı olmalı dediğim.
devamını gör...
videodaki konuşmanın ilgili kısmının yazı hali şu şekilde:

"terör örgütünün baskısı veya terör örgütü ile bir şekilde ilişkiye girmiş öğretmenleri de değiştiriyoruz. buna karar aldık. yine bu 14.000 civarında öğretmen maalesef oradan başka yerlere almak mecburiyeti var. bunlar eğitim yerine terör örgütünün amaçlarına hizmet eder bir noktaya gelmişler bunu da bu şekilde halledecez. "

artık ne anlarsak...
devamını gör...
ciddiyse hiç komik değil.

nedir bu? fetölüleri meslekten at, pkk'lıları tayin et. pkk, devletin makbul terör örgütü mü? bunu yapıyorsan bari deşifre etme 50 fetölüyü görevden attığın gün. akıl alır gibi değil.
devamını gör...
niye görevden alınmadıklarını merak ettiğim öğretmenlerdir. . önceden epey bir üzerinde çalışılmış, fişlemeleri hazırlanmış, ajandası yapılmış bir çalışma izlenimini veriyor. batıya gönderilip beyin yıkamıyacaklarına göre bu aslında öğretmenler için bir zül dür batıya sürgün..eh buda bir ceza türü. iyi düşünülmüş, üzerinde iyi çalışılmış bir sonuc olmuş.
devamını gör...
bu memlekette olan biteni anlamlandırmak cidden zor. açıklamaya bak, baskı göreni anladıkta, ilişkisi olan adamın devlet ile ilişkisi neden kesilmez, hatta hapse neden tıkılmaz. en ufak şüpheden fetöcüleri at işten, yıllardır bu ülkenin insanına silah sıkan kanı bozukları daha güzel yerlere ata. nasıl mantık bu arkadaş, ilişkisini kesmek varken adamların ekmeğine yağ sürmek nedir? doğu'da yapacağını yaptı, bir de batı çocukların beynini yıkasın diye mi gönderiliyor. inşallah bu manasız hareketten en kısa zamanda dönülür.
devamını gör...
tepki gelince galiba aklı başına gelmiş hükümetin. başbakanın yeni açıklamasına göre fetöcüler gibi ihraç edilecekler.
devamını gör...
yer değiştirme haberlerinden sonra sayıp sövdüğüm ve sanırım hükümetin böylesi tepkileri fark edip çark ettiği haberleri geliyor. inşallah hayırlara vesile olur ve tıkanan,kirlenen damarlar temizlenir.

30 bin olarak belirlenen alım sayısı bu haberden sonra 45 bine çekilir mi şimdi bende ki soru bu.
devamını gör...
ilk başta batıya atanacaklar açıklaması gelen tepkiler üzerine düzeltildi ve açığa alınacakları müjdesi geldi.

milletin tepki göstererek düzelttiği söylem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar